شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717502
مقتدایی در گفت‌وگو با دانا:

کلید آقای روحانی در سال ۹۹ هم قفلی را باز نکرد/ پا نگذاشتن رئیس جمهور در مجلس یازدهم افتخار نیست

کلید آقای روحانی در سال ۹۹ هم قفلی را باز نکرد/ پا نگذاشتن رئیس جمهور در مجلس یازدهم افتخار نیست
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس علاقمند است که دولت فعلی با سربلندی کلید را به دولت بعدی تحویل دهد اما افکار عمومی بر این باور است که کلید آقای روحانی نتوانست در سال ۹۹ هم گره گشایی کرده و قفل ها را باز کند.

«عباس مقتدایی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با ارزیابی عملکرد دولت در سال ۹۹ گفت: دولت در سال گذشته با محدودیت هایی مواجه بود که برای پاسخ به مطالبات مردم باید ابتکار خود را در کنار این محدودیت ها نشان دهد.

وی با بیان اینکه دولت باید هنر حکمرانی را داشته باشد که در کنار محدودیت ها و موانع بهترین ها را خلق کند تصریح کرد: بخش عمده ای از افکار عمومی دولت آقای روحانی را در زمینه ابتکار به خرج دادن برای حل مشکلات را موفق نمی دانند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه در ماه های پایانی باقی مانده از مسئولیت دولت، فرصت وجود دارد تا دولتمردان هنرمندی خود را نشان دهند تاکید کرد: گذشتن از این فرصت و عدم هنرمندی در حکومت داری و کشور داری عملا در حافظه تاریخی ملت دولتی ناموفق را به یادگار خواهد گذاشت.

مقتدایی با اشاره به اینکه دولت در ماه های پیش رو از ظرفیت هایی که بخش عمده ای از آن را در سالیان گذشته نیز داشت استفاده کند تاکید کرد: دولت تلاش کند تا در زمینه کشورداری نمره مقبولی از مردم دریافت کند؛ تا ملت به این جمع بندی برسند که دولت در کنترل قیمت ها و تامین مایحتاج شب عید موفق بوده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دولت تلاش کند با هماهنگی درونی، آنچه قول داده بود ولی عملی نکرد را عملیاتی کند ادامه داد: مجلس علاقمند است که دولت فعلی با سربلندی کلید را به دولت بعدی تحوریل دهد اما افکار عمومی بر این باور است که کلید آقای روحانی نتوانست در سال ۹۹ هم گره گشایی کرده و قفل ها را باز کند.

مقتدایی با اشاره به اینکه دولت و مجلس به دنبال افزایش بهره وری در کشور هستند عنوان کرد: البته بهره وری در اداره کشور کاهش یافته است زیرا آقای رئیس جمهور هنوز به این باور نرسیده است که بدون مجلس نمی تواند دولت را اداره کند.

وی با بیان اینکه پا نگذاشتن رئیس جمهور در مجلس یازدهم هیچ حسنی برای دولت نیست گفت: این ضعف جدی دولت است که باید به سرعت برطرف شود؛ در جریان تصویب بودجه شاهد بودیم که مجلس دلسوزانه به دنبال آن بود که اقشار مختلف جامعه به خصوص محرومان بیشتر مورد عنایت قرار گیرند و دولت نیز باید ریل بودجه ای را با جدیت دنبال کند و بر همین مدار حرکت کند.

نماینده مردم اصفهان خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی در حال اتمام است و افکار عمومی توقع بالاتری از این دولت دارند.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1717502
ارسال نظر
نظرات