شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 22:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/03 شناسه خبر: 1719062
با افزایش سفرهای نوروزی؛

خطر، بیخ گوش شهرستان‌های همسایه استان خوزستان/ افزایش مبتلایان به کوئید ۱۹ جدی است

خطر، بیخ گوش شهرستان‌های همسایه استان خوزستان/ افزایش مبتلایان به کوئید ۱۹ جدی است
افزایش شمار مبتلابان به ویروس کرونا در استان ایلام طی روزهای گذشته نگران کننده است که لازم و ضروری است مسئولان استان در زمینه جلوگیری ازورود خودروهای پلاک غیر بومی به استان تصمیمی اتخاذ نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از ایلام بیدار ،این روزها همه جا صحبت از جولان ویروس کروناست؛ ویروسی که از چین شروع شده و دامن خیلی از کشورها از جمله ایران را هم گرفته است و از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا، شاهد خدمات و تلاش‌های خالصانه متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای ایران اسلامی بودیم که بی‌وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار دادند و در این راه بشردوستانه از جان روی برگرداندند و دل در گروی صیانت و حراست از جسم و جان بی‌شمار انسان‌های مبتلا و دردمند بستند.

حال با این مقدمه همگان می دانند که برخی از همسایگان استان ایلام در زمینه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در وضعیت مناسبی قرار ندارند و از لحاظ رنگ بندی در وضعیت قرمز قرار گرفته اند که این نشانگر این است که استانهای همجوار باید در زمینه ورودوخروج وپذیرش مسافر بخصوص در ایام نوروز حساسیت بیشتری را از خود نشان  دهند.چرا که سرعت اننتشار ویروس در شرایط کنونی بخصوص در بین مسافران بیشتر است.

استان ایلام نیز بالطبع به دلایل فوق باید برنامه ریزی های لازم را در زمینه جلوگیری از پذیرش مسافربخصوص در شهرستان های جنوبی صورت دهندچراکه این گونه رفت .آمدها حضور مسافران در شهرستانهای جنوبی امکان انتقال ویروس را به سراسر استان زیادمی کند و سلامت مردم استان بخطرمی افتد.

توری که مردم را در تور کرونا می اندازد/کویید برای ابتلا به مجوز نگاه نمیکند

مدیرکل میراث فرهنگی استان در مصاحبه ای از ورود تور گردشگری مجوز دار ! اصفهان به استان بخصوص بدره و دره شهر  انهم با رعایت پروتکل بهداشتی!خبر داده است.

اتوبوس این تورها مملو از گردشگر طی دو روز گذشته در دره شهر حضور دارند که این موضوع با اعتراض شدید مردم این شهرستان مواجه شده و انها خواستار ورود ستاد کرونا و حتی دادستان به این موضوع شده اند.

واقعا چرا اقای مدیرکل؟ مگر همین چند روز اخیر فقط دو نفر میهمان نوروزی  ۱۱ شهروند دره شهری را مبتلا نکردند؟

این چه توری است که هر ان‌ ممکن است مردم را در تورکرونابیاندازد؟ چه کسی این مجوز نافرم را داده است؟ مگر  ویروس کرونا برای ابتلا به مجوز تور نگاه میکند؟

جناب مدیرکل ما نخواهیم در این وضعیت خطرناک کسی انهم از اصفهان با ۱۵ شهر قرمز و نارنجی و زرد تاریخمان را ببیند باید به چه کسی بگوییم؟

ما نخواهیم کرونا بگیریم یا بمیریم باید چه کسی را ببینیم؟دلیل سکوت ستاد مبارزه با کرونا مقابل این حرکت خطرناک میراث فرهنگی چه بوده است؟اصولا این ستاد با کجای کرونا مبارزه میکند که پر شهر را مسافر نوروزی کرده اید؟

قطعا در صورت افزایش تعداد کروناییهای شهرستان مسئولیت ان بر بر  عهده میراث فرهنگی و ستاد مبارزه کرونا خواهد بود و ما نیز در مقابل ان سکوت نخواهیم کرد.

 

در پی روند افزایشی شیوع بیماری کرونا در استان امروز دوشنبه دوم فروردین ماه ۱۴۰۰ به دستور محمد نوذری استاندار ایلام و رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا برای کنترل و مهار این بیماری دستور آماده باش فوری به تمام ستادهای استانی و شهرستانی صادر شد.

بر این اساس امروز چهار جلسه فوق العاده به دستور استاندار ایلام در شهرستان‌های آبدانان، ایوان، چرداول و دهلران که روند افزایش کرونا مشاهده شده، برگزار شده.

همچنین استاندار ایلام در اقدامی دیگر سرپرست معاونت سیاسی و رئیس قرارگاه عملیاتی کرونای استان و معاون امور عمرانی را مامور کرد تا از شهرستان‌های سیروان، ایوان، چرداول، آبدانان و دره شهر بازدید نمایند و در جریان آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان‌ها قرار گیرند.

بر اساس این گزارش همچنین به دستور استاندار ایلام فردا سه شنبه سوم فروردین ماه نیز جلسه فوق العاده ستاد استانی کرونا برگزار خواهد شد و آخرین راهکارها و تدابیر لازم برای کنترل و مهار کرونا بررسی و تصمیم گیری می‌شود.

مسافران نوروزی به ایلام سفر نکنند

معروف بسطامی صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت اجرای مصوبات ستاد کرونا در شهرستان‌های سیروان و چرداول و شیوه اعمال محدودیت‌ها، با تشریح وضعیت موجود از مهمانان نوروزی خواست بدون هماهنگی قبلی وارد استان نشوند.

وی با بیان اینکه مردم سیروان مهمان نواز بوده و معمولاً در ایام فروردین شاهد، مراجعت همشهریان سیروانی از اقصی نقاط کشور هستیم، با تاکید بر اجرای دقیق دستورالعمل‌ها از فرماندار و مسئولان شهرستان خواست از پذیرش مهمانانی که بدون هماهنگی قبلی وارد شهرستان می‌شوند ممانعت و برای کسانی که با هماهنگی قبلی وارد می‌شوند در بدو ورود تست، قرنطینه و رصد آنها انجام گیرد.

وی با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌ها از مردم خواست، گفت: از چادر زدن در دامن طبیعت، تجمع در اجتماعات و حضور در طبیعت خودداری کنند.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری در ادامه با حضور در شهرستان چرداول از پلیس راه ایلام -کرمانشاه و پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر بازدید و از مسافران نوروزی خواست به ایلام سفر نکنند.

وی در ادامه با بیان اینکه بی توجهی و کم توجهی مسئولین و مردم می‌تواند عواقب وخیمی در پی داشته باشد از مردم خواست از پذیرش مهمانان نوروزی در این ایام خودداری کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719062
ارسال نظر
نظرات