شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1400/01/05 شناسه خبر: 1719345
بسته نوروزی سیستان و بلوچستان؛

چابهار؛ سرزمین جاذبه‌های طبیعی از کوه‌های مریخی تا صخره‌های مرجانی

چابهار؛ سرزمین جاذبه‌های طبیعی از کوه‌های مریخی تا صخره‌های مرجانی
چابهار دارای جاذبه های طبیعی فراوانی برای جذب گردشگران است که از جمله می توان به کوه های مریخی، صخره های مرجانی، جنگل های حرا و تالاب لیپار اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، تالاب لیپار واقع در روستای لیپار در ۱۵ کیلومتری چابهار در مسیر جاده ساحلی چابهار گواتر است و میان ۲ کوه نه چندان دور از هم به وجود آمده و آب های سرگردان اطراف در تالابی به بزرگی ۱۳ کیلومتر جمع شده است.

در دوران پر آبی میزبان پرندگانی چون چنگر، فلامینگو، حواصیل سفید و خاکستری، طاووسک، باقرقره، عقاب دشتی، خوتکا و دلینجه است و آب جمع شده در آن پس از مدتی به رنگ صورتی تغییر می کند.

 
صخره های مرجانی
 
صخره های پوشیده از جلبک های سبز رنگ و ماهی‌ های کوچک و رنگارنگی که با امواج به ساحل آمده‌اند و در چاله های کوچک موجود بر روی صخره‌ها محصور شده اند.
 
خرچنگ هایی که تعداد آنها به صدها عدد می‌رسد و بر روی صخره ها به دنبال طعمه‌های می گردند از مناظر دیدنی و طبیعی چابهار است.

 
جنگل های حرا
 
جنگل‌های حرا در خلیج گواتر در شرق چابهار واقع شده که با مد دریا زیر آب رفته و با جرز نمایان می‌شود و از نظر تنوع زیستی از کانون های مهم به شمار می رود این مکان زیبا به عنوان بیست و دومین تالاب بین المللی کشور در فهرست کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است.

 
کوه های مریخی
 
کوه های مریخی به صورت سلسله ای و به طول حدود ۱۰۰ کیلومتر پراکنده و ارتفاع آنها به ۱۰۰ متر می‌رسد و برخی از آنها با یک پوشش سنگی پوشیده شده است، کوه‌های مینیاتوری از دیدنی های حیرت انگیز چابهار است که در مسیر چابهار به گواتر قرار دارد.
 

 
منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار
 
یکی دیگر از نقاط سیاحتی و تجاری شهر چابهار است که طی سالیان اخیر در زمینه گردشگری رونق فراوان یافته و دارای فوریت های ویژه از لحاظ تجاری و صنعتی است و با به کارگیری مراکز خدماتی و رفاهی همچون هتل ها، رستوران ها، پلاک ها و مراکز تفریحی در کنار سواحل و چشم اندازهای طبیعی پذیرای گردشگران فراوانی است.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719345
ارسال نظر
نظرات