شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1717928
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی:

ارائه مرغ به تعاونی کشتارکن‌ها وظیفه اتحادیه مرغداران است

ارائه مرغ به تعاونی کشتارکن‌ها وظیفه اتحادیه مرغداران است
مدنی ضمن اشاره به جلوگیری از خروج مرغ از خراسان رضوی گفت: مرغ باید توسط اتحادیه مرغداران، تحویل تعاونی کشتارکنان شده و خارج از این تشکل مرغ عرضه نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مرتضی مدنی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، به تشریح وظایف تعزیرات حکومتی پرداخت و اظهار کرد: کار اصلی تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده های سازمان صمت و اتاق اصناف و اجرای احکام است اما در مواقع ضروری که نیاز به اجرای برخی احکام باشد، گشت سیار تعزیرات حکومتی در کنار سایر دستگاه ها در محل حضور خواهند داشت.

وی افزود: سعی کرده ایم حضور تعزیرات حکومتی در سطح جامعه ملموس تر بوده و مردم بتوانند دسترسی راحت تری داشته باشند، لذا روسای شعب ما در دو نوبت صبح و عصر و بعد از ساعات اداری در کشیک مستقر بوده و در سطح شهر حضور دارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با اشاره به گشت های روزانه در بحث توزیع مرغ، تبیین کرد: اگر در توزیع مرغ، محوریت تعزیرات حکومتی با همکاری اداره صمت و اصناف نبود وضعیت به مراتب بدتر از این می شد، اما ورود و حضور تعزیرات باعث شد در موارد متعددی جلوی قطعه بندی مرغ، عرضه مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب و حتی خروج مرغ از استان گرفته شود و برخورد جدی صورت بگیرد.

مدنی تصریح کرد: این اطمینان را می دهیم که تعزیرات حکومتی به عنوان نماینده مردم در پیگیری از حقوق آنها به هیچ عنوان قصور و کوتاهی نخواهد کرد، البته  در مواردی ممکن است ایراد و اشکال وجود داشته باشد مردم حق دارند از ما ایراد بگیرند و اگر جایی قصور و کوتاهی بود بابت آن از مردم عذرخواهی می کنیم.

وی ابراز کرد: اینکه در سطح برخی فروشگاه ها مرغ به قیمت بالاتر از نرخ مصوب ارائه می شود ممکن است به معنی تخلف آن فروشگاه نباشد، البته فروشگاه ها باید فاکتور خرید خود را عرضه کنند اما تخلفات خیلی از سمت اصناف نیست و باید بازرسی ها را به قبل از آن شامل توزیع کننده، کشتار و مرغدار ببریم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با اشاره به وجود اتحادیه مرغداران در سطح استان، تاکید کرد: مرغ باید توسط اتحادیه، تحویل تعاونی کشتارکنان شده و خارج از این تشکل مرغ عرضه نشود. این موضوع باید پیگیری و انجام شود چرا که میتواند خیلی کمک کننده باشد.

مدنی هشدار داد: اگر مرغداری بخواهد با هدف افزایش قیمت و اخلال در بازار، ار عرضه مرغ امتناع کند، با هدف دفاع از حقوق مردم، مرغهای او با قیمت مصوب در بازار ارائه خواهد شد و همچنین برای فرد متخلف پرونده تشکیل می شود.

وی در پایان با اشاره به موضوع رصد میوه به عنوان یکی از اولویت های گشت تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت بعضی محصولات گران است که بازرسان ما با همکاری اصناف، در میادین بار مستقر بوده و در حال بازرسی مداوم از سطح میوه فروشی ها هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717928
ارسال نظر
نظرات