شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717577
مشترک مورد نظر در دسترس نیست؛

وعده‌های بی‌پایان وزیر جوان مردم جنوب شرق را کلافه کرد/ از قطع خطوط ارتباطی تا گره کور سرعت اینترنت

وعده‌های بی‌پایان وزیر جوان مردم جنوب شرق را کلافه کرد/ از قطع خطوط ارتباطی تا گره کور سرعت اینترنت
اختلال در شبکه، قطع مکرر اینترنت، قطعی تلفن‌های ثابت و همراه از جمله مشکلات مردم سیستان وبلوچستان از شرکت مخابرات و عدم پاسخگویی مسئولان آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، ایجاد ارتباطات پایدار در حالی یکی از وعده های محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به سیستان وبلوچستان بود که اکنون بیش از دوماه می گذرد اما اختلال در شبکه، قطع مکرر اینترنت، قطعی تلفن‌های ثابت و همراه و سرقت کابل در برخی از مناطق مردمان صبور این خطه از کشور را کلافه کرده است.

عدم پاسخگویی شرکت مخابرات اما از سوی دیگر زمینه ای برای نارضایتی مردم ایجاد کرده به گونه ای که شماری از شهروندان سیستان و بلوچستان در تماس با تحریریه خبر عصرهامون خواستار پیگیری این وضعیت و رساندن مشکلات به گوش مسئولان دست اندرکار شدند.

قطعی مکرر خطوط ارتباطی و عدم پاسخگویی مناسب، گلایه امروز بیش‌تر مشترکان مخابرات در سیستان وبلوچستان است. آن‌ها می‌گویند برای پیگیری قطعی و اختلال بارها به ادارات شهرستان ها مراجعه کرده اما پاسخ قابل قبولی دریافت نمی کنند؛ این درحالیست که مخابرات باید همان‌طور که به دنبال مطالباتش از مردم است جوابگوی مطالبات آنها نیز باشد.

ارتباط تلفنی ۲۰ روستا همچنان قطع است

شماری از شهروندان مهرستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه اهالی این منطقه از اختلال در ارتباطات تلفنی و اینترنتی رنج می برند، گفتند: بیش از یک هفته می گذرد اما همچنان ارتباط تلفنی بیش از ۲۰ روستای دیهی پیرگزان، بناب، کلگری، بناب، پرچک، زاتنوری، گروک، زرد، ترادگ، زیارت، بلندان، ناکپهن و ... قطع است.
 


 

به گفته این افراد، بارها موضوع را از مسئولان مربوطه پیگیری کرده اند اما آنها پاسخ مناسبی برای مطالباتشان نداده و برخی از آنهان به این جمله اکتفا کرده که "قطعات سایت‌های تلفن نیاز به تعمیر و قطعه جدید دارد که زمان آن مشخص نیست"، در صورتی که اهالی برای برقراری ارتباط تلفنی باید حداقل ۳۰ کیلومتر مسیر طی کنند و این مهم درصورت وقوع حوادث رانندگی، انتقال مادران باردار و یا وجود بیمار بدحال چالش های زیادی بر سر راه آنان ایجاد کرده است.
 
شهروندان میرجاوه، دهستان جون آباد و روستاهای تحت پوشش دور از ارتباطات

شماری از ساکنان شهرستان میرجاوه، اهالی دهستان جون آباد و روستاهای تحت پوشش نیز گفتند: بیش از یک ماه است که ارتباط تلفنی و اینترنتی آنان دچار اختلال شده و مدام قطع بوده و تاکنون اقدامی برای رفع آن از سوی مسئولان امر صورت نگرفته است.

شهروندان این مناطق از مسئولان خواستار یک اقدام جهادی برای برطرف کردن این معضل اساسی شده و بیان کردند: باید برای تثبیت وضعیت و ماندگاری خطوط ارتباطی چاره ای اساسی اندیشیده شود تا هر روز و ماه شاهد قطعی شبکه تلفن همراه و ثابت نباشیم.  
 

 
 
یکی از شهروندان زاهدانی نیز در این باره با ارسال پیامکی به ادمین کانال خبری عصرهامون گفت: علیرغم تاکید و توصیه پزشکان مبنی بر اینکه در ایام نوروز از رفتن به سفر خودداری کرده و در خانه بمانید و از طریق ارتباطات فضای مجازی احوالپرس اقوام شویم اما اختلال مخابراتی و قطع خطوط ارتباطی در استان پهناور سیستان وبلوچستان این امر را ناممکن کرده است.

وی گفت: پنج روز پیش سارقان اقدام به دزدیدن کابل های تلفن در خیابان پاسداران، پاسداران ۱۱ زاهدان کردند اما علیرغم پیگیری های مدام نه تنها تاکنون اقدامی از سوی شرکت مخابرات صورت نگرفت، بلکه مامور این شرکت با عصبانیت و پرخاشگری به مطالبه مردم می گوید" چرا روزانه موضوع را پیگیری می کنید، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ صبر کنید اگر کابل موجود باشد بعد از موعد مقرر برای رفع مشکل به محل اعزام می شویم"؛ حال با چنین وضعیتی می توان در خانه ماند و از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کرد.
 

 
 این شهروند ادامه داد: هزینه های هدر رفته مبنی بر خرید بسته های اینترنتی ما را چه کسی پرداخت خواهد کرد، وقتی مسئولان شرکت مخابرات سیستان وبلوچستان دغدغه ای برای رفع مشکلات مردمی ندارند.

مشترک مورد نظر قادر به پاسخگویی نیست!

برای پیگیری این معضلات و رساندن صدای مردم به گوش مسئولان خبرنگار ما با محمد حسین عیدی زاده، مدیرعامل شرکت مخابرات سیستان وبلوچستان تماس گرفته که وی پاسخگوی تلفن همراه خود نبود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1717577
ارسال نظر
نظرات