شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/01 شناسه خبر: 1718756

گردشگران از ورود به حاشیه رودخانه‌های البرز پرهیز کنند/ سال گذشته ۳۵ نفر فوت کردند

گردشگران از ورود به حاشیه رودخانه‌های البرز پرهیز کنند/ سال گذشته ۳۵ نفر فوت کردند
مسئول روابط شرکت آب منطقه ای استان البرز از گردشگران خواست به حریم رودخانه های خروشان کرج و طالقان ورود نکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، عباسعلی کیخایی روز یکشنبه گفت: سال گذشته براثر بی احتیاطی ها تعدادی از گردشگران در رودخانه های کرج، طالقان و برغان استان البرز جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: این افراد با انگیزه  نظاره رودخانه های خروشان از نزدیک وارد بستر این مکان ها شده که دچار حادثه شدند.

کیخایی گفت: بخش عمده حوادث سال گذشته در ایام نوروز و تابستان رخ داد که امیدواریم هموطنان با رعایت الزامات لازم به حریم این رودخانه ها ورود نکنند.

وی یادآور شد که دمای پایین آب رودخانه های  کوهستانی کرج، طالقان و برغان در کمترین مدت زمانی سبب از دست رفتن تعادل گردشگران شده و به داخل آب سقوط می کنند.

مسئول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای البرز افزود: سرعت بالای آب سبب می شود تا افراد بی احتیاط  دچار حادثه شده و خانواده ها را عزادار نمایند.

وی بیان داشت: تیم های هشدار شرکت آب منطقه ای البرز و افراد محلی در حاشیه رودخانه های استان استقرار یافته ضمن آنکه بنرها و تابلوهای هشداری در حاشیه این رودخانه ها نصب شده است.

کیخایی  تاکید کرد که تماشای این مناظر زیبای طبیعی از فاصله مناسب بهترین کار برای پیشگیری از مخاطرات است.

وی همچنین به گردشگران توصیه کرد که با توجه به فصل بارش از توقف در حاشیه رودخانه های دائمی و فصلی خودداری کنند زیرا بارش های ناگهانی سبب طغیان این رودخانه ها می شود.

سال گذشته بیش از ۳۵ نفر در رودخانه های استان البرز به ویژه رودخانه کرج در حاشیه جاده کرج - چالوس براثر بی احتیاطی جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718756
ارسال نظر
نظرات