شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/04 شناسه خبر: 1719197
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد؛

پیشرفت و توسعه با بهره گیری از پتانسیل‌های داخلی محقق می شود

پیشرفت و توسعه با بهره گیری از پتانسیل‌های داخلی محقق می شود
احمد رضا طاهری گفت: برای حل مشکلات اقتصادی و تولیدی باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید عملگرا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد رضا طاهری کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه یکی از ضعف های کشور ما تولید و اقتصاد است که این مسئله بسیار نگران کننده است، بیان کرد: چندین سال است که مقام معظم رهبری در تعیین سالهای اخیر تمرکز را بر اقتصاد و تولید گذاشته اند و از مسئولان می‌خواهند که در این مسیر کارهای بیشتری انجام دهند.

وی افزود: ایشان بارها به کارآفرینی و نوآوری در مسائل تولیدی و اقتصادی تاکید نموده اند و طبق معمول سال ۱۴۰۰ را نیز به تولید و اقتصاد اختصاص داده اند.

این کارشناس سیاسی اضافه کرد: مسئولان مربوطه باید بتوانند در راستای تولید و پشتیبانی از تولیدات قدم بردارند و موانع را عملا کاهش یا از بین ببرند، برخی از ما مسئولین بصورت شعار روی در و دیوار سازمان‌های دولتی فرمایشات مقام معظم رهبری را صرفا تکرار میکنیم ولی عملا در تولید و اقتصاد یا برداشتن موانع کار آنچنانی انجام نمی‌دهیم. با شعار دادن نمی‌توان انتظار داشت که مشکل تولید و اقتصاد حل شود.

طاهری گفت: مسئولین مربوطه باید عملگرا باشند و در همان جهتی که رهبر ایران تعیین نموده اند به صورت عملی گام بردارند.

وی ادامه داد: اینکه از کشورهایی که اقدام به تحریم می‌کنند تقاضا کنیم که تحریم ها را بردارند در دنیای سیاست معقولانه بنظر نمی‌رسد. راه دوم را مقام معظم رهبری با شفافیت مشخص نموده اند و آن بکارگیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل های داخلی برای تولید است که قطعا آینده اقتصادی کشور را به صورت مثبت تغییر می‌دهد، این مسیر باعث ایجاد سازندگی می شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در دنیا چندین نمونه وجود دارد که مردم یک کشور مقابل زورگویی های آمریکا کوتاه نیامده اند هیچ بلکه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود بهره برده اند و اکنون در دنیا حرف برای گفتن دارند. بنابراین، روش دوم هر چند که زمان‌بر و سختتر است اما باعث پیشرفت و توسعه می‌گردد، هر کشوری که بخواهد در دنیای امروزی رقابت کند باید روش دوم را اتخاذ کند.

طاهری اذعان کرد: انتخابات یکی از مهمترین و اساسی ترین نشانه های مردم سالاری است که مردم سرنوشت خود را به صورت جمعی تعیین می‌کنند، در نتیجه انتخابات از حساسیت زیادی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: حساسیت انتخابات ۱۴۰۰ بیشتر به این دلیل است که مخالفان نظام به طرق مختلف سعی بر آن دارند که مردم را از حضور در انتخابات بازدارند تا باصطلاح مشروعیت نظام را زیر سوال ببرند. بنابراین، هر چه حضور مردم در انتخابات پرنگ تر باشد مشروعیت و مقبولیت یک نظام بیشتر نمایان می‌شود.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719197
ارسال نظر
نظرات