شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717627
حبیبی:

مداحان در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) نقش مرجع و هدایتگری دارند

مداحان در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) نقش مرجع و هدایتگری دارند
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین با بیان اینکه مداحان نقطه اتصال بین مردم و اهل بیت (ع) هستند گفت: در راه ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) باید مرجع و نقش هدایتگری داشته باشند و در این راه تلاش مضاعف کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، سرهنگ حبیبی، جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین در نشست شوراهای استانی کانون‌های بسیج مداحان با تاکید بر محبت به اهل بیت(ع) اظهار کرد: محبت و عشق جوشان به اهل بیت (ع) دلیل باقی ماندن جریان شیعه با همه معارف مستحکم آن در طول زمان و تاریخ با وجود دشمنی های فراوان است.

وی با بیان اینکه بیشترین تلاش دشمن در انحراف جوانان است تصریح کرد: از آنجایی که جوانان اکثریت کشور هستند دشمن به دلیل کثرت و آسان پذیری و زود پذیری جوانان در تلاش انحراف جوان ها می باشد.

حبیبی رمز موفقیت و تاثیر پذیری کلام مداحان را تلاش برای خدا ،دین خدا و اخلاص و رضایت خداوندی دانست و افزود: آنچه که باعث رشد فرهنگی و دینی جامعه می‌باشد توجه و هدایت استعدادها و خلاقیت ها و ذوق هایی که در جوان‌های هیئت ها به سوی تبلیغ درست است که این از وظایف اصلی مداحان خواهد بود.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین با اشاره به اینکه حقایق و وقایع ایران برای نسل جوان توسط مداحان باید تشریح شود گفت: در تبلیغ و مداحی، گزینش مخاطب و گزینش محتوا با حداکثر اهتمام باید مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه مداحان نقطه اتصال بین مردم و اهل بیت (ع) هستند گفت: در راه ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) باید مرجع و نقش هدایتگری داشته باشند و در این راه تلاش مضاعف کنند.

وی مداحان را الگوی مردم دانست و افزود: مداحان در اقتصاد، سیاست ،سبک زندگی و…حتی تیپ، قیافه و نوع پوشش آنها الگوی مردم هستند و باید طوری تاثیرگذار باشند که وقتی شخصی از مراسم روضه برگشت تغییر مثبت در خود مشاهده کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717627
ارسال نظر
نظرات