شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717703
رئیس سازمان صمت استان یزد:

کالاهای مورد نیاز استان یزد برای نوروز تامین است/آغاز توزیع 800 میوه تنظیم بازار شب عید در یزد

کالاهای مورد نیاز استان یزد برای نوروز تامین است/آغاز توزیع 800 میوه تنظیم بازار شب عید در یزد
علمدار یزدی گفت: این نوید را به مدم می دهیم که هیچ نگرانی در خصوص تامین میوه شب عید در بازار استان یزد وجود ندارد و ذخایر استان خوب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به تشکیل کارگروه ستاد تنظیم بازار استان یزد اظهار کرد: در این جلسه  آخرین گزارش ها از وضعیت بازار میوه، گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر و اقلام تنظیم بازار توسط سازمان صمن استان یزد ارائه شد.

تامین 800 تن میوه برای شب عید استان یزد

وی در خصوص وضعیت میوه شب عید در بازار یزد افزود: برای نوروز امسال در کمیته راهبری میوه  و جلسات تخصصی 400 تن سیب زرد و قرمز، 400 تن پرتقال از نوع تامسون برای شب عید در نظر گرفته شده است که توزیع ان از 24 اسفند ماه آغاز شده است.

علمدار ابراز کرد: قیمت گذاری میوه شب عید با توجه به بخشنامه های کشوری صورت گرفته که برای هر کیلو سیب 9هزار تومان و پرتقال تامسون 11هزار و 500 تومان مصوب شده است و این نوید را به مدم می دهیم که هیچ نگرانی در خصوص تامین میوه شب عید در بازار استان یزد وجود ندارد و ذخایر استان خوب است و اگر نیازی هم به اضافه کردن ذخایر باشد تدابیر ان اندیشیده شده است.

قیمت گوشت یزد مناسب تر از سایر استان ها

رئیس سازمان صمت استان یزد در خصوص وضعیت گوشت قرمز گفت: در خصوص گوشت قرمز جلساتی در کارگروه ها و کمیته های تخصصی مختلف برای تسهیل واردات گوشت گوسفندی به استان یزد برگزار شد که خوشبختانه قیمت گوشت نسبت به استان های همجوار به قیمت پایین تری رسید و در حال حاضر حداکثر گوشت قرمز در بازار 135هزار تومان است که در برخی ماکر حتی کمتر از این قیمت ها به فروش می رسد.

وی در خصوص توزیع شکر ابراز کرد: شکر در استان در قالب بسته های 900 گرمی به قیمت 7هزار و 800 تومان توزیع می شود و در حال حاضر 2هزار تن شکر به 17 واحد تولید قند واگذار و قند آن را بر اساس میزان مصوب کارگروه های تخصصی تحویل گرفته شده است و نگرانی در خصوص قند هم وجود ندارد.

تشکیل بیش از 770 پرونده تخلف در طرح بازرسی نوروزی در یزد

علمدار یزدی در خصوص تشدید بازرسی ها از محل های توزیع گفت: به دنبال طرح بازرسی نوروزی که از 15 بهمن ماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد تاکنون 14هزار و 911 مورد بازرسی انجام شده است که منجر به تشکیل 771پرونده برای متخلفین شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717703
ارسال نظر
نظرات