شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718122
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

یزد سال ۱۴۰۰ «یزد آرزوها» می شود/تهیه برنامه‌های فاخر تلویزیونی در عید نوروز

یزد سال ۱۴۰۰ «یزد آرزوها» می شود/تهیه برنامه‌های فاخر تلویزیونی در عید نوروز
ملازینلی گفت: چهار برنامه تلویزیونی فاخر برای نمایش از شبکه استانی در نوروز ۱۴۰۰ تهیه و بخش می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد پیش از ظهر روز چهارشنبه 27 اسفند ماه در نشستی خبری با بیان اینکه امسال به دلیل شرایط کرونا تمام برنامه‌های نوروزی سازمان در قالب فضای مجازی و پخش از شبکه استانی یزد به شهروندان ارائه می‌شود اظهار کرد: امسال بنا به تصمیم ستاد کرونا به جز در مباحث زیباسازی منظر شهری، عملاً برنامه‌ای به صورت حضوری و در سطح شهر نخواهیم داشت لذا تلاش شده تا با کمک سایر بخشها و دستگاه‌ها از جمله صدا و سیمای استان، برنامه‌های سازمان را به فضای مجازی و داخل خانه‌ی شهروندان ببریم.

ملازینلی بیا اشاره به تهیه چهار برنامه تلویزیونی فاخر برای نمایش از شبکه استانی در نوروز ۱۴۰۰ افزود: جشنواره «قصه هفت سین» با توجه به این که تدارک سفره هفت سین در نوروز دارای اندیشگاه و مرجع خاصی در فرهنگ ایرانیان است، یکی از برنامه های فاخر تولیدی برای ایام نوروز امسال است که پس از فراخوان و ارسال ۳۰ اثر، هفت مورد آنها برگزیده شد و قرار است در هفت قسمت برنامه‌ی تلویزیونی در خانه یزدی‌ها به نمایش درآید.

ملازینلی بیان کرد: خش خورانه نیز در ادامه استنداپ خشدلانه برگزار می شود و مروج سبک غذا خوردن سالم است و ۱۵۰ خانواده در این برنامه خانواده محور شرکت کردند.

این مسئول با بیان این که در مجموع ۳۸ عنوان برنامه برای این ایام در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تدارک دیده شده، سایر برنامه‌ها را در حوزه‌های مختلف و به صورت نمایش و اجرا در فضای مجازی خواند و از جمله آنها به برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی اشاره کرد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه تمبر شهر یزد آرزوها نیز در سال آینده رونمایی خواهد شد، اظهار داشت: امیدواریم یزد آرزوها شهری برای بهتر زیستن باشد و در این شهر شاهد بهبودی فرآیندها، بهبود معماری، فرهنگ، اقتصاد و … باشیم.

وی یکی دیگر از برنامه‌های خاص نوروز را برگزاری جشنواره تولیدات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اعلام و تصریح کرد: این برنامه با توجه به تهیه قریب ۱۴۰۰ برنامه تنها در بازه سال جاری و با هدف بازخوانی تولیداتی سازمان در حال برنامه ریزی است و در قالب آن هنرمندان سازنده این آثار نیز در معرض رقابت در بخشهای مختلف قرار می‌گیرند.

وی از تهیه نشریه سفر با محوریت مثلث گردشگری و نیز سایت ویژه گردشگری به ۳ زبان زنده دنیا یعنی فارسی، عربی و چینی خبر داد و گفت: یزد امسال به عنوان یزد آرزوها نامگذاری شده و تلاش خواهیم کرد با برنامه‌های مختلف طی قرن پیش رو آرزوهای شهروندانش را برآورده کنیم.

این مسئول همچنین رصد ستارگان و گردشگری نجوم را از دیگر برنامه‌های شاخص نوروز ۱۴۰۰ خواند و گفت: خریداری ۵ دستگاه رصد مجازی ستارگان برای استقرار در نقاط مختلف شهر را دنبال می‌کنیم و امیدواریم یزد که در حوزه‌های مختلف قطب کشور است به قطب نجوم کشور نیز بدل شود.

وی همچنین از برگزاری جشنواره تولیدات سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد خبر داد و عنوان کرد: ۱۳۰۰ برنامه اجرا شده در سال ۹۹ در قالب یک جشنواره بازخوانی می شود.

ملازینلی همچنین از راه اندازی سایت ویژه گردشگری با همکاری سازمان فاوا شهرداری یزد خبر داد و یادآور شد: این سایت به سه زبان فارسی و عربی، چینی راه اندازی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های شهر یزد به لحاظ بهره‌مندی از ظرفیت‌های نجوم عنوان کرد: یزد این ظرفیت را دارد که به قطب نجوم کشور تبدیل شود و این سازمان نیز در این زمینه برنامه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718122
ارسال نظر
نظرات