شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718076
یک فوتی از هر ۶ بستری مبتلا به کرونا در یزد!

آمار ۱۷درصدی مرگ بستری‌های کرونایی برای یزد قابل قبول است؟!

آمار ۱۷درصدی مرگ بستری‌های کرونایی برای یزد قابل قبول است؟!
۱۷درصد بستری های کرونایی در استان یزد جان خود را از دست داده اند و این آمار مورد انتظار یزد به عنوان قطب سلامت و درمان کشور نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، استان یزد از دیرباز به عنوان یکی از مراکز درمانی کشور به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی کشور شناخته شده است و به ادعای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در شاخص سلامت سرامد کشور است.

در این موضوع هم شکی نیست که استان یزد امروزه بالاترین آمار تخت نسبت به جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و با وجود بیش از 2هزار پزشک و بیش از 20 بیمارستان به قطبی پزشکی کشور تبدیل شده است.

استان یزد در یکسال گذشته با شیوع کرونا از استانی هایی بود که در هر سه موج اپیدمی این ویروس، شرایط بسیار سختی را تجربه کرد به ویژه در موج سوم که این استان هفته ها در وضعیت قرمز قرار گرفت. طبق آمار رسمی که توسط دانشگاه علوم پزشکی استان یزد منتشر شده است از ابتدای شیوع تاکنون 79 هزار و 572 نمونه تست کروناویروس گرفته شده که از این میان 30هزار و 926 مبتلای قطعی به کرونا تشخیص داده شده است.

از بین مبتلایان به بیماری کووید 19، بیش از 8هزار و 860 نفر در بیمارستان های استان یزد بستری شده اند که از این تعداد یک هزار و 514 بیمار جان خود را از دست داده اند به عبارتی 4.9 درصد مبتلایان به کام مرگ کشیده شده اند! به عبارت دقیقتر تقریبا از هر 6 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان یزد یک نفر جان خود را از دست داده است!

اگر نسبت جان باختگان کرونایی به میزان بستری هم محاسبه شود 17 درصد بستری های این بیماری در استان یزد جان خود را از دست داده اند.

این آمار هولناک استان یزد در حالی است که نسبت جانباختگان کرونایی در کشور قریب 3.5 درصد است و از یک میلیون 763 هزار و313 نفر 61هزار و 427 مبتلا جان خود را از دست داده اند.

حال سوال اینجاست استان یزد با ادعای این همه افتخارات و تجهیزات بیمارستانی و البته تعداد زیاد بیمارستان های موجود که نسبت به سایر استان ها از ظرفیت بیشتری برخوردار است چرا باید در مرگ و میر بیماران کرونایی با این آمار هولناک روبرو باشد؟!

کادر درمان استان یزد در دریافت دوز اول واکسن بیشترین سهمیه را در کشور داشته اند  و در مرحله دربافت دوز دوم هستند که با قرار گرفتن استان یزد در آستانه پیک چهارم و روند صعودی ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی می طلبد، کادر درمانی استان یزد با تجدید قوا، آمادگی بیشتر نسبت به گذشته برای مقابله با ویروس کرونا داشته باشند.

مطمئنا با مهاجرپذیر بودن یزد و عدم منع سفر در ایام نوروز اگر تدبیر درستی هم برای محدودیت ها اعمال نشود، ضمن ادامه روند افزایشی مبتلایان کرونا و آغاز پیک چهارم، نمی توان پیش بینی کرد چه بلایی سر مردم این شهر دیار خواهد آمد?

کسی منکر توفیقات و افتخاراتی که استان یزد در زمینه درمان و پزشکی و تلاش فداکارانه کادردرمانی نیست اما عصر حاضر اوج امتحان و پس دادن نتیجه این همه توفیقات است و مردم یزد انتظار دارند در کنار همه شاخصه های مثبت حوزه بهداشت و درمان یزد، شاهد این آمار غیر قابل باور در مرگ و میر ناشی از کرونا نباشند.

حمیدسعیدی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718076
ارسال نظر
نظرات