شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1400/01/05 شناسه خبر: 1719366
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین مطرح کرد؛

غربالگری ۳۶ هزار مسافر وارد شده به اسفراین در ایام نوروز/ شناسایی ۷ تست کرونا مثبت

غربالگری ۳۶ هزار مسافر وارد شده به اسفراین در ایام نوروز/ شناسایی ۷ تست کرونا مثبت
نیک پرست گفت: از آغاز طرح غربالگری کرونا تاکنون تعداد ۳۶ هزار و ۴۱۰ مسافر غربالگری شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نیک پرست، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین، بر تشدید کنترل مسافران ورودی به شهر اسفراین در میادین ورودی شهر تاکید کرد و گفت: در این طرح از همه مسافران تست کرونا گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه نیروهای طرح غربالگری مسافران ورودی به شهر اسفراین شامل تیم های بهداشتی، جمعیت هلال احمر و بسیج هستند، گفت: این طرح غربالگری از تاریخ ۲۰ بهمن ماه ۹۹ شروع شده و تا پایان ایام نوروز ادامه دارد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین اضافه کرد: از ابتدای آغاز این طرح تاکنون از تعداد یک هزار و ۳۲۶ اتوبوس و وسیله نقلیه ورودی به شهر اسفراین، تعداد ۳۶ هزار  و ۴۱۰ مسافر غربالگری شده اند که از این تعداد ۵۱۴ مورد نمونه گیری تست رپید انجام شده و تعداد هفت نفرکرونا مثبت شناسایی شده است.
 
وی در ادامه افزود: از همه هموطنان تقاضا که در شهر و منزل خود بمانند، امن‌ترین مکان منزل خودشان است. حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری به ویژه به مناطقی که درگیر این ویروس هستند خودداری کنند و در صورت سفر با نیروهای حاضر در پایگاه‌های تست کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719366
ارسال نظر
نظرات