شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1400/01/02 شناسه خبر: 1718907
مدیرکل میراث فرهنگی استان:

نمایشگاه‌ها، پویش‌ها و مسابقات مجازی برای معرفی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

نمایشگاه‌ها، پویش‌ها و مسابقات مجازی برای معرفی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
علیرضا جلالزایی گفت: برای نوروز ۱۴۰۰ برگزاری نمایشگاه‌های مجازی برنامه‌ریزی و مسابقات و پویش‌هایی برای معرفی سیستان و بلوچستان و جاذبه‌های تاریخی و مکان‌های گردشگری آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: برای نوروز ۱۴۰۰ برگزاری نمایشگاه های مجازی برنامه ریزی و مسابقات و پویش هایی برای معرفی سیستان و بلوچستان و جاذبه های تاریخی و مکان های گردشگری آن در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: سال گذشته "نوروزخانه" به عنوان یک پایلوت خوب در زمینه گردشگری از سوی سیستان و بلوچستان پیشنهاد و در کشور اجرایی شد.
 
این مقام مسئول عنوان کرد: در گردشگری مجازی بسیاری از جاذبه های گردشگری استان و آثار تاریخی را از طریق فضای مجازی معرفی کردیم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: افرادی که علاقمند به سفر به سیستان و بلوچستان بودند و نمی توانستند به این استان سفر کنند وبه دلیل بیماری کرونا امکان سفر به این استان را نداشتند از طریق فضای مجازی توانستند از جاذبه های طبیعی این استان بهره مند شوند.
 
جلالزایی اظهار کرد: همچنین مسابقاتی در زمینه فرهنگ و جاذبه های گردشگری استان مطرح و علاقمندان در این زمینه حضور داشتند و به سه نفر از افرادی که پاسخ صحیح داده بودند به همراه خانواده در اولین فرصت، اقامت در یکی از شهرستان های سیستان و بلوچستان به صورت دلخواه داده شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی کمپین گردشگری "سیستان را ببینیم و بلوچستان را بشنویم" اقدامات زیادی برای معرفی استان در فضای مجازی انجام شده است و به توسعه صنعت گردشگری استان در فضای مجازی کمک می کند.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: قالب مردم امروز در فضای مجازی حضور دارند که با بهره گیری از این ظرفیت می توان جاذبه  های گردشگری سیستان و بلوچستان را به آن ها معرفی کرد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ما هم تلاش کردیم ظرفیت های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را از طریق فضای مجازی به علاقمندان نشان دهیم.
 
جلالزایی تصریح کرد: راه نرفته زیادی در زمینه معرفی استان وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی های صحیح، مدون و همه جانبه در این عرصه از اندیشه فرهیختگان استفاده کنیم و برای توسعه سیستان و بلوچستان قدم برداریم.
 
وی بیان کرد: رسالت اصلی اداره کل و میراث فرهنگی از بالا تا پایین توسعه صنعت گردشگری استان است که به عنوان سند بالادستی به ما منعکس می شود و ما موظف به اجرای آن هستیم که می تواند آینده گردشگری استان را رونق و باور مردمان را در این زمینه توسعه دهد.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1718907
ارسال نظر
نظرات