شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718416
کارشناس مسائل خانواده مطرح کرد؛

راهکارهای جلوگیری از تبعات منفی فضای مجازی/ والدین دانش مجازی خود را ارتقا دهند

راهکارهای جلوگیری از تبعات منفی فضای مجازی/ والدین دانش مجازی خود را ارتقا دهند
حسینی با اشاره به تحصیل کودکان و نوجوانان در فضای مجازی گفت: خانواده‌ها باید سطح دانش خود را نسبت به فضای مجازی بالا ببرند، به کودکان خود انتقال دهند و آن ها را در این راه همراهی کنند تا از اغلب آسیب‌ها پیشگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسینی، کارشناس مسائل خانواده در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دهه اخیر تهدیدات فضای مجازی برای خانواده‌ها بیشتر از قبل مطرح شده است و خانواده‌ها نقش اصلی را در تأمین امنیت کودکان بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر کودکان به دلیل تحصیل از فضای مجازی استفاده می کنند، بیان کرد: خانواده‌ها باید سطح دانش خود را نسبت به فضای مجازی بالا ببرند و به کودکان خود انتقال دهند و آن ها را در این راه همراهی کنند، به این ترتیب می‌توانند از اغلب آسیب ها پیشگیری کنند.

حسینی ضمن اشاره به اینکه خانواده ها بایستی محدودیت های زمانی برای استفاده کودکان از گوشی و تبلت در نظر بگیرند، هنگامی که کودکان در فضای مجازی به سر می برند آنان را همراهی کنند افزود: عدم نظارت والدین بر فعالیت آنلاین فرزندان در فضای مجازی می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را هم برای خانواده و هم برای فرزندان در پی داشته باشد که با توجه به تغییر سریع فناوری و اضافه شدن امکانات جدید والدین باید بیش از پیش با این فضا مأنوس شده و آموزش های لازم را در این حوزه ببینند.

راهکارهای جلوگیری از تبعات منفی فضای مجازی

وی پیرامون راهکارهایی برای پیشگیری تهدیدات استفاده کودکان از بستر آنلاین گفت: استفاده از موتورهای جستجوگر بومی که از دسترسی اتفاقی کودکان به مطالب غیراخلاقی و هرزه‌نگاری جلوگیری می کند و فعالسازی قابلیت جستجوی ایمن می‌تواند آسایش خاطر بیشتری را در اختیار کودکان قرار دهند..

کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر استفاده از تهیه بازی های مبنی بر نظام ملی رده بندی سنی که مناسب سن کودک و نوجوان است تصریح کرد: با نصب نرم افزارهای کنترلی بر روی گوشی، تبلت و رایانه کودکان می توان محدودیت هایی را در ساعات استفاده کودکان از این وسایل اعمال کرد تا از اعتیاد کودک به بازی و سایر آسیب‌های احتمالی پیشگیری شود و در صورت استفاده از این راهکارها فرزندان و کودکان از آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی دور خواهند ماند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1718416
ارسال نظر
نظرات