شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 23:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/30 شناسه خبر: 1718637
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

قوانین پیچیده و طولانی یکی از موانع اصلی تولید است

قوانین پیچیده و طولانی یکی از موانع اصلی تولید است
امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: یکی از موانع بخش تولید،تصویب و اجرای قانون های فراوان خلق الساعه است که باید در این زمینه اقداماتی انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم مدرسی در گفتگو با یزد رسا ، با بیان اینکه کشور ایران از لحاظ منابع اقتصادی زیرساختهای لازم غنی می باشد اظهار داشت: یکی از موانعی که مانع بهره برداری و فرآوری این منابع شده است قانونهای خلق الساعه ای می باشد که بعضا سلیقه ای و با نگاه تبعیض آمیز نوشته ودر حال اجرا می باشد.

وی ادامه داد:کشور ایران به اندازه۱۵کشور اروپایی مساحت جغرافیایی داشته و ۶۰برابر آنها دارای منابع نفت و گاز کشف شده می باشد که باید با حمایت از شرکت های دانش بنیان و همچنین تشویق جوانان به حضور موثر تر در صحنه ها از این منابع غنی بهره برداری و استفاده کرد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه جوانان باید آینده نگر بوده و سرنوشت کشورشان برایشان مهم باشد تصریح کرد: آینده کشور و پیشرفت آن باید برای تماما جوانان مهم باشد و آنها باید متوجه باشند که فردی خارج از کشور قرار نیست برای ساخت این کشور قدمی بردارد و خود این جوانان قدم برداشته و آینده کشور را بسازند.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم مدرسی در ادامه با بیان اینکه تنها راه پیشرفت کشور و ارزش پول ملی کشور، تولید و اشتغال زدایی می باشد اظهار داشت: ایجاد و تسریع در کارآمدی تعاونی ها یکی از اقداماتی است که میتواند به تولید و اشتغال زدایی کمک کند ودر عین حال باعث حذف دلالان شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر بعضی از دلالان بیشتر از تولیدکنندگان سود کسب میکنند که اگر تعاونی های قانونمند و نظامند در کشور شکل بگیرد باعث میشود سود تولید کنندگان بیشتر و مصرف کننده نیز رضایت بیشتری داشته و دلالان نیز حذف بشوند.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد در مورد موانع تولید در سطح استان نیز اظهار داشت:باید شرایط لازم برای کمک به صادرکنندگان فراهم شود و زیرساختهای لازم برای تسریع درصادرات صورت گیرد.
وی ادامه داد:بسیاری از تولیدکنندگان،خط های تولید مورد نیاز و همچنین مواد اولیه لازم برای تولید محصولات را وارد کشور کرده اند اما به دلیل اختلافات بین بانک مرکزی،گمرک و وزارت صنعت مدتهاست در گمرک معطل مانده اند که باید این اختلافات برطرف و شرایط برای تولید بیشتر مهیا شود و همچنین قوه قضائیه و سازمان های نظارتی در زمینه روند طولانی مراحل اداری ورود پیدا کرده و کار تولیدکننده را تسریع نمایند تا عاملی برای انگیزگی تولیدکننده نباشند.
https://www.dana.ir/1718637
ارسال نظر
نظرات