شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718126
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد عنوان کرد

طرح اقدام مسکن ملی بزرگترین دستاورد عمرانی دولت در استان یزد

طرح اقدام مسکن ملی بزرگترین دستاورد عمرانی دولت در استان یزد
صادقیان آغاز طرح اقدام ملی مسکن را بزرگترین اقدام معاونت عمرانی استان در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش نقل از یزدرسا، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بعد از امروز چهارشنبه 27 اسفند ماه در نشست ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران آغاز طرح اقدام ملی مسکن را بزرگترین اقدام معاونت عمرانی استان در سال جاری عنوان کرد و افزود: این طرح در سه مرحله ثبت نام از ۲۲ هزار متقاضی صورت گرفت ولی از این تعداد تنها ۱۲ هزار نفر واجد شرایط اولیه شناخته و پس از بررسی‌های تکمیلی ۱۰ هزار نفر شرایط نهایی را کسب کردند و برای افتتاح حساب و واریز وجه معرفی شدند.

وی با بیان اینکه در طی اجرای طرح به دلیل مشکلات تامین آورده متقاضیان، ریزشهایی مورد انتظار است گفت: تاکنون هفت هزار و ۷۰۰ نفر واریز وجه داشته‌اند ولی در مجموع ساخت هشت هزار واحد مسکونی در قالب این طرح را برای استان پیش بینی می‌کنیم.

صادقیان عنوان کرد: خوشبختانه تمام زمین‌های مورد نیاز در استان تامین و بسیاری از این طرح‌ها نیز شروع شده و پیشرفت مناسبی دارند و یزد از استانهای پیشتاز در این مورد بوده به طوری که اولین خانه‌های اقدام ملی مسکن در استان شامل ۴۰ واحد آماده تحویل است.

وی با بیان این که این طرح در شهرهای مختلف استان در حال پیگیری است، پیش بینی کرد تا مهرماه سال آینده ۲۰۰ واحد دیگر از این طرح نیز آماده بهره برداری شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی شهرها که تعداد متقاضیان نسبتاً کم است، زمین مورد نیاز متقاضیان تحویل داده می‌شود و مساعدتهای لازم برای ساخت واحدها توسط خود متقاضیان صورت می‌گیرد.

معاون عمرانی استان از پیگیری مسکن فرهنگیان و مسکن ایثارگران استان در سال جاری نیز خبر داد و گفت: در مورد مسکن فرهنگیان ۶۹۳ نفر واجد شرایط شدند و زمین های مورد نیاز تعیین تکلیف شده که امیدواریم در هفته دوم فرودین ماه شروع آن را رسماً شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه ایثارگران هم در اکثر شهرهای استان زمین مورد نیاز تامین شده و طی هفته آینده قرار داد واگذاری زمین قابل انجام است.

صادقیان در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه راه به برنامه ریزی برای ساخت ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی و ۵۰ کیلومتر راه روستایی در استان اشاره کرد و گفت: خوشبتخانه این طرحها نیز از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی در این رابطه به طرحهای بزرگراه محور یزد - طبس، اردکان -  چوپانان، کنارگذار زارچ - اشکذر، بزرگراه تفت - ابرکوه - سورمق، محور هرات - هرابرجان و نیز جاده یزد - فولاد اشاره کرد.

این مسئول با بیان این که راه آهن یزد - اقلید نیز پیشرفت مناسبی دارد، از تکمیل این مسیر ریلی تا ابرکوه خبر داد.

وی راه اندازی سامانه کت وان فرودگاه یزد را از دیگر اقدامات در استان خواند و گفت: جزو معدود فرودگاه‌های کشور هستیم که از این امکان برخوردار هستیم.

صادقیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دنبال اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه اصلاح راه‌های استان اعم از دورن شهری و برون شهری، امسال کاهش تلفات را در بحث تصادفات شاهد هستیم به نحوی که طی ۱۱ ماهه امسال کاهش ۳۸ درصدی تصادفات و تلفات جاده های برون شهری و نیز کاهش ۴۰ درصدی تصادفات و کاهش ۱۸ درصدی تلفات تصادفات درون شهری را شاهد هستیم.

وی در حوزه آب نیز با اشاره به این که خوشبختانه طی روزهای اخیر شاهد افتتاح طرح انتقال آب خلیج فارس به استان بودیم، اذعان کرد: قطعاً به همت صنایع این اتفاق در یزد رقم خورد ولی در کنار بهره مندی صنعت، به مجموعه های غیرصنعتی از جمله شرب کمک خواهد شد و تهمیدات برای برخورداری از این آب در شرایط بحران دیده خواهد شد.

وی پایش اراضی واگذار شده دولتی طی سالهای اخیر را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه تمام این زمینها پایش و بعضاً خلع ید و به سرمایه گذاران جدید در حال واگذاری است.

صادقیان به راه اندازی مرکز پایش محیط زیستی استان با استفاده از دوربین‌های نظارتی نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با این اقدام نگرانی در مورد پایش دشت بحرانی یزد - اردکان برطرف شده و جزو اندک استانهای برخوردار از این امکان هستیم.

وی در مورد سفرهای نوروزی با اشاره به برگزاری دو جلسه این ستاد طی دو هفته اخیر، تاکید کرد: در موضوع سفرهای نوروزی تابع تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم و براساس رنگ بندی شهرها با وجود شرایط شکننده فعلی، اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان این که نگرانی در مورد تغییر رنگ‌بندی‌ها وجود دارد، گفت: در حال حاضر وضعیت استان به جز شهرستان خاتم که نارنجی است، مابقی شهرهای یزد زرد و آبی هستند ولی با توجه به راه‌های شریانی استان، کنترل و نظارت بیشتر در این خصوص حائز اهمیت است که در این باره اقدامات و پیگیری‎های لازم صورت گرفته است.

صادقیان در پایان در این باره افزود: استقرار دستگاه‌های خدماتی و نظارتی در راه های برون شهری در دستور کار است و نظارت بر مجتمع های خدمات رفاهی استان با شدت بیشتری دنبال می‌شود و در داخل شهرها نیز با تاکید بر این پذیرای سفرهای بی برنامه نخواهیم بود، از اسکان مسافران در اماکن عمومی شهری خورداری خواهیم کرد.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1718126
ارسال نظر
نظرات