شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1400/01/05 شناسه خبر: 1719372
با هدف حفظ سلامت مصرف‌کنندگان انجام شد؛

روزهای آغازین سال زیر ذره بین کارشناسان دامپزشکی/ اجرای طرح نظارت بر فرآورده های خامی در زابل

روزهای آغازین سال زیر ذره بین کارشناسان دامپزشکی/ اجرای طرح نظارت بر فرآورده های خامی در زابل
داریوش سرگزی گفت: با هدف نظارت بر روند تولید، توزیع و سلامت محصولات تولیدی واحدهای مرغداری این شهرستان مورد کنترل و نظارت قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داریوش سرگزی در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: در ایام نوروز با هدف نظارت بر روند تولید، توزیع و سلامت محصولات تولیدی واحدهای مرغداری شهرستان زابل، تیمی مشترک با حضور نمایندگان ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی، صمت و فرمانداری تشکیل شد.

وی افزود: این تیم نظارتی به صورت مستمر و در ساعات مختلف شبانه روز در حال فعالیت می باشد و تمامی این بازدید ها با رعایت کامل اصول امنیت زیستی و مطابق با شیوه نامه نظارت بر فعالیت مرغداری ها انجام می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: مرغ تولیدی واحدهای شهرستان پس از رسیدن به وزن مطلوب با مجوزهای صادره از سوی دامپزشکی به مقصد کشتارگاه طیور ارسال خواهد شد تا محصولی بهداشتی و سالم به دست مصرف کننده برسد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: در شهرستان زابل تعداد 9 واحد مرغداری از اواسط بهمن ماه سال گذشته اقدام به جوجه ریزی نموده اند که با اقدامات و آموزش های صورت گرفته موفق شدند دوره پرورش را بدون بروز بیماری و تلفات پشت سرگذاشته که محصول تولیدی این واحدها در فروردین ماه سال جاری در بازار  عرضه خواهد شد.

گفتنی است در شهرستان زابل پنج درمانگاه دامپزشکی، شش مرکز مایه کوبی و هفت داروخانه دامپزشکی با به کارگیری علم، امکانات و تجهیزات روز دامپزشکی پاسخگوی تولیدکنندگان و مرغداران منطقه هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719372
ارسال نظر
نظرات