شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1400/01/05 شناسه خبر: 1719353
استاندار خراسان رضوی:

مهمترین اولویت استانداری خراسان رضوی اشتغال و تولید است

مهمترین اولویت استانداری خراسان رضوی اشتغال و تولید است
معتمدیان گفت: مهمترین اولویت ما در استانداری خراسان رضوی اشتغال و تولید است و باید بر اساس مزیت‌های نسبی مناطق و ظرفیت‌های موجود برای آن برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ صبح امروز محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در ادامه سفر دو روزه خود به منطقه تربت حیدریه دقایقی پیش وارد شهر کدکن شد.

 محمدی، بخشدار کدکن در دیدار با استاندار خراسان رضوی با بیان ظرفیت های مختلف کشاورزی و معدنی بخش کدکن، مشکلات این بخش بخصوص حوزه راهداری و راه اصلی چهار روستا و همچنین مسبر کدکن به نیشابور و کدکن به رباط سنگ و مسیل ها و نبود دیوار ساحلی در جاده اصلی را تشریح کرد.

عباس عباسیان، مدیر مرکز جهاد کشاورزی کدکن به ظرفیت های بالای باغداری کدکن اشاره و از نبود صنایع فراوری و بسته بندی در حوزه باغات و کشاورزی بعنوان یکی از مشکلات اصلی باغداران یاد کرد.

همچنین علاقه مردم و جوانان کدکن به ورزش زورخانه ای و پهلوانی که منجر به اهدای یک قطعه زمین برای زورخانه شده و نیازمند تامین اعتبار برای ساخت آن است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی خطاب به مسوولان کدکن گفت: بر اساس مزیت های نسبی موجود و باغات و کشاورزی چه ایده ای دارید؟

وی افزود: باید سیستم باغداری و فروش خام محصولات از روش سنتی خارج و محصولات را فراوری کنید تا ارزش افزوده محصولات در منطقه نگه داشته و نصیب دلال نشود.

معتمدیان با بیان اینکه فراوردی خرد و راه اندازی صنعت تبدیلی متناسب با وضعیت منطقه کدکن باید برنامه ریزی شود، گفت: مهمترین اولویت ما اشتغال و حمایت از کارافرینان است و برای این موضوع طرح ها و برنامه ها را ارایه کنید.

در ادامه استاندار خراسان رضوی بصورت تلفنی با مدیرکل ورزش و جوانان استان تماس و درخواست کرد تا برای احداث زورخانه هر طور که می تواند مساعدت کند.

بخش کدکن دارای ۱۷ روستا، جمعیتی حدود ۱۴ هزار نفر و وسعت تقریبی ۸۰۰ کیلومتر مربع در ۶۵ کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719353
ارسال نظر
نظرات