شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1399/12/29 شناسه خبر: 1718513
در خطبه‌های نمازجمعه استان اردبیل مطرح شد؛

فقرا و مستمندان را در ایام عید فراموش نکنیم/ احتکارکنندگان، از پشت به ملت خنجر می‌زنند

فقرا و مستمندان را در ایام عید فراموش نکنیم/ احتکارکنندگان، از پشت به ملت خنجر می‌زنند
امام جمعه اردبیل گفت: هر روز در اخبار خبر کشف کالاهای اساسی در شهرهای مختلف ایران منتشر می شود، اینها از پشت به ملت ما خنجر می زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان ما، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل، اظهار داشت: به مناسبت روز پاسدار و روز جانباز با تمام وجود در برابر عزیزان پاسدار و جانباز مخصوصا در برابر مرام و مقصد آنها که مرام و مقصد سید الشهداء و قمر بنی هاشم است و در برابر ایثار و فداکاری آنها که معامله عاشقانه با خداوند است، سر تعظیم فرود می آوریم.

وی افزود: در این ایام که ایام آنهاست، با خون با عظمت شهداء پاسدار و جانباز، پیمان مقدس می بندیم که نه تنها بر خلاف مرام آنها کاری انجام ندهیم و روح آنها را اذیت نکنیم، بلکه خود را وقف هدف آنها که اعتلاء کلمه الله است کنیم.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در در ایام عید، دو مطلب، یکی شهداء و مخصوصا شهداء مدافع حرم علی الخصوص سردار شهید سلیمانی را فراموش نکنیم، گفت: خطری که آن سردار از کشور و بلکه از عالم اسلام دفع کرد، بسیار وحشتناک بود و اگر فداکاری آن سردار نبود، حمام خون مخصوصا در ایران راه می افتاد؛ دشمنان بشریت، اسلام و ایران، تریلیون ها دلار صرف کردند، داعش را فقط و فقط برای ایران درست کردند، آنها فقط با شیعه و ایران و به تعبیر خودشان با سرِ مار کار داشتند و سوریه و عراق همه مقدمه بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه مورد دومی که نباید در این روزها فراموش کنیم، فقراء و مستمندان و گرفتاران هستند، اظهار کرد: آنها را در سفره خود شریک کنیم و یکه خوار نباشیم، اگر آنها را در سفره خود شریک نمی کنیم، لا اقل سفره آنها را ندزدیم، جزو آنهایی نباشیم که در حق آنها آمده که در آخرالزمان «یسرقون زاد الفقراء». آذوقه مردم را احتکار نکنیم، جزء کسانی نباشیم که «یعذبون الناس فی الدنیا».

وی در ادامه با بیان اینکه اخیرا بیش از 20 تن روغن احتکار شده در اردبیل کشف شد، تصریح کرد: هر روز در اخبار خبر کشف کالاهای اساسی در شهرهای مختلف ایران منتشر می شود، اینها از پشت به ملت ما خنجر می زنند؛ اینها مصداق  این سخن امیرالمؤمنین هستند که:« الصُّورَةُ صُورَةُ إِنْسَانٍ وَ الْقَلْبُ قَلْبُ حَیَوَانٍ ».

دیپلماسی مقاومت، شکستی تاریخ ساز بر سند راهبرد امنیت آمریکا بر جای گذاشت

حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه بیله سوار در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی؛ به تبیین و تشریح ویژگی های افراد متقی پرداخته و از مردم خواست نسبت به  بحث امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بی تفاوت نباشند.

وی گفت: سال ۱۳۹۹ با فراز و فرودهایی که داشت بویژه در بحث شیوع خانمان سوز ویروس منحوس کرونا، تمام شد و اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که سال ۱۳۹۹ هم فشار حداکثری آمریکا بود و هم شکست حداکثری، بطوریکه آمریکا هم در داخل و هم در دنیا بویژه در مقابل جمهوری اسلامی ایران ذلیل شد و دنیا در حال تماشای  افول هژمونی آمریکاست.

حجت الاسلام عزیزی در ادامه سخنان خود به مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: ما در سال ۱۳۹۹ با سه مشکل عمده  شیوع ویروس منحوس کرونا، تحریم ظالمانه استکبار و از همه مهم تر سو مدیریت  در کشور روبرو بودیم، اما مردم با صبر و استقامت خود، به دنیا نشان دادند که پشتیبان نظام و رهبری هستند و این حرکت مردم در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهد شد و نسل آینده به آن افتخار خواهند کرد.

وی به تشریح علل شکست دیپلماسی مذاکره پرداخت و گفت: دشمن این نکته را فهمید که با تحریم های ظالمانه و فلج کننده نمی تواند عزت مردم ایران را از آنها بگیرد و دیپلماسی مقاومت در مقابل دیپلماسی مذاکره پیروز شد و شکستی تاریخ ساز بر سند راهبرد امنیت ملی آمریکا بر جای گذاشت و اما نکته قابل توجه این است که تاکنون برخی مسئولان داخلی با وجود قبول شکست آمریکا، هنوز چشم امیدشان به مذاکره است و دل در گرو غرب داده اند.

خطیب جمعه بیله سوار در ادامه از زحمات کلیه مسولین در سال ۱۳۹۹ در زمینه توسعه ی فعالیت های فرهنگی، علمی، عمرانی، بهداشتی،امنیتی بویژه از زحمات کادر درمان و سپاه ناحیه بیله سوار(قرارگاه زیستی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) در بحث درمان ، پیشگیری و کنترل ویروس منحوس کرونا در منطقه تقدیر و تشکر کرد و گفت: مردم باید با انتخاب فرد اصلح، شهر را از این وضعیت موجود نجات دهند و اگر قرار باشد انتخابات شورای شهر مثل سنوات قبل، بدور از لیاقت ،تخصص و شایستگی های لازم و صرفا بصورت طایفه گرایی و احساسی صورت گیرد،نباید مردم نسبت به وضعیت مبلمان شهری اعتراض کنند چراکه انتخابی است که خودشان کرده اند.

وی در ادامه از هیات های نظارت بر انتخابات شوراها خواست، اصل را بر برائت نگذارند، بلکه تخصص،رزومه و فعالیت های عمرانی فرد را مورد بررسی قرار داده و تایید کنند، تا شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات و در نتیجه انتخاب افراد اصلح و پیشرفت و توسعه عمرانی  شهر باشیم.

خطیب جمعه بیله سوار در پایان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بویژه میلاد باسعادت امام سجاد(ع) و حضرت علی اکبر(ع) روز جوان؛ از مسئولان خواست تا نسبت به اشتغال و ازدواج جوانان فکری اساسی نمایند، چرا که جوانان ما شایسته بهترین ها هستند و نباید از این سرمایه های عظیم انسانی خود غافل شویم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718513
ارسال نظر
نظرات