شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/05 شناسه خبر: 1719336
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

ثبت ۹ مسمومیت ناشی از مصرف متانول در خراسان شمالی طی یک هفته/ افزایش تعداد افراد بستری

ثبت ۹ مسمومیت ناشی از مصرف متانول در خراسان شمالی طی یک هفته/ افزایش تعداد افراد بستری
پیمان فیضی از افزایش ناگهانی افراد بستری در بیمارستان های خراسان شمالی به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی حاول متانول خبر داد و گفت: تعداد مسموم شدگان استفاده از مشروبات الکلی مرگبار طی هفته گذشته تا کنون به ۹ تن رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان فیضی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: طی هفته گذشته تعداد افراد بستری در بیمارستان های خراسان شمالی به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مسروبات الکلی حاوی متانول افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تعداد مسموم شدگان استفاده از مشروباتالکلی مرگبار طی هفته گذشته تا کنون به ۹ تن رسیده است.

فیضی با بیان اینکه از این تعداد یک نفر از مصرف کنندگان با وضعیت وخیم در بخش مراقبت های ویژه بستری است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمار فوتی طی این روزها بر اثر مسمومیت الکلی گزارش نشده است.

وی ضمن هشدار جدی نسبت به پرهیز از استفاده مشروبات الکلی، از افرادی که در روزهای اخیر الکل مصرف کرده اند و به نشانه های مسمویت ناشی از متانول دچار شده اند، درخواست کرد تا برای آزمایش و طی کردن روند درمان به بیمارستان ها مراجعه کنند .

فیضی با اشاره به اینکه مصرف اینگونه مشروبات بسیار خطرناک بوده و عواقب بسیار بدی را به دنبال دارد گفت: خانواده های عزیز در این رابطه بسیار نقش تاثیر گذاری دارند و باید برای فرزندان خود عواقب استفاده از هرگونه مشروبات الکلی را مدام گوشرد کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719336
ارسال نظر
نظرات