شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717528
پنجمین منتخب شورای پنجم بر مسند مدیریت شهری؛

«بیاتیان» به عنوان شهردار کلانشهر اراک انتخاب شد

«بیاتیان» به عنوان شهردار کلانشهر اراک انتخاب شد
در آخرین جلسه شورای شهر اراک در سال ۹۹ «سعید بیاتیان» با اکثریت آرا به عنوان گزینه شهرداری اراک از سوی شورای پنجم انتخاب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آخرین جلسه شورای شهر اراک عصر دوشنبه ۲۵ اسفندماه به منظور انتخاب شهردار برگزار شد و در نهایت تنها گزینه معرفی شده یعنی «سعید بیاتیان» با ۹ رأی از ۱۰ رأی مأخوذه اعضای حاضر در جلسه به عنوان شهردار اراک انتخاب شد، بیاتیان باید جهت تأیید صلاحیت نهایی به وزرات کشور معرفی شود.

ایرج رضایی دبیر شورای شهر اراک در خصوص انتخاب شهردار اظهار کرد: از آنجاکه در دوران پایانی کار شورا هستیم، امکان بررسی موردی کاندیداهای مختلف نیست، باید کوتاه‌ترین راه را انتخاب کرد و با توجه به عملکرد مناسب سعید بیاتیان، سرپرست فعلی شهرداری، بهترین گزینه برای شهرداری اراک بیاتیان است.

همچنین برخی دیگر از اعضا از جمله آجرلو و محصولی دو عضو اصولگرا و فدایی و فلک افلاکی از اعضای فراکسیون امید نیز بیاتیان را بعنوان گزینه ی تصدی پست شهرداری اراک پیشنهاد دادند.

گفتنی است در چند ماه گذشته با بالا گرفتن تنش ها بین شفیعی (شهردار قبلی) و تعدادی از اعضای فراکسیون امید در نهایت طی جلسه فوق‌العاده ۹ بهمن‌ماه شورای شهر اراک که به‌منظور رسیدگی به درخواست ۸ عضو شورا برای استیضاح شهردار اراک برگزار شد محمد کریم شفیعی بعد از حدود ۲۱ ماه حضور بر مسند مدیریت شهری اراک با اکثریت آراء (۸ رأی موافق و ۳ رأی مخالف) استیضاح و برکنار و در ادامه «سعید بیاتیان» با رأی اکثریت به‌عنوان سرپرست شهرداری اراک انتخاب شد و البته با سرعت و شبانه معارفه شد.

محمد کریم شفیعی که چهارمین شهردار منتخب شورای پنجم شهر اراک بود از ۲۹ بهمن ۹۷  تا ۹ بهمن ۹۹ سکان مدیریت شهرداری اراک را در اختیار داشت و درنهایت استیضاح شد؛ هر چهار شهردار توسط اکثریت فراکسیون امید معرفی و منتخب‌شده بودند که درنهایت داوود تاجران به دلیل بازنشستگی، سعید نادری به علت عدم‌تأیید صلاحیت از سوی وزارت کشور، مهدی فاتحی به دلیل استعفا و حالا محمد کریم شفیعی به علت برکناری از ادامه کار بازماندند، هرچند در این بین دو سرپرست نیز حضور دارند.

شورای پنجم شهر اراک که در شهریورماه ۹۶ با انتخاب «سعید بیاتیان» به‌عنوان سرپرست شهرداری اراک کار خود را آغاز کرد حالا  بار دیگر به عنوان پنجمین منتخب خود سکان این مجموعه را به وی سپرده است، کلان‌شهر اراک با جمعیت بیش از ۶۲۰ هزار نفر طی این دوره از شورا در حوزه‌ی مدیریت شهری همواره با نوسانات و تنش‌هایی روبه‌رو بوده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717528
ارسال نظر
نظرات