شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717602
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد:

بازار شب عید یزد زیر ذره‌بین تعزیرات/ هزار و ۲۴۰ پرونده تخلف در یزد تشکیل شد

بازار شب عید یزد زیر ذره‌بین تعزیرات/ هزار و ۲۴۰ پرونده تخلف در یزد تشکیل شد
مختاری با اشاره به تشکیل یک هزار و ۲۴۰ فقره پرونده از ابتدای اسفند سال جاری در اداره کل تعزیرات حکومتی استان یزد گفت : عدم درج قیمت و عدم ارائه فاکتور در صدر تخلفات بازار یزد است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر مختاری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: از ابتدای اسفند سال جاری تا کنون ۹۶۰ فقره پرونده در بخش کالا و خدمات به این اداره کل وارد شده که با احتساب مانده ماه قبل تعداد ۸۵۰ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته که متخلفین علاوه بر سایر مجازات های تعطیلی و نصب پارچه و محرومیت از خدمات دولتی در قوانین جمعاً به پرداخت ۷ میلیارد و ۶۷۰ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۵۴ ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده اند .

وی عنوان کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز ۱۲۴ پرونده وارده بوده که با احتساب مانده از قبل از این تعداد ۱۳۳ پرونده رسیدگی شده و ۵۴ فقره پرونده باقی مانده که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در بحث پرونده های قاچاق کالا ، تا کنون بیش از ۱۰۷ درصد پرونده های وارده رسیدگی شده که متخلفین علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۲۰۸ میلیارد و ۳۸ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۷۴۱ ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم گردیده اند .

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد افزود: جمعاً ۱۵۶ فقره پرونده تخلف با موضوع عدم رعایت قوانین بهداشتی اصناف متخلف و پزشکان و داروخانه ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت و دامپزشکی وارد اداره کل تعزیرات حکومتی استان یزد شده که تاکنون ۱۴۸ فقره رسیدگی و ۸ فقره پرونده در حال رسیدگی است .

مختاری خاطر نشان کرد: عمده ترین پرونده های متخلفین نظیر قاچاق کالا، عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، عدم رعایت مقررات بهداشتی، عرضه کالای غیر بهداشتی و تاریخ مصرف گذشته، کم فروشی، تخلفات حمل و نقل و تداخل صنفی از جمله تخلفاتی است که جهت رسیدگی به این اداره کل وارد شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین تخلفات ، تخلف عدم درج قیمت از سوی عرضه کنندگان است که طبق قانون تمام فروشندگان باید با درج نرخ اعلام شده در معرض دید مشتریان آنها را از قیمت اجناس و مواد قابل عرضه آگاه سازند .

مختاری برگزاری طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ از ۱۵ اسفند ماه سال جاری در سطح استان را از جمله اقدامات اداره کل تعزیرات حکومتی دانست استان یزد و گفت : نظارت بر شیرینی فروشی ها، آجیل و خشکبار، کیف و کفش و پوشاک از جمله اقدامات انجام شده در این طرح می باشد که در مجموع متخلفین به جزای نقدی ۲۱۶ میلیارد و ۸۲۴ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۸۶۵ ریال محکوم گردیده اند.

وی اظهار داشت: در این طرح نوروزی بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف از ۱۵ بهمن ماه سال جاری طرح خود را آغاز کرده که سازمان تعزیرات حکومتی هم از ۱۵ اسفند ماه طرح کشیک نوروزی خود را تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ در قالب گشت های مشترک با سازمان صمت ، اتاق اصناف ، شبکه بهداشت و دامپزشکی برگزار می کند .

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی گزارش خود را با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت اعلام  تا در اسرع وقت ضمن بررسی با متخلفین برخورد قانونی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717602
ارسال نظر
نظرات