شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718449
در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛

تلخ و شیرین‌های آخرین سال قرن/ از تلخی رنج مردم در معیشت تا شیرینی تولید واکسن ایرانی کرونا

تلخ و شیرین‌های آخرین سال قرن/ از تلخی رنج مردم در معیشت تا شیرینی تولید واکسن ایرانی کرونا
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس از تلخی ها و شیرینی ها سال 99 گفتند و خاطرنشان کردند: آخرین سال قرن خاطرات تلخ و شیرین زیادی برای آنها رقم زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آخرین سال قرن هم با همه خوبی ها و بدی ها خود در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، حوادث و غیره رو به پایان است و در هر سال اتفاقات و حوادث بسیاری برای انسان رخ می دهد که با گذشت چندین سال بازهم به عنوان خاطره ای تلخ و یا خاطره ای شیرین در ذهن اشخاص به یادگار می ماند و موجب خوشحالی و یا ناراحتی افراد می شود.

اکنون نیز در حالی یک روز تا پایان سال 99 فرصت باقی مانده که تحریریه خبر عصرهامون به سراغ نمایندگان مجلس شورای اسلامی رفته تا در رابطه با تلخ ترین و شیرین ترین اتفاق سال گپ و گفتی داشته باشند.
 
معضل آب شرب تلخ ترین خاطره نماینده زاهدان

حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس در این باره به خبرنگار ما گفت: تلخ ترین خاطره ام مشکل آب شرب شهروندان زاهدانی است، معضلی که به سوهان روحمان تبدیل شده، متاسفانه دولتمردان حتی نتوانسته اند آب خوردن مردم را تامین کنند.
 
وی با اشاره به شیرین خاطره اش در سال 99 بیان کرد: تولید واکسن کرونا توسط بنیاد برکت و دانشمندان جوان برای استفاده مردم شیرین ترین خاطره ام در سالی است که گذشت.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: پیگیری های زیادی برای رفع مشکلات مردم در حوزه های مختلف به ویژه در بخش آب و راه از سوی نمایندگان انجام شده که می طلبد دولتمردان آن را عملی کنند، اما مشکلات زیادی در جامعه حاکم است و در واقع اتفاق خوبی صورت نگرفته که بخواهیم به عنوان عیدی به مردم تقدیم کنیم.

شیرین ترین لحظه حل مشکلی از مشکلات مردم است

 فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: گرانی و تورم موجود در جامعه به ویژه سیستان وبلوچستان که مردم با آن دست و پنجه نرم کرده،و  از طرفی نیز برخی کارها که توسط دولتمردان می توانست انجام شود اما مسامحه و سهل انگاری می کنند در زمره تلخ ترین روزهایم به شمار می رود.

وی تصریح کرد: به طور مثال برخی ارزاق و کاهالای عمومی در کشور و حتی سیستان وبلوچستان وجود دارد اما به علت بی تدبیری و سوء مدیریت عدالت برقرار نمی شود و به راحتی به دست مردم نمی رسد، که موضوع توزیع گاز مایع، مرغ یا آب که تابستان سختی را پشت سر گذاشته ایم در آن گنجانده می شود.

طرح اقدام صیانت از حقوق ملت ایران شیرین ترین مصوبه در مجلس

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: زمانی که عزت مردم خدشه دار شود سخت ترین روز و زمانی که عزت مردم پایدار بماند شیرین ترین روز است، بنابراین شیرین ترین لحظات هنگامی برایم رقم می خورد که مشکلی از مردم حل شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از مصوباتی که باعث خوشحالی بنده شد، " طرح اقدام صیانت از حقوق ملت ایران" بود که بنده به عنوان عضوی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی؛ توانستیم آمریکا را به چالش بکشانیم و با قدرت ایران تعلیق کرد آنچه را که تعهد داده بود، این مصوبه شیرینی بود که دیدیم از زمان روی کار آمدن بایدن، وی مدام پیغام می دهد.

وی تاکید کرد: زمانی که احساس کرده عزت ملت حفظ می شود احساس غرور می کنیم.

مالکی خاطر نشان کرد: موضوع بودجه و رفع خیلی از مشکلاتی که در طول این چندماه مجلس به آن رسیدگی کرد از جمله پیگیری وضعیت اقشار کم درآمد مانند بازنشستگان، نهضت سواد آموزی و سایر موارد که سالها مشکلاتشان انباشته شده بود در مجلس یازدهم به سرانجام رسید و در بودجه لحاظ شد که اینها جزو کارهای خوب و خوشایند در سال 99 بود.
 
معیشت مردم؛ تلخ ترین رویداد سال 99

اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: شیرین ترین خاطره سال 99 دیدار ویدئوکنفرانسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان پیرامون مجلس انقلابی بود.

وی اظهار کرد: تلخ ترین اتفاق سال 99 معیشت مردم و حضور آن ها در صف های طولانی برای تامین مایحتاج خود است.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهم ترین اتفاق در سال 99 برای سیستان و بلوچستان اتحاد و وفاق میان اعضای مجمع نمایندگان استان بود، آغاز عملیات اجرایی انتقال آب از دریای عمان که توسط مجمع پیگیری شد از مهم ترین اتفاقات برای استان محسوب می شود.

حسین زهی بیان کرد: همچنین در بودجه 1400 برای سیستان وبلوچستان چشم انداز روشنی به وجود آمد و در برخی از موضوعات رتبه اول را برای اختصاص اعتبار داریم، از جمله گازرسانی به سیستان و بلوچستان که این موضوع ناشی از اتحاد میان نمایندگان بود.

وی ادامه داد: امیدواریم با راهنمایی های رهبر فرزانه و صبر و استقامت مردم این مشکلات به زودی رفع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عیدی ما به مردم این است که عهدی که با آن ها بسته ایم بر اساس قانون اساسی پیگیری می کنیم و اگر امسال نتوانستیم آنگونه که شایسته مردم است اقدام کنیم از آن ها پوزش می طلبیم.
 

داغ های کرونایی سال تلخ ترین خاطره

معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: شیوع ویروس منحوس کرونا و مشکلاتی که برای کل مردم جهان به عنوان بزرگترین چالشی که جهان بعد از جنگ جهانی دوم تجربه کرد یکی از تلخ ترین خاطراتی است که در سال 99 برایم رقم خورد به ویژه از دست دادن انسان هایی که وجودشان برای توسعه سیستان وبلوچستان تحول آفرین بود.

وی اذعان کرد: شیرین ترین خاطره بنده نیز ممنوعیت صید ترال و اخذ مجوز صید برای صیادان بومی منطقه بود که به نوبه خود در زمره یکی از مصوباتی به شمار می رود که باعث خوشحالی ام شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص رابطه نمایندگان استان، افزود: فارق از تعارفات کلیشه ای امسال نمایندگان سیستان و بلوچستان ارتباط تنگاتنگ و فعالی با یکدیگر داشتند، به گونه ای که گاها در برخی جلسات بنده از حوزه ایرانشهر، نماینده ایرانشهر از حوزه سیستان و نماینده زابل از چابهار و سایر حوزه ها دفاع کردند.

سال99 جز ناراحتی و رنج چیزی نبود

ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان نیز با تبریک فرارسیدن سال نو به ملت ایران، در این باره به خبرنگار ما گفت: امیدواریم ۱۴۰۰، سالی پر رونق برای اقتصاد مملکت و رفاه جامعه باشد و مشکلات معیشت که مسئله روز کشور است، حل شود تا بتوانیم شیرینی آن را احساس و اخبار خوب را به مردم اطلاع رسانی کنیم.
 
وی با تاکید بر این که خاطرات شیرین با تحقق شرایط خوب برای وضعیت رفاه جامعه ایجاد می شود، ادامه داد: متاسفانه آنچه که در سال ۹۹ به دلیل تحریم ها و سوء مدیریت گذشت و مشکلاتی که برای معیشت مردم به وجود آمد، به خاطر نمی آورم که خبر خوبی را شاهد بوده باشیم.
 
فاضلی با بیان این که آنچه حداقل های جامعه است و باید فراهم شود، در قالب خبرهای شیرین نمی گنجد، ابراز امیدواری کرد: سال آینده از ابتدا تا انتها سرشار از اخبار خوب و شیرین باشد تا اگر عمری بود، آنقدر حرف برای خبر خوب گفتن داشته باشیم که جایی برای حرف تلخ نماند.
 
وی با اشاره به خاطرات تلخش در ۹۹ اذعان کرد: طی این هشت ماه که به عنوان خدمتگزار مردم در مجلس بودم، خبرهای بد زیادی را پشت سر گذاشتیم، قبل از شروع به کار ما وضعیت به گونه ای دیگر بود، اما به یکباره ارزش پول ملی از ۴۲۰۰ به حدود ۳۰ هزار تومان رسید که مشکلاتی را برای جامعه رقم زد.
 
نماینده مردم سراوان، مهرستان، سیب و سوران و گلشن در مجلس اظهار کرد: با توجه به رابطه ای که بین نمایندگان وجود دارد، وضعیت موجود جامعه و مشکلات برای ما آزار دهنده است که آرزو می کنیم، ۱۴۰۰ سالی باشد که بتوانیم در راستای تحقق خواسته های مردم خوبی که به ما رای دادند، گام برداریم و امیدشان تبدیل به نا امیدی نشود.
 
وی با بیان این که حوادث تلخی را به ویژه طی ماه اخیر در سراوان پشت سر گذاشتیم، گفت: آنچه برای من به عنوان نماینده سراوان، مهرستان، سیب و سوران و گلشن در ظرف این هشت ماه گذشت، جز ناراحتی و رنج چیزی نبود، تنها خرسندی ام این بود که کاری که انجام می دهم، مورد قبول خداوند واقع شود.
 
فاضلی اضافه کرد: طبق پیگیری هایی که صورت گرفت، فرودگاه سراوان ظرف یک ماه آینده تکمیل و به محض افتتاح، با برقراری اولین پرواز در مسیر تهران _ سراوان آرزوی دیرینه مردم این منطقه محقق می شود، این خبر خوب را به عنوان عیدی به مردم حوزه انتخابیه تقدیم می کنم.
 
وی افزود: صحبتم برای مردم سراوان، مهرستان، سیب و سوران و گلشن عذرخواهی است، چراکه نتوانستم آنچه را که خواسته ام است برایشان فراهم کنم، تلاشم را کردم اما محقق نشد و امیدوارم صداقتم را بپذیرند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1718449
ارسال نظر
نظرات