شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1717968
گزارشی از یک نابسامانی؛

آشفتگی بازار شب عید در البرز، صدای ۳ نماینده مردم در مجلس را هم درآورد/ از افشاگری پشت پرده گرانی مرغ تا خواب زمستانی دولت!

آشفتگی بازار شب عید در البرز، صدای ۳ نماینده مردم در مجلس را هم درآورد/ از افشاگری پشت پرده گرانی مرغ تا خواب زمستانی دولت!
وضعیت بازار و مشکلات معیشتی مردم به قدری نگران‌کننده شده است که ۳ نماینده البرز در مجلس شورای اسلامی هم به این شرایط اعتراض کرده و مسئولین را مقصر اصلی دغدغه‌های کنونی به وجود آمده برای مردم می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، این روزها بازار کرج به واسطه تورم ۷ ساله ناشی از سیاست های غلط دولتی که شعار با تدبیر و امید آمده بود اما نابسامانی را به زندگی مردم آورد، آشفته است.
کوچک شدن سفره مردم و بسیاری از مشکلات کنونی کشور وگرانی های چندصد درصدی در بخش‌ های مختلف ماحصل عدم نظارت کابینه روحانی است.

در ماه های اخیر آنقدر نوسان قیمت ها ملت را گرفتار کرده است که شاید به جرات گفت آنها در هیچ دوره ای این موضوع را تجربه کرده بودند اما دولت اصلاحات تا جایی که توانست عرصه را بر مردم به واسطه بی برنامگی خود تنگ کرد.
 
البرز هم از این موضوع مستثنی نبوده و در ماه های اخیر این نوسان قیمت ها وکمبود اقلام در بازار را تجربه کرده است، از نبود روغن جامد تا سهمیه ای شدن آن در برخی از فروشگاه ها تا صف مرغ.
وضعیت بازار و مشکلات معیشتی مردم به قدری نگران کننده شده است که ۳ نماینده البرز در مجلس شورای اسلامی هم به این شرایط اعتراض کرده و مسئولین را مقصر اصلی دغدغه های کنونی به وجود آمده برای مردم می دانند.
 
علیرضا عباسی در توئیتی با انتشار اسنادی درباره علت گرانی مرغ، نوشت: «‏ستاد تنظیم بازار ۲۳ مهر برای تنظیم بازار ‎مرغ مصوب می‌کند از تاریخ اول آبان صادرات ممنوع شود.
 
۱۰ آبان این مصوبه به دفتر صادرات وزارت صمت ابلاغ می‌شود، اما در اقدامی عجیب دفتر صادرات این وزارتخانه ۴ ماه بعد این مصوبه را ابلاغ کرد و در تمام این مدت مرغ صادر می ‌شد!».
 
 
 
 
 
مهدی عسگری هم با بازدیدی از بازار کرج در اعتراض به وضعیت موجود گفت: مشکلی که در خصوص فروش مرغ وجود دارد، نمادی از سوءتدبیر و ناهماهنگی در زنجیره تأمین و توزیع است.
 
نماینده مردم کرج در مجلس افزود: بررسی های صورت گرفته نشان دهنده عدم هماهنگی بین این دو وزارت صمت و جهاد کشاورزی، نبود تفاهم بر سر نیازسنجی واقعی و عدم تأمین مایحتاج متناسب با نیاز شبکه توزیع است.
 
 عسگری اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده و قول مساعد مسئولین ذی‌ ربط برای افزایش سهمیه مرغ گرم و منجمد استان البرز، امیدواریم با توزیع مناسب و نظارت دقیق برای رسیدن کامل این سهمیه به مصرف کننده نهایی، این وضعیت نامطلوب بهبود یابد.
 
 
وی تصریح کرد: هرگونه ناهماهنگی بین دو وزارتخانه جهاد و صمت قابل قبول نیست، در صورتی که نیاز به مصوبه و یا هماهنگی‌ میان دستگاه‌ها باشد، مجلس آماده هرگونه همکاری‌ است ضمن اینکه نقش نظارتی خود را نیز ایفا می کند.
 
همچنین علی حدادی دیگر نماینده مردم استان البرز در مجلس در توئیتی به شرایط کنونی بازار اعتراض کرد و نوشت: عدم برنامه ریزی برای تامین مایحتاج مردم و فقدان نظارت در بازار، گرانی را به مردم تحمیل کرده، در حالی که هیچ کمبودی وجود ندارد.
 
وی افزود: اولویت دولت باید معیشت مردم باشد ولی متاسفانه شاهد کوتاهی دولت هستیم، دولت باید وظیفه خود را به درستی در برابر معیشت مردم انجام دهد اما جدیتی وجود ندارد.
 
با وضعیت مذکور این سوال مطرح می شود آیا مدیران تعزیرات، صمت و استاندار البرز به موضوع تورم که دغدغه اصلی شهروندان البرز است ورود کرده اند یا در ماه های آخر عمر دولت، صرفا وقت خود را صرف امور داخلی دستگاه ها یا انتصابات می کنند؟
 
 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1717968
ارسال نظر
نظرات