شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/12/28 شناسه خبر: 1718240
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

افزایش 150 درصدی اقامتگاه های بوم گردی در سیستان و بلوچستان/ اسکان ارزان قیمت سبب جذب گردشگر می شود

افزایش 150 درصدی اقامتگاه های بوم گردی در سیستان و بلوچستان/ اسکان ارزان قیمت سبب جذب گردشگر می شود
علیرضا جلالزایی گفت: در سال های اخیر ظرفیت هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی در سیستان و بلوچستان افزایش 150 درصدی داشته است و اقامتگاه های بوم گردی در این زمینه بسیار خوب کار می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در سال های اخیر ظرفیت هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی در سیستان و بلوچستان افزایش 150 درصدی داشته است و اقامتگاه های بوم گردی در این زمینه بسیار خوب کار می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 60 تا 70 پرونده اقامتگاه بوم گردی در حوزه معاونت سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان به دنبال صدور مجوز و بررسی های نهایی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: زیرساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان ضعیف است و تمام تمرکز بر افزایش ظرفیت های زیرساختی این حوزه است تا بر این مبنا بتوانیم سفر به سیستان و بلوچستان را افزایش و نگاه ها به این استان را تغییر دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: زیرا با توسعه این نگاه ها، سیستان و بلوچستان می تواند امنیت داشته باشد، هر نقطه ای که گردشگر حضور داشته باشد امنیت هم به وجود می آید و آداب و رسوم، فرهنگ و سنن به خوبی خود را نشان می دهد و حتی بهره برداری های خود را نشان می دهد.

جلالزایی بیان کرد: این موارد می تواند در قالب دو نوع اسکان انجام شود، اسکان ارزان قیمت که همان بوم گردی های سنتی با سازه های سبک و نیمه سبک است و نوع دیگر اسکان هم هتل ها هستند که هزینه بیشتری را شامل می شود.

وی ادامه داد: برای هتل ها هم تلاش می شود ظرفیت هتلینگ در سیستان و بلوچستان به ویژه جنوب استان را افزایش دهیم، زیرا طیفی از مسافران در هتل ها اقامت دارند و طیف دیگری در محیط طبیعی و بوم گردی ها حضور دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718240
ارسال نظر
نظرات