شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1400/01/02 شناسه خبر: 1718902
تقسیم مهربانی‌ها در سال۱۴۰۰؛

۲۴۵۳بسته معیشتی در رزمایش همدلی بسیج جامعه زنان توزیع شد/ از پخت غذای گرم تا اهدای البسه به نیازمندان در سیستان و بلوچستان

۲۴۵۳بسته معیشتی در رزمایش همدلی بسیج جامعه زنان توزیع شد/ از پخت غذای گرم تا اهدای البسه به نیازمندان در سیستان و بلوچستان
به همت بسیج جامعه زنان سیستان وبلوچستان و به مناسبت عید نوروز، ۲ هزار و ۴۵۳ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز نیمه‌شعبان سال گذشته و پیشنهاد اجرای رزمایش کمک های مومنانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه پیش‌قدم و به نوعی متولی این امر شد تا این رزمایش بزرگ را به سرانجام برساند.

ویروس کرونا تهدیدی بود که کم کم جای خود را به فرصتی طلایی برای تحکیم همدلی داد به گونه ای کوچه پس کوچه های شهرها شاهد تداوم همدلی و محبتی است که این روزها، روزنه امید برای آنهایی شده که کرونا اداره زندگی را برایشان سخت تر کرده است.

حالا رزمایش همدلی و مواسات در تمام شهر‌ها و روستا‌های کشور به ویژه مناطق محروم سیستان وبلوچستان در حال انجام است و صدای لبیک نیروهای بسیج، سپاه، خیرین و تمامی افراد در همه جا به گوش می رسد؛ از هر قشر و رنج سنی همه دور هم جمع و به مردم آسیب دیده از این ویروس کمک می کنند، اولویت این کمک ها البته برای تقسیم اقلام اساسی هم افراد آسیب پذیر، خانوارهای نیازمند و زنان بی سرپرست و بد سرپرست هستند.

با این اوصاف آغاز سال نو، نه تها مانعی برای ارائه خدمات بی منت بسیج و سپاه به مردم نشد بلکه روند توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه همچنان با قوت ادامه دارد.

مواسات و همدلی، از توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی تا نذر گوشت

آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: در راستای عمل به فرامین گهربار رهبر معظم انقلاب، طرح مواسات و همدلی به منظور کمک به آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمد و بر اساس آن جمع‌آوری و  توزیع بسته‌های معیشتی در دستور کار قرار گرفت.
 
وی گفت: در این طرح اقشار و خانوارهای نیازمند با محوریت مساجد و پایگاه‌های بسیج محلات شناسایی و بسته‌های حمایتی با رعایت اصول بهداشتی و حفظ کرامت بین افراد جامعه هدف توزیع شد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب ‌دیده از شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان نیز پس از فرمان رهبر انقلاب آغاز شده و تا زمان ریشه کنی این ویروس منحوس با قوت ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در این مرحله از رزمایش به مناسبت شروع سال جدید 2هزار و 453 بسته معیشتی توزیع شد، همچنین 214 پرس غذای گرم، 82  قرص نان، 152 بسته گوشت و تن ماهی تهیه و توزیع شد.

کیخا ادامه داد: اهدای 254 دست البسه شب عید و توزیع هزار و 700 بسته فرهنگی شامل کتاب و اسباب بازی از دیگر برنامه های اجرا شده در راستای کاهش آلام نیازمندان در آغاز سال جدید به شمار می رود.

مسئول بسیج جامعه زنان عنوان کرد: ارزش هر بسته معیشتی چهار میلیون ریال و شامل کالاهای اساسی مانند برنج، قند، رب گوجه فرنگی، چای، ماکارونی و حبوبات است که در بین افراد از قبل شناسایی شده، توزیع شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718902
ارسال نظر
نظرات