شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717723

ناهماهنگی در زنجیره تأمین؛ متهم اصلی آشفته بازار مرغ در کرج

ناهماهنگی در زنجیره تأمین؛ متهم اصلی آشفته بازار مرغ در کرج
نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا صف‌ های طولانی خرید مرغ را حاصل ناهماهنگی در زنجیره تأمین تا توزیع دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، مهدی عسگری امروز سه‌شنبه پس از بازدید و نظارت میدانی بر نحوه توزیع اقلام اساسی و تنظیم بازار در کرج در جمع خبرنگاران گفت: مشکلی که در خصوص فروش مرغ وجود دارد، نمادی از سوءتدبیر و ناهماهنگی در زنجیره تأمین و توزیع است.

نماینده مردم کرج در مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید با تمام توان دغدغه مردم در حوزه معیشت و خرید مایحتاج ضروری زندگی را برطرف نماید، گفت: بررسی‌ صورت گرفته از بازار سطح شهر و رایزنی با مسئولان وزارت صمت و جهادکشاورزی، نشان دهنده عدم هماهنگی بین این دو وزارت، نبود تفاهم بر سر نیازسنجی واقعی و عدم تأمین مایحتاج متناسب با نیاز شبکه توزیع است. با پیگیری‌های انجام شده و قول مساعد مسئولین ذی‌ربط برای افزایش سهمیه مرغ گرم و منجمد استان البرز از امروز، امیدواریم با توزیع مناسب و نظارت دقیق برای رسیدن کامل این سهمیه به مصرف کننده نهایی، این وضعیت نامطلوب بهبود یابد.

عسگری با اشاره به نظارت‌های میدانی انجام شده در سطح شهر تاکید کرد: در بازدیدهای شبانه، مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای همچنان درحال توزیع بود و با رایزنی صورت گرفته، تأمین مرغ منجمد برای مراکز متقاضی بدون محدودیت ادامه خواهد داشت. در عین حال مرغ گرم همچنان نیاز به افزایش سهمیه به ویژه در طول پنج روز آینده متناسب با نیاز و جمعیت استان دارد.

وی کنترل بازار را اولویت نخست این ایام عنوان کرد و افزود: دولت باید کنترل بازار را با اولویت و جدیت دنبال کند، هرگونه ناهماهنگی بین دو وزارتخانه جهاد و صمت قابل قبول نیست، در صورتی که نیاز به مصوبه و یا هماهنگی‌ میان دستگاه‌ها باشد، مجلس آماده هرگونه همکاری‌ است ضمن اینکه نقش نظارتی خود را نیز ایفا می کند.

نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد پیگیری جدی برای تنظیم بازار را دغدغه‌ی نخست نمایندگان در روزهای اخیر دانست و افزود: به دلیل اهمیت این موضوع نشست مشترک کمیسیون‌های صنایع، کشاورزی و اقتصادی با وزاری صمت و جهاد کشاورزی در حضور رئیس مجلس، صبح دوشنبه ۲۵ اسفند جهت پیگیری تنظیم بازار مرغ و گرانی اجناس و کالاها در ایام پایان سال برگزار شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717723
ارسال نظر
نظرات