شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:39 منتشر شده در مورخ: 1399/12/27 شناسه خبر: 1718170
شمخانی:

تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌ها‌ نکند، اتفاقی رخ نمی‌دهد

تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌ها‌ نکند، اتفاقی رخ نمی‌دهد
دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی با بیان اینکه تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌ها‌ نکند، اتفاقی رخ نمی‌دهد، نوشت: بن بست موجود، تاکتیکی و داخلی نیست، بلکه به راهبرد مزورانه غرب مربوط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در پیامی توئیتری در خصوص بازگشت آمریکا به برجام نوشت: تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌ها‌ی ظالمانه نکند، اتفاقی رخ نخواهد داد.

 
وی افزود: بن بست موجود، تاکتیکی و داخلی نیست، بلکه به راهبرد مزورانه غرب مربوط است.
 
مقامات جمهوری اسلامی ایران پس از روی کار آمدن دولت بایدن و اظهارنظرهایی از سوی مقامات آمریکایی درباره بازگشت به برجام، بر رفع تحریم‌ها و اجرای موثر برجام از سوی واشنگتن تأکید کرده‌اند. در همین راستا نیز سعید خطیب‌زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی (+) در نشست هفتگی ۲۵ اسفند ماه با خبرنگاران اظهار داشت: آمریکا از برجام خارج شده، هم باید تعهد دهد و هم اقدام موثر در رفع تحریم‌ها کند و هم اینکه باید شرایطی را بپذیرد که مجددا این مسیر را تکرار نکند و آن زمان می‌شود در چارچوب برجام صحبت کرد.
 
چندی پیش نیز «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» با تأکید بر لزوم بازگشت کامل ایالات متحده به تعهدات برجامی گفته بود: «در صورتی که آمریکا به برجام بازگردد و تحریم‌ها (علیه جمهوری اسلامی ایران) را لغو کند، ایران هم بعد از راستی‌آزمایی به تعهدات خود بازمی‌گردد».
 
وی همچنین عنوان کرد: «بازگشت آمریکا به برجام به هیچ نشستی احتیاج ندارد».
 
در همین خصوص نیز در نامه‌ای که اخیرا از سوی محمدجواد ظریف به «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشته شد به وی اعلام شد که «چنانچه ایالات متحده قصد دارد اقدامات متخلفانه خود در نقض برجام و تحمیل تحریم‌های ظالمانه را اصلاح کند، اولین گام ضروری بازگشت به پایبندی کامل به عنوان طرف متخلف است.» 
 
گفتنی است شبکه خبری سی.ان.ان به نقل از چند مقام دولت بایدن اعلام کرد که واشنگتن هفته آینده تحریم‌هایی را علیه سه کشور ایران، روسیه و چین به اتهام ادعایی مداخله در انتخابات اعمال خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1718170
ارسال نظر
نظرات