شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1400/01/04 شناسه خبر: 1719206
معرفی سوغات یزد؛

فالوده یزدی؛ پرطرفدارین خوراکی تابستانه خانواده‌های یزدی

فالوده یزدی؛ پرطرفدارین خوراکی تابستانه خانواده‌های یزدی
فالوده یزدی همواره یکی از مواردی بوده است که بخشی از علایق مردم این شهر و همچنین مسافران و توریست‌هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، استان یزد علاوه بر جاذبه‌های گردشگری زیادی که دارد، دارای صنایع دستی و شیرینی‌های متعدد نیز هست که می‌تواند سوغاتی بسیاری مناسی برای کسانی که به یزد سفر می‌کنند، باشد.

البته بدیهی است که امسال که همچون سال گذشته کشور درگیر ویروس کرونا است، به هیچ عنوان سفر به یزد و به طور کلی سفر به هیچ شهر و استانی توصیه نمی‌شود و معرفی سوغاتی ها و یا جاذبه‌های گردشگری یزد الزاما به معنای دعوت جهت سفر به این شهر در شرایط کنونی نیست. بلکه این معرفی بخاطر این است که این ایام اذهان بیشتر  متوجه جاذبه‌های گردشگری شهرها و مناطق مختلف است.

در واقع با توجه به تولید انبوه واکسن در کشور طی ماه‌های آینده و واکسیناسیون مردم کشور عزیزمان، رعایت هرچه بیشتر و بهتر دستورالعم‌ها در چند ماه آینده توصیه می‌شود تا بعد از آن و با ایجاد ایمنی حداکثری بتوانیم در یزد میزبان هم‌وطنان و مردم عزیز کشورمان باشیم.

***فالوده یزدی

یکی از خوراکی‌هایی که یزدی‌ها در فصل گرما  به آن متوسل شده و سعی می‌کنند خود را خنک کنند فالوده است.

این ماده غذایی خوش‌مزه همواره یکی از مواردی بوده است که بخشی از علایق مردم این شهر و همچنین مسافران و توریست‌هاست.

البته فالوده تنها مخصوص یزد نیست بلکه انواع لذیذ و گوناگون آن مورد استقبال مردم شهرها و کشورهای دیگر نیز هست، هرچند که معروف‌ترین آن، فالوده شیرازی و فالوده یزدی است.

فالوده یزدی بنا به اذعان فعالین این حوزه از قدمت چند صد ساله برخوردار است و در گذر زمان به دلیل خوش طعمی و خاصیت از بین برندگی گرما همواره مورد استقبال مردم و گردشگران بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719206
ارسال نظر
نظرات