شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718484
در خطبه‌های نمازجمعه خراسان رضوی مطرح شد؛

آمریکا در تحریم ملت ایران عاجز ماند/ دشمن به دنبال حضور حداقلی مردم در انتخابات و شکست جریان انقلابی است

آمریکا در تحریم ملت ایران عاجز ماند/ دشمن به دنبال حضور حداقلی مردم در انتخابات و شکست جریان انقلابی است
نماز عبادی سیاسی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خراسان رضوی بر شکست تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ملت ایران تاکید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، نماز عبادی سیاسی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خراسان رضوی بر شکست تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ملت ایران تاکید شد.

امام جمعه مشهد:

آمریکا در تحریم ملت ایران عاجر ماند/ حل گرانی کار آسانی است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز روز جمعه آخر سال شمسی سال ۱۳۹۹ است و در روز آخر سال سزاوار است یک نگاهی به برنامه سال گذشته خودمان داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه هم در زندگی فردی و هم در زندگانی اجتماعی از مجموعه آنچه گذشت نسبت به آینده خودمان یک تجربه بیاموزیم و درس بگیریم و با تکیه بر تجربه گذشته تصمیم‌گیری کنیم، عنوان کرد: متاسفانه اول سال با یک دغدغه و التهاب بیماری منحوس کرونا مقابل بودیم و سال را با این دغدغه شروع کردیم اما در طول سال یک سلسله نکات مثبت عرصه ها و فرصت های قابل توجه به وجود آورد.

وی تشریح کرد: ما از ابتدای نهضت امام خمینی تا کنون که ۶۰ سال می گذرد سه مرحله داریم که مردم با همه ایمان و عشق و جان به میدان آمدند، مرحله اول در اوج‌گیری انقلاب نهضت امام و مقابله با رژیم منحوس ستم‌شاهی بود، مردم به میدان آمدند، وارد عرصه شدند و با کمال قدرت سینه خود را مقابل گلوله آن‌ها گرفتند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: مرحله دوم هشت سال دفاع مقدس، دست ما از همه امکانات خالی بود تمام دنیا بر سر ما ریخت و ما تنها چیزی که داشتیم مردم بود، مردم بودند بعد از خدا البته مشیت خدا حاکم بود اما مردم عامل اجرایی هشت سال دفاع مقدس شدند.

امام جمعه مشهد مرحله سومی که ملت ایران را در دنیا نشان‌دار و مفتخر کرد، جریان کرونا دانست و تکمیل کرد: رهبری در نیمه شعبان فرمان تأسیس قرارگاه مواسات را صادر کردند و مردم در عرصه مواسات به میدان آمدند و در مقابل فشارهای اقتصادی و معیشتی که برای مردم به وجود آمده بود و در مقابل تهاجم این ویروس ناپاک ایستادند.

وی افزود: دو مسئله در دنیا ما را نشان‌دار کرد یکی در مسیر مواسات که خوشبختانه هنوز هم ادامه دارد و دوم حرکت جهانی بود در کنار مواسات انجام گرفت، کادر درمان و طبیبان و پرستاران در عرصه درمان کشته دادند و مجاهدانه ایستادند و این یک نقطه‌ درخشانی در کنار مواسات بود.

آیت الله علم الهدی تبیین کرد: دنیا از یک طرف به جهاد درمانی و عزیزان درمانگر نگاه می‌کرد و از طرفی به حرکت‌های مواساتی، از داخل مردم و مساجد دو جریان به هم آمیخته مردم ما و ما را در چشم جهان نشان‌دار کرد دنیای غرب و مدعیان تمدن در مدیریت این بیماری عاجز مانده بودند و کشورهای متمدن لوازم و کالاها را از دست یکدیگر می‌ربودند و اینگونه زندگی می‌کردند.

آمریکا در تحریم ملت ایران عاجر ماند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه کار غرب به جایی رسید که نسل‌های مسن و سالمند را تسلیم مرگ کردند برای اینکه نمی‌توانستند همه را جمع کنند، تاکید کرد: مردم ما درخشیدند، نظام ما درخشید و یک رهبر آسمانی وابسته ولایت حضرت بقیه الله این کشور را اینگونه نشان‌دار کرد، سال گذشته سال بدبختی دشمن ما بود و آمریکا در همه جا شکست خورد آمریکا با این که بالاترین فشارها را در سال ۹۹ در قالب تحریم به روی ما آورد اما عاجز ماند و خود آمریکا دچار فروپاشی شد.

وی ادامه داد: در منطقه آمریکا شکست خورد و امروز در عراق و سوریه منفور ترین موجودات روی زمین از نظر مردم عراق و سوریه امریکاست و در تمام جنگ‌ها مردم پیروز شدند و آمریکا شکست خورده است، در جریان یمن آمریکا و مزدور دست نشانده آن دچار شکست شده است.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: امروز موشک‌های ویران کننده یمن در خاک عربستان، آمریکا را بیچاره کرده و دشمن مزدور دست نشانده اش دولت خود را به ذلت نشانده است، نظام آمریکا دچار فروپاشی شد و "ترامپیست" سقوط کرد، دموکراسی غربی بدنام شد و مردم آمریکا از دموکراسی بدشان آمد و از نظر مردم دچار فروپاشی شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، با بیان اینکه زمینه‌ای آماده شد که هرچه زودتر آن چه شوروی را از هم پاشید آمریکا را هم از هم بپاشد و هر ایالتی برای خود حکومتی تشکیل دهد، عنوان کرد: در تمام عمر آمریکا چنین مصیبتی برای این کشور پیش نیامده بود، قوه قضاییه ما اما دچار تغییر اطمینان‌‌بخش مردم شد و در مسئله تولید دخالت کرد.

وی در ادامه تکمیل کرد: بسیاری از مراکزی که به نام مراکز تولید کار می‌کردند در استان مازندران و دیگر استان‌ها، این اشتغال به دستور مقام مقام قوه قضاییه تاسیس شد از طرفی به گفته مقام معظم رهبری سال ۹۹ سال جهش تولید بود و در بعضی از قسمت‌ها خوشبختانه با چشم خود این جهت تولید را دیدیم.

تولید ما در سال 99 موفق بود

آیت الله علم الهدی، با بیان اینکه امسال سال پیشرفت ما در مسئله فناوری و در عرصه امکانات پزشکی، در واکسن سازی در کرونا و ساخت داروهای جدید بود، بیان کرد: خوشبختانه تولید ما موفق بود و نه تنها ما را از دنیا بی‌نیاز کرد که دنیا را محتاج ما کرد و اکنون کاری کرد که کیت‌های ایرانی به فرانسه صادر می‌شود.

خطیب نماز جمعه مشهد تصریح کرد: این‌ها همه روشنایی ها و لذت‌ها و خوشبختانه شیرینی‌های سال ۹۹ بود ولی متاسفانه یک سلسله نگرانی‌ها در سال ۹۹ برای مردم ما پیش آمد، نگرانی‌هایی که مردم در آن گرفتار شدند، از طرفی کرونا، از طرفی تحریم‌های ظالمانه دشمن و از یک طرف، سوء تدبیر و سوء مدیریت‌های دستگاه‌های مسئول اجرایی مخصوصاً دستگاه‌های اقتصادی که برای مردم این مشکل را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه مسئله بورس و بازار بی‌نظم، مردم ما را دغدغه مند کرد و مشکلات اقتصادی برای ما پیش آورد، پول ملی ما را تنازل داد و برای مردم ما از نظر گرانی ایجاد وحشت کرد، خاطرنشان کرد: مسئله نظارت بد در تنظیم بازار کالاهای اساسی، مردم را مستأصل می‌کند، زندگی را به مردم ما تلخ کرد؛ واردات بدون لزومی که وارد کشور می‌شود، این عدم نظارت بزرگترین ضربه به مردم است.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: عدم مقابله با پدیده شوم دلالگری در بازار، نان را از سفره‌های فقیر گرفت، بزرگ‌ترین مشکلات را در داخل را رها کردند، به وعده‌های پوچ آمریکا دل بستند و به دنبال این برجام لعنتی که مردم را بیچاره کرد، رفتند.

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: اگر واقعاً این ندانم‌کاری‌ها و این سوء‌تدبیر نبود اقتصاد و معیشت ما با تکیه بر آنچه که خودمان داریم به این بهم‌ریختگی نمی‌رسید سال ۹۹ با وجود این ویروس منحوس برای ما شاید از بهترین سال‌ها بود.

وی با بیان اینکه ما از همه عزیزان مسؤول خواهشمندیم اگر واقعاً قوه قضاییه وارد عرصه تولید شده است در برابر گرانی‌ها و سختی های معیشتی نباید ساکت بنشیند، تصریح کرد: در این مملکت از هر کسی کاری بر می‌آید، از قوه قضاییه و از دستگاه‌های امنیتی کمک کنید بلای گرانی سر مردم کم شود، سال ۹۹ را مردم ما با التهاب کرونا و اکنون با التهاب گرانی سال ۱۴۰۰ را با شروع می‌کنند.

حل گرانی به تعبیر رهبری کار آسانی است

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه دولتمردان از پرستاران حرکت جهادی برای کمک به مردم را یاد بگیرند، تصریح کرد:کار جهادی کنید، از این دکتر و پرستاران یاد بگیرید در کام مرگ و شهادت آمدند و پدر و مادرشان را رها کردند و مردم را در مقابل ویروس کمک کردند، شما هم یاد بگیرید، مردم در گرانی دارند دست و پا می‌زنند، واقعا درد آور است؛ مقام معظم رهبری فرمودند حل گرانی کار آسانی است.

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌ عبادی نماز جمعه این هفته ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، پیرامون شخصیت سه مولود بابرکت، رهبران و سردارعظیم انقلاب کربلا بیان کرد و گفت: پیامبراکرم(ص) بزرگترین کلام را در مورد شخصیت سیدالشهدا بیان کرده اند و فرمودند: حسین علیه السلام چراغ هدایت و سفینه نجات است، این کلام پیامبر اکرم احساسی و شعاری نیست. 

امام جمعه مشهد ادامه داد: روشنگری راه هدایت، به وسیله سید الشهدا از دو طریق صورت می گیرد؛ جهت اول آن که راه رسیدن به اسلام‌شناسی، حسین‌شناسی است، تمام کسانی که به اسلام و تعالیم اسلام گرویده‌اند از طریق شناخت وجود اباعبدلله بوده است.

وی تصریح کرد: موج عظیم اسلام‌گرایی در دیار کفر از امام حسین(ع) شروع شده است که در جهان هم به خوبی احساس می شود، امام حسین(ع) مشعل آزادی و روشنگر مسیر هدایت است.

خطیب جمعه مشهد در خصوص جهت دوم هدایت اباعبدالله گفت: در جامعه مسلمان‌ها حتی در بین شیعیان انسان‌هایی هستند که مسیر هدایت برایشان تیره شده است؛ پیروی از شهوت، پول، پست و مقام جاده هدایت را به سمت دین، غباراندود کرده، دیگر به سمت تعالیم و اخلاقیات اسلام نمی‌آیند و واقعیت‌های آموزنده دینی را در زندگی در نظر نمی‌گیرند، دین مداری در عرصه و زندگی این افراد دیده نمی‌شود اما به عشق اباعبدلله با یک یا حسین گفتن این مسیر باز می‌شود و غبارها کنار می‌رود چون امام حسین(ع) روشنگر راه هدایت و کشتی نجات است.

آیت‌الله علم الهدی تصریح کرد: تفاوت کشتی نجات با دیگر کشتی‌ها در این است که کشتی نجات به دنبال آسیب‌دیده‌گان دریای خروشان گناه می‌رود و آن امت را نجات می‌دهد، سیدالشهدا در محشر هم به سراغ وحشت‌زدگان می‌آید.

وی در توصیف مولود دوم ماه شعبان و سردار کربلا ابوالفضل العباس(ع) گفت: طبق اسناد موجود، در روز عاشورا جمعیت سپاه امام حسین ۱۲۰ نفر و جمعیت لشکر دشمن ۱۲۰هزار نفر بوده است، یعنی به ازای هر نفر در سپاه امام حسین(ع) هزار نیرو در سپاه دشمن وجود داشت، در مقاتل آمده است که لشکر عمرسعد از صبح تا نزدیک غروب آفتاب پنج هزار نفر کشته داد؛ علتش آن است که در روز عاشورا به فرمان امام حسین، حضرت ابالفضل با آن صلابت پرچم‌دار سپاه بودند و هیچ کس جرأت حمله پیدا نمی کرد.

آیت الله علم الهدی در ادامه به بیان شخصیت امام سجاد علیه اسلام، رهبر دوم کربلا پرداخت و افزود: اگر کربلا در روز عاشورا تمام شده بود دیگر انقلابِ کربلا، انقلاب‌ساز نمی‌شد. شخصیت امام سجاد(ع) این انقلاب را نهادینه کرد و انقلاب کربلا را به صورت یک انقلابِ انقلاب ساز، در تمام عصرها و در تمام جوامع و ملل اسلامی درآورد؛ اثرگذاری جریان اسارت، در پرتو امامت امام سجاد(ع) بود؛ سخنرانی‌ها و حتی سکوت حضرت زینب کبری به فرمان امام سجاد بود و ایشان این جریان اسارت را رهبری کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در طول ۴۰ سال زندگی بعد از کربلا، تمام برنامه سیاسی‌شان، نهادینه کردن انقلابِ کربلا بود تا نهضت عاشورا تثبیت شود.

امام‌جمعه سرخس:

تحریم حداکثری آمریکا در سال ۹۹ شکست خورد

حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام جمعه سرخس در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال ۹۹ این شهرستان با اشاره به مجاهدت‌های مردم یمن در برابر تجاوزهای استکبار جهانی و رژیم سعوی اظهار کرد: امروز مردم شریف به ویژه جوانان یمنی در مقابل همه ابرقدرت‌ها ایستاده‌اند و در شرف پیروزی بزرگی هستند.

امام جمعه سرخس به حمایت‌های ترکیه و قطر از رژیم سعودی اشاره کرد و افزود: ترکیه و قطر که تفکراتی اخوان المسلمینی دارند، بر سر مسائلی با هم متحد می‌شوند و در سوریه هم متحد شدند تا ایران اسلامی محور مقاومت نشود و حالا هم که یمن در آستانه پیروزی بزرگی است، ترکیه و قطر به کمک سعودی‌ها آمدند، اما هر مانعی در مقابل مردم یمن قرار بگیرد با استمداد از خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام آن مانع را از سر راه برمی‌دارند.

حجت‌الاسلام بختیاری با بیان اینکه سال ۹۹، سالی کرونایی را شاهد بودیم، گفت: هر چند ملت ایران با امتحان شدیدی روبرو شدند، اما در سختی‌های این بیماری جلوه‌های وحدت، همدلی و مواسات مردم را شاهد بودیم و با اشاره مقام معظم رهبری رزمایش‌های مواسات شکل گرفت.

خطیب نماز جمعه سرخس جهاد کادر بهداشت و درمان در برابر بیماری کرونا و خدمت به مردم را از دیگر اتفاقات سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: در کنار مجاهدت کادر بهداشت و درمان، گروه‌های جهادی از اقشار مختلف جلوه رحمانی اسلام را به نمایش گذاشتند.

وی تشکیل مجلس انقلابی را از دیگر اتفاقات مهم سال ۹۹ برشمرد و اضافه کرد: اکثریت مجلس دوازدهم را جوانان انقلابی و ولایی تشکیل دادند و یکی از مهم‌ترین مصوبه‌های این مجلس هم تاکنون تصویب «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت» ایران بوده است و مشت محکمی به استکبار و نوکران او بود.

امام جمعه سرخس تصریح کرد: همچنین در بودجه سال ۱۴۰۰ هم مجلس مصوبه‌های خوبی برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم داشت و که جای تقدیر دارد.

حجت‌الاسلام بختیاری سال ۹۹ را سال شکست حداکثری آمریکا در برابر ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها امسال تحریم‌های حداکثری را برای فلج کردن ملت ایران وضع کردند اما با ارشادات مقام معظم رهبری و مقاومت حداکثری ملت ایران این تحربم حداکثری شکست خورد.

خطیب نماز جمعه سرخس در پایان گفت: امیدواریم امسال با انتخاب هوشمندانه ملت ایران شاهد روی کار آمدن «دولت جوان حزب اللهی» باشیم و اتفافات خوبی برای ملت ایران رقم بخورد.

امام جمعه تربت حیدریه:

دشمن به دنبال حضور حداقلی مردم در انتخابات و شکست جریان انقلابی است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های نماز اظهار کرد:  در سالی که از آن عبور کردیم  به خاطر ویروس منحوس کرونا و اعمال برخی محدودیت ها و ممنوعیت ها بر معیشت و اشتغال مردم و از سویی دیگر در روابط اجتماعی و خانوادگی و صله رحم هم تاثیر منفی گذاشت.

وی تصریح کرد: همجنین در خصوص مراسمات مذهبی و دینی و سیاسی مانند راهپیمایی ها و اجتماعات و عزاداری ها و نملزهای جمعه و جماعات محدودیت های داشتیم و این اثرات منفی را ویروس کرونا بر جامعه جاری و ساری کرده بود.

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: در عین حال و در کنار این آثار منفی موج خوشحال کننده رزمایش مواسات و همدلی و کمک های مومنانه، مردم و مومنان را بار دیگر به صحنه عمل آورد و توجه به همنوعان و برادران دینی و حال و هوای خدمت در جامعه را آشکارتر کرد.

عصمتی بیان کرد: همچتین فداکاری بی نظیر کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس بی نظبر بود و برخی در این مسیر نیز شهبد خدمت و سلامت جامعه شدند و از سویی دیگر نیز تلاش و مجاهدت کادر علمی و تحقیقاتی کشور که واکسن ایرانی ویروس کرونا را ساختند ستودنی بود.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد:  از دیگر اتفاقات خوب سالی که گذشت انتخابات مجلس شورای اسلامی که اغلب انان را جوانان حزب اللهی تشکیل که با هدف خدمت به مردم روی کار آمدند و امیدواریم خدماتی در شان این مردم داشته لاشند.

حجت الاسلام عصمتی گفت: اولویت نخست دشمنان نظام اسلامی برای سال آینده حضور حداقلی مردم در انتخابات است و اگر به این خواسته خود نرسد در گام بعدی شکست جریان انقلابی را دنبال خواهد کرد.

امام جمعه رشتخوار:

بصیرت و هوشیاری در انتخابات نیاز امروز کشور است/ کسانی که توان انجام حل مشکلات مردم را ندارند، کاندیدا نشوند

حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک پیشاپیش سال جدید، در رابطه با موضوع انرژی هسته ای، گفت: بحث ممنوعیت استفاده از سلاح هسته ای است، سالیان متمادی که مطرح شده است، صدام با حمایت اسرائیل جنایتکار در طول هشت سال دفاع مقدس با استفاده از بمب های شیمیایی باعث شهادت صدها هزار نفر از هموطنانمان شد، ما هرگز این چنایات دشمن از یاد نخواهیم برد، دشمن خود از سلاح شیمیایی و هسته‌ای در صحنه‌های مختلف استفاده کرده و دست به جنایات بزرگی زده است، امروز جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست.

وی همچنین در ادامه در رابطه با مطرح کردن برخی از مسئولان نسبت یه این موضوع که ایران به دنبال انرژی هسته ای،  اظهار داشت: در شرایط فعلی برخی از مسئولان که درایت کافی ندارند، موضوع سلاح هسته‌ای را مطرح می کنند در شرایطی که ما به تعهدات خود در گذشته به درستی عمل کرده‌ایم، ولی به دلیل بدعهدی دشمن امروز دیگر به این تعهدات عمل نخواهیم کرد.

امام جمعه رشتخوار همچنین در رابطه با موضوع مهم انتخابات پیش رو در کشور یادآور شد: انشاءالله با حضور پرشور و حماسه ای مردم بار دیگر انتخابات باشکوهی در ۲۸ خرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد،  توصیه ما در این رابطه این است که مردم انسان اصلح و دارای ایده و فکر را چه در بحث انتخابات شوراها و چه در بحث انتخابات ریاست ریاست جمهوری با بصیرت و درایت کافی انتخاب کنند چراکه وقتی یک فرد نالایق انتخاب شود، مشکلات و معضلاتی برای ما و جامعه ما به وجود خواهد آورد.

وی در تکمیل مطلب، با اشاره به تنها راحل برون رفت از مشکلات اقتصادی در کشور، افزود:  مردم ما باید امروز هوشیار باشند و یک انسان با درایت را انتخاب کنند، تا توان حل مشکلات اقتصادی امروز جامعه ما را داشته باشند.

 حجت‌الاسلام حسن جهانشیری در ادامه نیزعنوان داشت: ایران اسلامی و مسئولان ما نیز باید در بجث مذاکره با دشمن بیدار و هوشیار باشند و در واقع آنچه خواسته مقام معظم رهبری است که باید تحریم ها به طور کامل برداشته شود تا ما پای میز مذاکره بیاییم را دنبال کنند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار با اشاره به پیروزی های مختلف کشور درطول عمر بابرکت انقلاب که به واسطه بصیرت موجود در بین آحاد مردم بدست آمده است، تصریح کرد: همانطور که تاکنون ما نشان دادیم که در جنگ 8 ساله دفاع مقدس در بحث جنگ سخت و در بحث جنگ نرم و چه در بحث مسائل دفاعی امروز حرف برای گفتن داریم در واقع همین مسیر را دنبال خواهیم کرد.

حجت الاسلام جهانشیری در پایان، اذعان داشت:  در مسئله انتخابات باید بصیر و هوشیار باشیم کسانی که در گذشته مسئولیتی را برعهده داشتند و کار نکرده‌اند برای مردم و نمی‌توانند کار کنند، امروز نباید کاندید شوند و در صحنه حضور پیدا کنند چرا که بیت المال و مردم را معطل می‌گذارند ما امروز مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی های این عزیزان هستیم مردم با درایت انسان های شایسته را انتخاب کنند که به دنبال آبادی و آبادانی شهر و منطقه‌ خود باشند.

امام‌جمعه خلیل‌آباد:

بصیرت مردم ایران باعث خنثی شدن نقشه‌های شوم دشمن شده است

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، ضمن تبریک فرارسیدن نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: سال ۹۹ علی‌رغم تمام مشکلاتی که در ابعاد مختلف برای مردم ایران اسلامی به وجود آمد ولی موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه حضور مردم با بصیرت ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری نیز موفقیت‌های زیادی را به وجود آورد، خاطرنشان کرد: این حضور در راستای پاسداری و پایداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که پیشرفت‌های خوبی را به دنبال داشت و نقشه‌های شوم دشمن را خنثی کرد.

امام جمعه خلیل‌آباد در ادامه با اشاره به عملکرد دفتر امام جمعه شهرستان در سال ۹۹ علی‌رغم محدودیت‌هایی که در سایه ویروس کرونا به وجود آمده بود، تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، شرکت در نمازهای جمعه و جماعات، گردهمایی ائمه جمعه و جماعات، دیدار مردمی، شرکت در نشست‌های ستاد کرونا، حضور در افتتاحیه‌ها و کلنگ‌زنی‌ها، صدور احکام هیئت امناء مساجد، شرکت در نشست شورای اداری شهرستان و... از جمله این عملکرد است.

وی با تأکید بر اینکه ماه شعبان با پیشینه ماه رجب هرسال یک دوره ویژه برای نزدیک شدن به خداوند متعال است، اذعان کرد: انسان یک موجود تحول‌پذیر و رشد یابنده است و امانت الهی را پذیرفته که هیچ موجودی توان پذیرش این امانت الهی را ندارد.

حجت‌الاسلام ناهیدی با بیان اینکه ماه شعبان ماه تجلی تربیت انسان، تعالی‌بخش و بندگی خدا است و نباید از برکات این ماه مأیوس شد، عنوان کرد: باید در ایام خانه دل را با دعا و مراقبت جارو کرد تا به ماه رمضان، ماه مهمانی خدا برسیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718484
ارسال نظر
نظرات