شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718084
استاندار خبر داد؛

برخورد با متخلفان بازار فراتر از قوانین تعزیراتی/ گرانی برخی کالاها به دلیل واردات از سایر استان ها است

برخورد با متخلفان بازار فراتر از قوانین تعزیراتی/ گرانی برخی کالاها به دلیل واردات از سایر استان ها است
محمدعلی شجاعی با بیان اینکه طرح ویژه نظارت بر بازار با همکاری دستگاه های اجرایی، نیروهای جهادی، سپاه و بسیج و مشارکت ویژه سیستم قضایی استان اجرا می شود، گفت: برخوردها با متخلفان در همان دفعه اول و فراتر از قوانین تعزیراتی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طرح ضربتی نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی ویژه شب عید از ١۶ اسفند ماه سالجاری آغاز و تا ٢٠ فروردین ماه سال 1400 ادامه دارد.

شجاعی افزود: این طرح با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی، نیروهای جهادی، سپاه و بسیج و مشارکت ویژه سیستم قضایی استان اجرا می شود و برخوردها با متخلفان در همان دفعه اول و فراتر از قوانین تعزیراتی خواهد بود.

وی تاکید کرد: برخورد قانونی با متخلفان باید شدید و تاوان لازم را داشته باشد تا متخلفان انگیزه ای برای ادامه تخلف نداشته باشند.

وی گفت: استان خراسان شمالی در بحث نظارت، برخورد با متخلف و نگهداشتن قیمت ها در حداقل قیمت قانونی از استان های برتر کشور است.

محمدعلی شجاعی با بیان اینکه حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم استان را وظیفه خود می دانیم، افزود: در استان جدیت کافی در برخورد با متخلف در تامین و توزیع کالاهای اساسی را داشتیم و هر جا هر تخلفی دیدیم نبخشیدیم.

وی تصریح کرد: در بحث معیشتی، اقتصاد و بازار هیچ پدیده غیرعادی و تخلفی در استان وجود ندارد که بر آن مسلط نباشیم و گلایه بحق مردم از گرانی برخی کالاها و افزایش قیمت ها به دلیل واردات بسیاری از کالاهای اساسی از سایر استان ها و اعمال هزینه حمل و نقل و واسطه ها و مسائل مربوط مسائل عادی ناشی از بازار و شرایط تحریم هاست.

شجاعی با تاکید بر نقش ویژه اتاق بازرگانی و اتحادیه اصناف در تنظیم بازار گفت: اگر یک رسته شغلی دارای تخلفات فراوان است اما از سوی اتحادیه مربوطه گزارشی اعلام نمی شود باید با رئیس اتحادیه برخورد شود چرا که اتحادیه ها وظیفه نظارت بر اصناف را برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: 70  درصد پرونده های کسب و کار استان مربوط به تکرار تخلف است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718084
ارسال نظر
نظرات