شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718424
امام‌جمعه ایرانشهر:

امام سجاد(ع) اقدام به نشر معارف و حفظ نهضت عاشورا کرد/ بصیرت چهارمین خورشید ولایت برای ترویج دین در قالب دعا

امام سجاد(ع) اقدام به نشر معارف و حفظ نهضت عاشورا کرد/ بصیرت چهارمین خورشید ولایت برای ترویج دین در قالب دعا
حجت الاسلام عیسی بزمانی گفت: امام سجاد(ع) معارف و پیام دین را در قالب دعا به مردم می‌رساند، در حالی که شرایط بسیار سختی بر جامعه حاکم بود امام زین العابدین(ع) در قالب دعا اقدام به ترویج معارف دین کرد و شاگرانی را پرورش می‌داد که این معارف را در بطن جامعه گسترش دهند و نهضت عاشورا را زنده نگاه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام عیسی بزمانی، کارشناس مسائل مذهبی و امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: امام سجاد علیه السلام، علمدار جریان احیای نهضت امام حسین(ع) و پیام‌رسان نهضت کربلا بود.

وی ادامه داد: این امام بزرگوار که در پنجم ماه شعبان دیده به جهان گشود، معارف و پیام دین را در قالب دعا به مردم می رساند، در حالی که شرایط بسیار سختی بر جامعه حاکم بود امام زین العابدین(ع) در قالب دعا اقدام به ترویج معارف دین کرد و شاگرانی را پرورش می داد که این معارف را در بطن جامعه گسترش دهند.

امام جمعه ایرانشهر بیان کرد: زنده نگه داشتن نهضت امام حسین(ع) با اقداماتامختلف در طول 33 سال امامت ایشان انجام شد، در این مدت هیچگاه امام را ندیدند که گریه را رها کرده باشد، البته این گریه همراه با احساس پیام مظلومیت حضرت اباعبدالله(ع) بود که فراموش نشود امام سوم شیعیان با چه هدفی جان خود را فدا کرد.

بزمانی تصریح کرد: حتی در زمان آب خوردن و یا برگزاری عروسی این نکات را برای مردم بیان می کرد تا نهضت اباعبدالله از ذهن ها فراموش نشود، زیرا دشمن فراوان تلاش می کرد این نهضت را به حاشیه بکشاند و مردم قیام سیدالشهدا(ع) را از خاطر ببرند.

وی عنوان کرد: نکته دوم هم کادرسازی و پرورش شاگردان بود که در جامعه نورافشانی داشته باشند و معارف دین را منتشر کنند و از این حیث بتواند به ترویج معارف دین رسول خدا(ص) بپردازد.

کارشناس مسائل مذهبی خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار معارف دین را در قالب دعا بیان کرد که یک عارف اهل سنت در این زمینه گفت: جامعه اسلامی ما به 2 علی بدهکار است، در توحید به علی بن ابیطالب علیه السلام و در دعا به علی بن الحسین(ع).

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718424
ارسال نظر
نظرات