شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:31 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717702
فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد

فوت 480 نفر در حوادث رانندگی استان مرکزی/دستگیرشدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات در بازداشت خواهند بود

فوت 480 نفر در حوادث رانندگی استان مرکزی/دستگیرشدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات در بازداشت خواهند بود
مفخمی شهرستانی گفت: سپری کردن چهارشنبه آخر سال برای شهروندان در محیطی امن و به دور از هر گونه خلل در آرامش تاکید می شود و هر کس که بخواهد نظم و امنیت اجتماعی را برهم زند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهد شد و دستگیرشدگان در چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ سردار مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی امروز در جمع خبرنگاران گفت: در طی ۱۱ ماه گذشته در خصوص وقوع سرقت ها استان مرکزی به نسبت کل کشور رتبه ۱۶ را دارد که ۲۲ درصد افزایش وقوع سرقت داریم و ۳۱ درصد کشف و دستگیری نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته است.

شهرستانی اظهار کرد: در خصوص وقوع سرقت به عنف کاهش ۳۴ درصدی و در خصوص دستگیری افزایش ۹ درصدی را داشتیم و همچنین در وقوع سرقت های مسلحانه در حوزه دستگیری افزایش ۴۱ درصدی و در حوزه وقوع کاهش ۴۶ درصدی را داشته ایم.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مردم روستاها سرقت احشام است در این خصوص افزایش ۲۳ درصدی و دستگیری با افزایش ۲ درصدی و کشف افزایش ۷ درصدی را نیز شاهد بودیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در طی ۱۱ ماه گذشته کشف مواد مخدر افزایش ۱۷درصدی داشتیم و تلاش کردیم استان برای قاچاقچیان به هیچ عنوان امن نباشد که بیشترین فراوانی مواد مخدر تریاک بوده است.

شهرستانی اظهار کرد: در خصوص آدم ربائی  کاهش ۲۵ درصدی، در خصوص ایجاد شرارت کاهش ۶۰ درصدی و جرائم مربوط به جعل افزایش کشف ۵۱ درصدی و افزایش ۶۶ درصدی کشف کلاهبرداری نیز از دیگر دستاوردهای ۱۱ ماهه گذشته بوده است.

وی افزود: بیش از ۱ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف شده که افزایش ۸۸ درصدی از نظر ریالی دارد و پرونده های تشکیل شده در این راستا با افزایش ۴۶ درصدی بوده که توقیف خودروهای حمل کننده قاچاق کالا با افزایش ۲۱ درصدی و دستگیری متهمان با افزایش ۶۶ درصدی نیز همراه بوده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: بیش از ۵۳ میلیارد ریال با دو پرونده در حوزه پولشویی ، ۱۱ پرونده رباخواری به ارزش ۴۶ میلیارد ریال، ۶ پرونده اختلاس ، ۱۵ پرونده زمین خواری و همچنین ۳۶ پرونده احتکار کالا نیز تشکیل شده است.

شهرستانی اظهار کرد: در خصوص جرائم سایبری شاهد کاهش ۱۱ درصدی و کاهش کشف ۸ درصدی بودیم که متاسفانه ۴۰ درصد از جرائم سایبری مربوط به کلاه برداری، ۲۷ درصد برداشت های غیر مجاز و ۱۷ درصد هتک حیثیت بوده است.

وی یادآور شد: در حوزه تصادفات درون شهری تعداد متوفیان ۸۲ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته و تصادفات برون شهری متوفیان ۳۹۸ نفر که با کاهش ۱۲ درصدی به همراه بوده که در مجموع تعداد متوفیان در حوزه تصادفات درون و برون شهری کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا بیش ۴۵ هزار مورد اعمال قانون انجام شده که بیشتر آنها اعمال قانونی ۲۰۰ هزار تومانی بوده و در زمان ممنوعیت سفر به استان بیش از ۱۵ هزار خودرو بازگرداننده شده اند.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی جامع صورت گرفته و پیشگیرانه پلیس استان در خرید و فروش مواد محترقه غیرمجاز، کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰  درصد افزایش یافته است.

شهرستانی بیان کرد: در آستانه فرارسیدن آخرین سه شنبه سال هستیم که با توجه به اطلاع رسانی های انجام شد از ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری هر گونه تجمع ممنوع است و از سویی در انجام ماموریت های پلیس با برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی نیز برخوردی قاطع صورت می پذیرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: سپری کردن چهارشنبه آخر سال برای شهروندان در محیطی امن و به دور از هر گونه خلل در آرامش  تاکید می شود و هر کس که بخواهد نظم و امنیت اجتماعی را برهم زند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهد شد و دستگیرشدگان در چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: نگاه پلیس در آخرین چهار شنبه سال ایجابی و مردم محور است و انتظار داریم مردم نیز به حقوق شهروندی خود پایبند باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717702
ارسال نظر
نظرات