شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 23:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 شناسه خبر: 1717857
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

مومنین فرصت ویژه ماه شعبان را غنیمت بشمرند

مومنین فرصت ویژه ماه شعبان را غنیمت بشمرند
سید محمدکاظم مدرسی گفت: اصلا ماه شعبان را به این خاطر شعبان گفته‌اند که خیرات و شعبه‌های خیر در آن متعدد و فروان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: خدای متعال مثل برخی از مکان‌ها، برخی از زمان‌ها را هم استثنا کرده است و فیض الهی را در این زمان‌ها از جریان بیشتری برخوردار کرده است و یکی از این زمان‌ها ماه شعبان المعظم است.

وی با بیان اینکه ماه شعبان، ماه موالید نور کربلا و ماه ولادت با سعادت اما عصر (عج) است، اظهار داشت: اصلا ماه شعبان را به این خاطر شعبان گفته‌اند که خیرات و شعبه‌های خیر در آن متعدد و فروان است.

استاد حوزه علمیه تأکید کرد: علاوه بر نماز و اذکار و روزه و صدقه و امثالهم، حتی اصلاح ذات البین نیز در این ماه از فضیلت بسیار زیادی برخوردار است.

مدرسی خاطرنشان کرد: پیامبر اعظم (ص) می‌فرماید ماه شعبان که فرا می‌رسد درخت طوبی در بهشت -که ریشه آن در خانه پیامبر و شاخه‌های آن در منازل مومنان است- سبز می شود و مومنان می‌توانند از این درخت بهشتی طوبی استفاده کنند و هر آنچه را که از این شاخه‌ها طلب کنند خداوند متعال به آن‌ها می‌دهد.

وی افزود: در مقابل این درخت طوبی بهشتی، درخت زقوم است که متعلق به انسان‌های جهنمی است و کسانی که در  این ماه شعبان نسبت به کارهای خیر و کمک به فقرا و مستمندان بی‌تفاوت هستند این‌ها درخت زقوم شامل حالشان می‌شوند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: ماه شعبان ماه پرداخت صدقات ماه خیرات و مبرات و ماه استغفار  و ماه صلوات بر محمد و آل محمد است و هر کدام از این خیرات هم یک اثر خاص معنوی و اثر خاص وضعی دارد و این طور نیست که همه خیرات یکسان باشند همانند غذاها که تنوع فراوانی دارند و هر غذایی دارای برکت و ویتامین خاصی است خیرات ماه شعبان هم همین‌گونه است.

مدرسی اضافه کرد: توصیه می‌کنیم عزیزان از این ماه شعبان که مقدمه ماه مبارک رمضان است، غفلت نکنند و نسبت به قرائت قرآن و توسل به دعاهای ماه شعبان مخصوصا به مناجات شعبانیه و همچنین صلوات شعبانیه توجه لازم را داشته باشند و درصدد اصلاح خانواده‌هایی قرار بگیرند که در مسیر زندگی‌شان دچار مشکلات و ناسازگاری هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717857
ارسال نظر
نظرات