شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1400/01/01 شناسه خبر: 1718716
فرماندار درگز:

تولید از ارکان مهم یک جامعه پویا و زنده است

تولید از ارکان مهم یک جامعه پویا و زنده است
فراهی گفت: یکی از ارکان اصلی جامعه پویا و زنده این است که آن جامعه خروجی داشته باشد و خروجی هم یعنی تولید؛ جامعه‌ای که خروجی و تولید نداشته باشد ناچار است در همه زمینه‌ها مصرف‌کننده باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فراهی فرماندار درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تبریک فرارسیدن نوروز 1400 اظهار کرد: اینکه مقام معظم رهبری شعار سالهای زیادی را به تولید مزین کرده اند نشان از اهمیت مباحث تولیدی، اقتصادی و معیشتی دارد.

وی افزود: یکی از ارکان اصلی جامعه پویا و زنده این است که آن جامعه خروجی داشته باشد و خروجی هم یعنی تولید.. تولید عرصه های مختلفی دارد که شامل حوزه کالا، فرهنگ، اندیشه، هنر، علم و .... می شود. هر تولیدی که از جامعه ای بیرون بیاید نشان می دهد که جامعه در آن حوزه فعال و پویاست.

فرماندار درگز تصریح کرد: جامعه ای که خروجی و تولید نداشته باشد ناچار است در همه زمینه ها مصرف کننده باشد؛ مصرف کنندگی هم یعنی از خوراک فکری، ادبیات، هنر و کالای دیگران استفاده کردن. چنین جامعه ای عملا هویتی از خود ندارد. امیدواریم امسال با قدرت بیشتری نسبت به سال گذشته بتوانیم در راستای تحقق منویات رهبری حرکت کنیم.

وی با اشاره به گزارشی از فعالیت های درگز در سال جهش تولید تبیین کرد: سال گذشته در بخش های مختلفی از جمله ارائه تسهیلات توسط بنیاد برکت که معین اقتصادی شهرستان بود، تسهیلات اشغالزایی کمیته امداد و بهزیستی، توسعه مشاغل خانگی و ... موفق شدیم در زمینه تولید و اشتغال فعالیت داشته و بسیاری از عزیزان همشهری را صاحب کسب و کار کنیم.

فراهی خاطرنشان کرد: انشالله برای سال جاری هم چنین روندی را پیش میگیریم و تلاش می کنیم تا از کسانی که طرح های اقتصادی و تولیدی داشته باشند حمایت کنیم، به شرطی که طرح ارائه شده مناسب بوده و توجیه اقتصادی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718716
ارسال نظر
نظرات