شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717638
به مدت ۷ سال؛

طرح جوانی جمعیت به صورت آزمایشی اجرا می‌شود

طرح جوانی جمعیت به صورت آزمایشی اجرا می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که طرج جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به مدت هفت سال به صورت آزمایشی اجرا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با اجرای آزمایشی این قانون به مدت هفت سال موافقت کردند.

امیرحسین بانکی‌پور، سخنگوی کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت در توضیح مصوبه این کمیسیون، گفت: برای بررسی طرح جوانی جمعیت ۷۳ جلسه برگزار شد که در نهایت طرح با ۷۴ ماده نهایی شد.

وی بیان کرد: این طرح قبل از لایحه بودجه ۱۴۰۰ آماده شده بود اما به دلیل ۲ ابهام طرح آن در صحن علنی به تاخیر افتاد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ابهامات مالی بود و ابهام دیگر نگرانی درباره حذف غربالگری از پروسه بارداری بود که با همکاری مرکز پژوهش ها و شورای عالی فرهنگی ابهامات مالی و عبارت «حذف غربالگری» در طرح مذکور حذف شد.

بانکی‌پور اظهار داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که برنامه پنج ساله هفتم با محوریت جمعیت جوانی باشد و از سوی دیگر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دنبال تمدید یک ساله برنامه ششم است، مقرر شد طرح جوانی جمعیت به مدت ۷ سال آزمایشی اجرا شود تا کل قانون برنامه را پوشش دهد.

 

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1717638
ارسال نظر
نظرات