شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718457
مدیرعامل آب منطقه‌ای زنجان خبر داد؛

آزادسازی ۱۱۳ هکتار از حریم رودخانه‌های زنجان

آزادسازی ۱۱۳ هکتار از حریم رودخانه‌های زنجان
افشاری مدیرعامل آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به آزادسازی ۱۱۳ هکتار از حریم رودخانه‌های استان زنجان گفت: لایروبی رودخانه‌ها و سیلاب‌های اصلی استان نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با اشاره به آغاز فصل بهار و شروع بارش‌های فصلی اظهار کرد: در ایام تعطیلات از مردم استان زنجان درخواست می‌کنیم در حاشیه رودخانه‌ها اتراق نکنند و از مناطقی که احتمال خطر در اثر بارش‌ها وجود دارد، دوری کنند.

وی با تاکید براینکه برای جلوگیری از وقوع سیل و آسیب‌های احتمالی به دستگاه‌های متولی مانند شهرداریها و دهیاری‌ها داده شده است تا در آمادگی کامل باشند ادامه داد: تدابیر لازم توسط شرکت آب منطقه، آبخیزداری منابع طبیعی در برخی از مناطق پرخطر جهت کنترل سیل انجام شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای زنجان با تاکید براینکه نسبت آزاد سازی آب سدها به منظور کنترل سیل احتمالی انجام شده است ادامه داد: به همین منظور ۳۰ درصد ظرفیت سدهای استان خالی خواهد شد تا مدیریت سیلاب را بتوانیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: با همکاری نهادهای قضایی امسال توانستیم بیش از ۱۱۳ هکتار از حریم رودخانه‌ها را آزاد سازی کنیم.

افشاری با تاکید براینکه لایروبی رودخانه‌های استان زنجان را در دستور قرار دادیم عنوان کرد: در راستا نسبت به لایروبی ۶.۵ کیلومتر از رودخانه‌ها و سیلاب‌های اصلی استان از جمله زنجانرود و حسن ابدال انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام همچنان در استان تداوم دارد ابراز کرد: امیدواریم در ایام تعطیلات و فصل بهار مشکلی در استان زنجان نداشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718457
ارسال نظر
نظرات