شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/28 شناسه خبر: 1718322
به منظور رصد و مبارزه با ملخ صحرایی؛

سه میلیون و ۶۵۰هزار هکتار از مراتع سیستان ‌و بلوچستان دیده‌بانی شد

سه میلیون و ۶۵۰هزار هکتار از مراتع سیستان ‌و بلوچستان دیده‌بانی شد
غلامحسین تیموری،مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان ‌و بلوچستان گفت: دیده‌بانی از سه میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار از مراتع این استان از ابتدای آبانماه امسال تا کنون به منظور رصد و مبارزه با ملخ صحرایی توسط سازمان جهاد کشاورزی انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین تیموری در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: رصد و دیده بانی ملخ صحرایی همچنان حتی در ایام تعطیلات نوروزی توسط کارشناسان حفظ نباتات در سیستان و بلوچستان تداوم دارد و تاکنون این آفت مهاجر در استان مشاهده نشد.

وی ادامه داد: با توجه به هشدارهای سازمان فائو و سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر احتمال قریب‌الوقوع هجوم مجدد ملخ صحرایی مهاجر به کشور و به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان، سازمان جهادکشاورزی در یک برنامه جامع تمامی امکانات و تجهیزات مبارزه شیمیایی با این آفت را که در دوره قبل نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود را سرویس و آماده بکار کرده است.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: با توجه به اینکه امسال به دلیل خشکسالی رویش گیاهان در عرصه منابع طبیعی استان مطلوب نبوده در صورت هجوم ملخ های صحرایی امکان هجوم آنها به زمین های کشاورزی بسیار بالاست لذا ضروری است کشاورزان در صورت مشاهده هجوم سریعا مراتب را به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان اطلاع دهند تا در کمترین زمان مبارزه با این آفت توسط همکاران ما انجام شود.

وی گفت: در دوره قبل هجوم ملخ صحرایی به سیستان و بلوچستان در سطح چهار میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار دیده بانی و افزون‌بر ١٨١ هزار هکتار از اراضی سطح استان علیه این آفت خطرناک سمپاشی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718322
ارسال نظر
نظرات