شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717590
شهرداری دلوار مطرح کرد؛

انتظار ۷ساله مجتمع فرهنگی دلوار به تخصیص اعتبار/ بی‌توجهی میراث فرهنگی به موزه شهید رئیسعلی دلواری

انتظار ۷ساله مجتمع فرهنگی دلوار به تخصیص اعتبار/ بی‌توجهی میراث فرهنگی به موزه شهید رئیسعلی دلواری
خیری گفت: مجموعه فرهنگی در دلوار حدود ۷ سال است که اسکلت بندی انجام و در انتظار تامین اعتبار است. اسکلت بندی که سالهای گذشته احداث شده در حال نابودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ شهردار دلوار با اشاره به گزارش عملکرد شهرداری دلوار و بیان اینکه پروژه های عقب افتاده در سال های قبل، معظلی بر تاخیر دیگر پروژه های شهری دلوار شده است، افزود: افتتاح ساختمان اداری شهرداری دلوار یا تخصیص ۴٢میلیار ریال، افتتاح بلوار شهید سردار سلیمانی با تخصیص ٢٣میلیارد ریال، افتتاح بلوار شهید زمانی با تخصیص ۵ میلیارد ریال، افتتاح المان گلزار شهدا گمنام با تخصیص٣ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های تمام شده در شهر دلوار بوده است.

خیری گفت: بلوار خلیج فارس به زودی از تملک راهداری به شهرداری دلوار تحویل داده خواهد شد و تمام مشکلات پیش رو برطرف خواهد شد.

وی در بازدید از پارک موزه شهید رئیس علی دلواری با اشاره به افتتاح آن در دهه فجر ۱۴۰۰، اظهار کرد: این پروژه با اعتبار سه میلیارد تومان با حدود یک هکتار در جهت آسایش و نشاط شهروندان و همشهریان و مسافران عزیز افتتاح خواهد شد.

خیری تاکید کرد: یکی از بزرگترین موزه استان بوشهر، موزه شهید رئیسعلی دلواری است که در شهر دلوار واقع شده است. هر مهمانی وارد استان می‌شود یکی از مهمترین برنامه‌ها بازدید از این موزه است. اما میراث فرهنگی طی یکسال حتی یک‌میلیون تومان نیز به این مجموعه اختصاص نداده است، حتی نیروی خدماتی برای تمیز کردن محوطه موزه ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: رنگ آمیزی، آسفالت کشی، راه اندازی ساختمان آتش نشانی، ساماندهی آرمستان و… از جمله پروژه های دیگر عملکرد این شهرداری میباشد.

خیری با اشاره به پروژه های در حال انجام در شهر دلوار، عنوان کرد: چمن مصنوعی دلوار نیز زیر سازی آن انجام شده که بزودی با تخصیص بودجه لازم عملیات اجرایی آن انجام خواهد شد.

شهردار دلوار تصریح کرد : چمن مصنوعی ساحل دلوار، پیست سلامت، نام گزاری کوچه های شهری، پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی هنری، خرید جرثقیل بالابر، آسفالت کشی و دیگر پروژه های این شهرداری با ایجاد فوریت در حال بررسی و رفع موانع فوق و یا بزودی در حال افتتاح می باشد.

۶۰درصد هزینه‌های شهرداری دلوار برای مبلمان شهری

خیری در پاسخ به سوال خبرنگاران سپاس در خصوص ساماندهی بازار و مبلمان شهری، افزود: خیابان ساحلی که به عنوان بلوار خلیج فارس نام‌گذاری شده است فعلا در اختیار راهداری است که در تلاش هستیم جهت ساماندهی بهتر و ارائه خدمات به شهرداری واگذار شود. بعداز واگذاری برنامه ریزی جهت مبلمان این مسیر و اجرای سایر موارد ایمنی انجام خواهد شد. اما درخواست داری اداره راه‌سازی مسیری که دوبانده کرده را ادامه دهد.

وی ادامه داد: شهرداری دلوار در سال ۱۳۹۹ مجموع اعتبار شهرداری دلوار حدود ۷ میلیارد تومان است که براساس مستندات ۶۰درصد برای مبلمان شهری هزینه شده است.

شهردار دلوار با اشاره به مشکل مردم دلوار، تاکید کرد: در حالی که نیاز مردم این منطقه با ۹هزار متر مکعب برطرف می‌شود، اما در شهر دلوار پروژه منبع آب ۵هزار متر معکبی در حال انجام است که اگر پروژه آبرسانی تکمیل شود بخش قابل توجهی از مشکلات این منطقه رفع خواهد شد. آبرسانی از طریق شبکه شیفت بندی شده است، اما در بسیاری موارد به دلیل خالی بودن شبکه آب هر سه شیفت یکبار آبرسانی انجام می‌شود.

انتظار ۷ساله مجتمع فرهنگی دلوار به اعتبار

خیری ابراز کرد: مجموعه فرهنگی در دلوار حدود ۷ سال است که اسکلت بندی انجام و در انتظار تامین اعتبار است. اسکلت بندی که سالهای گذشته احداث شده در حال نابودی است، نیاز است توجه‌ ویژه‌ای به آن شود. برخی پروژه‌های فرهنگی در استان تحت هر شرایطی افتتاح می‌شود، اما نسبت به دلوار کمترین توجه می‌شود. برای تکمیل مجتمع فرهنگی دلوار ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شهردار دلوار با بیان اینکه در سیستم عمرانی آئیین نامه ها دچار مشکل هستند، تصریح کرد:  امروز بعداز ۲۵ سال به فکر اضافه کردن محدوده شهری دلوار هستیم. توقع مردم بسیار کم است اما باید برای مردم این منطقه بهترین اقدامات انجام شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717590
ارسال نظر
نظرات