شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719518
استاندار خراسان رضوی:

زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده محصولات باید در هر منطقه احیا شود

زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده محصولات باید در هر منطقه احیا شود
معتمدیان گفت: نباید اجازه دهیم ماحصل زحمت کشاورزان و باغداران به دست دلالان بیفتد و لذا باید زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده هر محصول بر اساس مزیت های نسبی هر متطقه برنامه ریزی و اجرایی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی پنج شنبه شب در جلسه جمع بندی نهایی سفر به تربت حیدریه به ظرفیت های بالای این شهرستان در حوزه کشاورزی، باغداری، دامپروری، گردشگری و معادن اشاره کرد و افزود: این منطقه ظرفیت بالایی در حوزه تولید و اشتغال دارد و باید برای آن برنامه عملیاتی تا حصول نتیجه طراحی و اجرا شود.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم ماحصل زحمت کشاورزان به دست دلالان بیفتد و لذا باید زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده هر محصول بر اساس مزیت های نسبی هر متطقه برنامه ریزی و اجرایی شود.

معتمدیان با بیان اینکه برخی فعالیت ها نیاز به طرح مطالعاتی ندارد، گفت: بیش از ۴۲ سال است مطالعه می کنیم و امروز وقت برنامه اجرایی و عملیاتی است، لذا مدیران فرصت سوزی نکنند و برای تحقق رونق تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها  تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت معادن این خطه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: معدن به خودی خود اشتغال چندانی ایجاد نمی کند لذا با ایجاد صنایع معدنی ضمن ممانعت از خام فروشی و تکمیل زنجیره های تولید اشتغالزایی در منطقه رونق خواهد گرفت.

معتمدیان بیان کرد: با توجه به زیر ساخت های موجود در این خطه بخصوص شبکه سراسری راه آهن و جاده دسترسی و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب کشور می توان با تکمیل زنجیره های تولید، فراوری، صنایع تبدیلی بخصوص در محصولات صادرات محور شاهد جهشی در تولید و اشتغال این متطقه باشیم.

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی گفت: مدیران فرصت سوزی نکنند و مردم را در راهروهای ادارات معطل نگه ندارند، اگر مدیری بخواهد مشکلی را حل کند به اندازه کافی برای آن قوانین و مقررات داریم اما اینکه بگردیم قوانینی پیدا کنیم که مانع و دست انداز ایجاد کند مناسب نیست، چرا که مشکل اصلی امروز ما در حوزه تصمیم گیری است و گاها زمان را نیز از دست می دهیم.

نماینده مردم تربت حیدریه زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: شعار امسال به یک معنا همان رونق و جهش تولید است و این نشان دهنده ان است که رهبری یک مقدار حساس تر و باریک بینانه تر موضوع را دنبال می‌کنند.

محسن زنگنه افزود: در حوزه پشتیبانی باید دقت بیشتری به وجود بیاید و همه می‌دانند که تولید ما با موانع زیادی مواجه است که باید مدل های بومی رو طراحی و در سطح استان پیاده کنیم.

وی در ادامه در خصوص بودجه استان در سال جاری گفت: سعی کردیم که بودجه‌های استانی رو به مقدار نسبت به سال گذشته افزایش بدهیم و در حوزه  محرومیت زدایی و دیگر حوزه ها این کار را انجام دادیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719518
ارسال نظر
نظرات