شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1400/01/03 شناسه خبر: 1719075
دبیر سمن نشاط‌آوران امید زنجان:

لیگ بازی‌های فکری به مناسبت هفته جوان برگزار می‌شود

لیگ بازی‌های فکری به مناسبت هفته جوان برگزار می‌شود
عباسی گفت: نخستین دوره لیگ بازی‌های فکری جوانان به مناسبت فرا رسیدن هفته جوان (۵ تا ۱۱ فروردین‌ماه) به همت سمن نشاط‌آوران امید جوان و با مشارکت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهاره عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه دورهمی پرنشاط ۲ ویژه‌برنامه عیدانه است که به مناسبت فرا رسیدن هفته جوان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: همزمان با این دورهمی، اولین دوره لیگ بازی‌های فکری جوانان نیز توسط سمن نشاط‌آوران امید جوان زنجان طراحی شده است.

وی با بیان اینکه لیگ بازی‌های فکری در ۳ مرحله برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مراحل شامل مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی است که ۳ بازی فکری در هر مرحله به صورت یکسان، معرفی و ارائه شده و شرکت‌کنندگان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

دبیر سمن نشاط‌آوران امید زنجان با بیان اینکه بازی‌ها از ۳ دسته، انتخاب شده‌اند، گفت: دسته‌ای از بازی‌ها مهارتی بوده و نیازمند دقت و تمرکز هستند.

وی با بیان اینکه دسته دیگری از بازی‌ها به صورت استراتژیک است، اظهار داشت: این دسته از بازی‌ها نیاز به تفکر، اندیشه و تدبیر دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: دسته سوم از بازی‌ها نیز به صورت تیمی است.

وی افزود: ۲ بازی را یک عضو از هر تیم با رقیب، انجام داده و امتیاز کسب می‌کنند و در بازی آخر هر ۴ نفر (۲ نفر از هر تیم) با هم انجام خواهند داد.

دبیر سمن نشاط‌آوران امید زنجان با بیان اینکه جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمع افراد، هماهنگی لازم از قبل با هر کدام از تیم‌ها انجام می‌شود تا در زمان مشخص در محل برگزاری حاضر شوند، گفت: مسابقات لیگ بازی‌های فکری جوانان در خانه اوقات فراغت جوانان واقع در زنجان، خیابان فدائیان اسلام (جاوید)، نبش پارک اندیشه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: سمن‌های دیگر در قالب تیم در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند اما اجرای مسابقات فقط با سمن نشاط‌آوران امید جوان و با همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان است.

عباسی با بیان اینکه سوم فروردین‌ماه، اخرین مهلت ثبت‌نام تیم‌ها تست، گفت: تعداد اعضای هر تیم ۲ نفر و ثبت‌نام به صورت تیمی بوده و یکی از اعضای تیم باید در بازه سنی جوان (۱۸ تا ۳۴ سال) باشد و هزینه ثبت‌نام برای هر تیم نیز ۳۰۰ هزار ریال است.

دبیر سمن نشاط‌آوران امید زنجان تصریح کرد: جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمع افراد، زمان برگزاری مسابقه هر یک از تیم‌ها از قبل، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی یادآور شد: جوایز تیم‌های اول تا سوم لیگ بازی‌های فکری به ترتیب ۱۲، ۱۰ و ۸ میلیون ریال است.

به گزارش موج رسا؛ ۱۱ شعبان، مصادف با ۵ فروردین، سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان است که به همین مناسبت، یک هفته به عنوان هفته جوانف گرامی داشته می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719075
ارسال نظر
نظرات