شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717697
یادداشت؛

آدرس غلط به مردم ندهید

آدرس غلط به مردم ندهید
دولتی که بارها آمریکایی ها و اروپایی ها را محک زده است و بارها رو دست خورده است، این روزها به شدت بدنبال تصویب اف ای تی افی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، یکی از موضوعاتی که اخیرا دولت به جد آن را  پیگیری می کند، اف ای تی اف است. دولتی که بارها آمریکایی ها و اروپایی ها را محک زده است و بارها رو دست خورده است، این روزها به شدت بدنبال تصویب اف ای تی افی است که سرتاسر خطرناک است و هرکس یک بار آن را مطالعه کند تعجب می کند که چرا کسانی در کشور به دنبال تصویب آن هستند.

در حالی که رهبر معظم انقلاب در دیدار های اخیر خود چندین بار با تاکید فرمودند که: کشور های غربی باید تحریم ها را لغو کنند و ما هم سپس باید راستی آزمایی کنیم، تا اینکه به تعهدات برجام عمل کنیم و این حرف قطعی ماست، کسانی بدون توجه به فرموده رهبر انقلاب به دنبال اعتماد دوباره به غرب غیر قابل اعتماد هستند تا دوباره با حرکات نسنجیده خود اقتصاد کشور را به لبه پرتگاه بکشانند.

در حال حاضر بخش عمده ای از فعالیت های مالی کشورمان به علت تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا خارج از قالب های مرسوم صورت می گیرد. در چنین شرایطی آمریکا سعی دارد تا با وعده های دروغین و بازی دادن دولت ایران را ترغیب به همکاری با اف ای تی اف کند تا همین آب باریکه نیز بر روی اقتصاد ایران بسته شود و اقتصاد ایران را به بن بست بکشاند.

در فضای جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا و هم پیمانانش علیه ایران، پیوستن به دو کنوانسیون cft  و پالرمو خطرناک ترین راه ممکن است وعوارض سهمگینی را برای کشور به دنبال دارد.

پذیرش قواعد اف ای تی اف خصوصا عضویت در کنوانسیون پالرمو و CFT در واقع تکه‌های تکمیل‌کننده پازل تحریمی‌آمریکا و شرطی‌سازی اقتصاد ایران است.

ارائه گزارش های اشتباه و بی اساس از سوی برخی افراد در رابطه با تبعات رد همکاری با اف ای تی اف از یک طرف و فشار دولت از یک طرف باعث شده است تا مجمع تشخیص مصلحت نظام در منگنه قرار گیرد.

این روزها اخبار ضد‌‌‌‌‌‌ ونقیضی از احتمال پذیرش همکاری با اف ای تی اف از سوی مجمع تشخیص مصلت نظام به گوش می رسد، که اگر صحت داشته باشد با پذیرش همکاری با اف ای تی اف اقتصاد کشور دچار بحران جدی می‌شود و ما در مبادلات ارزی‌مان دچار مشکل می شویم.

به زغم ذهنیت اشتباه برخی ازاعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در شرایط فعلی کشور و با وجود تحریم های ظالمانه و ناحق آمریکا علیه کشورمان، پیوستن به این کنوانسیون ها و قبول همکاری با اف ای تی اف نه تنها از مشکلات اقتصادی کشور نمی کاهد، بلکه موجب فشار دوچندان بر اقتصاد کشور و به طبع معیشت مردم می شود .

ساده لوحانه است اگر باور کنیم همکاری با اف ای تی اف مشکل گشای اقتصاد کشوراست، در واقع اف ای تی اف آدرس غلط دادن به مردم از سوی دولت محترم است.

با یک بررسی ساده می توان دریافت که همکاری با اف ای تی اف نه تنها عایدی برای ایران ندارد بلکه با پیوستن به آن به اتاق جنگ اقتصادی آمریکا و حامیانش علیه کشورمان کمک خواهیم کرد.

با این تفاسیر لازم هست که مصلحت نظام در اولویت قرار گرفته و اعضای محترم این مجمع با در نظر گرفتن شرایط بحرانی فعلی و عبرت‌گیری از تجربه های تلخ گذشته، با تاسی به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، استراتژی مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های غربی را در پیش گیرند.

علیرضا ریواز

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717697
ارسال نظر
نظرات