شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/12/28 شناسه خبر: 1718265
سیدعلی آقازاده در نشست خبری:

تاکید‌ بر رفع چالش های حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گیلان/ مردم در انتخابات درگیر تبلیغات شعاری نامزدهای انتخاباتی نشوند

تاکید‌ بر رفع چالش های حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گیلان/ مردم در انتخابات درگیر تبلیغات شعاری نامزدهای انتخاباتی نشوند
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به مفاسد حاکم بر حوزه صنعت گفت: می بایست با افرایش نظارت ها، بستر فساد را کاهش داد زیرا گیلان از حیث ظرفیت های صنعت و معدن دارای پتانسیل های غنی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از ۸دی، سیدعلی آقازاده نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با ت رسانه درباره عملکرد ۱۰ماهه اخیر مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رویکرد این مجلس متفاوت با دوره های قبل و بر مبنای حرکت در بستر عدالت و توجه به اولویت های اجتماعی نظیر اشتغال و مسکن و…است که در رابطه با مسکن، دولت موظف به تامین و تولید سالانه یک میلیون واحد مسکن در سال آینده است.

آقازاده ادامه داد: قانون رفع تحریم ها، تغییرات معنادار در مفاد بودجه ۱۴۰۰ که بر اساس نگاه واقع بینانه و رویکرد ضدفساد است و نیز نظارت های میدانی و عملیاتی بر بازرسی ها از دیگر اقدامات این دوره از مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی به ویژه کشاورزی استان گیلان بیان کرد: تامین نهاده های کشاورزی، صنایع تبدیلی، رفع موانع بازرگانی و صادرات و تولید محصولاتی مانند برنج، چای و مرکبات مورد توجه نمایندگان گیلان قرار دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به مفاسد حاکم بر حوزه صنعت گفت: می بایست با افرایش نظارت ها، بستر فساد را کاهش داد زیرا گیلان از حیث ظرفیت های صنعت و معدن دارای پتانسیل های غنی است.

طرح هادی به جای اینکه هدایت گر باشد منجر به فرار روستاییان شده!

آقازاده با بیان اینکه در خصوص مدیریت شهری دچار سوءمدیریت و با ضعف های بسیاری مواجه هستیم افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز و حاشیه نشینی مشکلاتی است که گریبانگیر شهرهای گیلانی شده است، از طرفی دیگر طرح هادی روستایی بجای اینکه هدایت گر باشد باعث فرار روستاییان از محیط روستا شده است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخشی از طرح هادی باعث فرار جمعیت از روستاها به شهرها شده است و از سوی دیگر برای اینکه زمین های کشاورزی معتبر و قابل رقابت با سایر اراضی باشند می بایست ابتدا مسئله سند مالکیت زمین های کشاورزی را حل کرد.

وی با اشاره به شرکت های رو به افول تولیدی و صنعتی گیلان تاکید کرد: پیش از این مسئولین قضایی استان، نمایندگان و مسئولین وقت، تماشاگر چپاول صنعت گیلان بودند، امروز ما با تمام توان خود بدنبال قطع دست مافیای صنعت هستیم و پس از دوره عملکرد خدمت ما در مجلس شورای اسلامی اگر مشکلات مربوط به این حوزه حل و رفع نشد بی شک دستهایی مانع شدند و اصحاب رسانه نباید مشکلات مربوط به این حوزه را نادیده بگیرند‌.

نمایندگان و اصحاب رسانه سدی بازدارنده در مقابل فساد و مسئول ویژه شفاف سازی امور اند

آقازاده با بیان اینکه نمایندگان و اصحاب رسانه می بایست سدی بازدارنده در مقابل فساد و مسئول ویژه شفاف سازی امور هستند افزود: امروز درگیر شعارمحوری مسئولین و بویژه داوطلبین انتخابات هستیم حتی برای کاری که شاید تا ۴۰سال دیگر قابل انجام نباشد بگونه ای صحبت میکنیم که گویا این کار انجام شده و به پایان رسیده است!

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718265
ارسال نظر
نظرات