شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:46 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719583
خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان شمالی؛

رئیس جمهور باید باکفایت و معتقد به توانمندی های داخلی و جوانان باشد/ کوتاهی دولتمردان در برابر کنترل فضای مجازی و تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات

رئیس جمهور باید باکفایت و معتقد به توانمندی های داخلی و جوانان باشد/ کوتاهی دولتمردان در برابر کنترل فضای مجازی و تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات
ائمه جماعت خراسان شمالی ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کردند و تاکید بر برگزاری انتخابات صحیح و فرد شایسته تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار عصراترک، حجت الاسلام احمدزاده، امام جمعه شهر آشخانه در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: بیانات نوروزی مقام معظم رهبری در آغاز قرن ۱۴۰۰ در چند محور قابل بازخوانی است که ورود به قرن جدید نخستین محور است.

وی محور دوم را شعار سال " تولید، پشتیبانی ها ومانع زدایی"، عنوان کرد و گفت: محور سوم بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با تحریم‌ها است که دو راه برای مواجهه با تحریم وجود دارد که راه اول راه خواهش و التماس به تحریم‌کننده است که طبعاً اوهم خواسته های استکباری اش را نشان می‌دهد و این راه ذلیلانه و از ملت ایران به دور است و  راه دوم راه استفاده از ظرفیت ها و نیروهای داخلی برای خنثی و بی اثر کردن تحریم هاست که این راه  ملت ایران است و آن را ادامه می‌دهند.

وی گفت: تامین وسایل بهداشتی مقابله با کرونا در داخل و افزایش توان علمی و افزایش حیرت انگیز قدرت دفاعی کشور از نمونه های اقدامات تحسین برانگیز ملت ایران برای تبدیل تحریم‌ها به فرصت‌ها است .

امام جمعه آشخانه گفت: یکی نفتکش حامل بنزین را از پنج دریا و دو اقیانوس و سه قاره در کنار کشور و نیروی دریایی آمریکا به دست مردم ونزوئلا می‌رساند و یکی هم نمی‌تواند روغن را از گمرک بندر شهید رجایی و مرغ را از مرغداری ها به دست ملت ایران برساند؛این است فرق مسئولین انقلابی که نگاهش به خداست و مسئولین غرب‌زده که نگاهش به کدخداست.

وی  تاکید کرد : غرب گرا ها در این نظام ریشه دارند در این نظام  مبارزه اصلی ما باید مبارزه با غرب‌گراها باشد تا اینها اصلاح نشوند به استقلال نخواهیم رسید.

امام جمعه آشخانه با تاکید بر اینکه باید در این شرایط بصیرت جامعه افزایش پیدا کند گفت : بصیرت سواد نیست،بصیرت بینش است. بصیرت یعنی نگاهت به شخصیت ها نباشد بلکه همواره به شاخص‌ها چشم بدوزی. 

وی افزود: بصیرت یعنی اینکه بدانی تاریخ تکرار میشود نه با جزئیاتش بلکه با خطوط کلی . یعنی اینکه بدانیم معاویه ها به سُست عنصر های سپاه امیرالمومنین دل بستند.

وی جنگ نرم و جنگ سخت را به حمله موریانه و گل تشبیه کرد و گفت: با ایستادگی در برابر گرگ شجاعت میخواهد اما در خطر موریانه بصیرت می‌خواهد چون از همان ابتدا  بی سر و صدا می آید و باید با بصیرت و شناخت و مبارزه کرد. در حمله گرگ چون با سر و صداست شما فرصت دارید برای واکنش فرار یا مقاومت مثل حمله صدام در جنگ؛ ولی در موریانه این امکان فراهم نیست.

وی نکته بعدی اهمیت فضای مجازی خواند و گفت: همه کشورها  فضای مجازی خود را  مدیریت می‌کنند اما برخی  به رها بودن فضای مجازی افتخار می‌کنند .فضای مجازی در کشور ما به با نظر مساعد وزیر مربوطه کاملا در اختیار بیگانگان است.

امام جمعه آشخانه تاکید کرد : نکته بعدی اهمیت ریاست جمهوری است، رئیس جمهور مهم ترین، موثر ترین ، پرمشغله ترین و پر مسئولیت ترین نهاد مدیریتی در کشور است. رئیس‌جمهور ۳۰۰ هزار مدیر منصوب می‌کند از وزرا و معاونین تا مدیرکل ها ،سفیران، استانداران و فرمانداران .۳۸ اصل قانون اساسی اختیارات رئیس جمهور؛ ۳۷ اصل اختیارات مجلس است، ۱۸ اصل اختیارات رئیس قوه قضاییه است و پنج از اختیارات ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام احمد زاده در پایان،  ویژگی رئیس جمهور مطلوب را برشمرد و گفت: رئیس جمهور باید با کفایت، با ایمان ،ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی، معتقد به جوانان به عنوان پشتوانه حرکت عمومی کشور و امیدوار به آینده باشد. 

 

کوتاهی دولتمردان در برابر کنترل فضای مجازی و تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه بخش مانه در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان سخنرانی رهبر انقلاب در اوایل فرودین ماه گفت: بیانات راهگشای رهبر انقلاب اسلامی در اوایل فروردین امسال حاوی نکات مهمی بود که درباره انتخاب شعار سال باید عرض کنم که فایده این نامگذاری که در ابتدای سال توسط ایشان انجام می شود این است که اولین رسالت رهبری گفتمان سازی، جریان سازی و ادبیات سازی است و این نامگذاری سبب می شود که تمامی دستگاههای دولتی و اقشار مختلف مردم در همان راستای شعار سال حرکت کنند.

وی افزود: دولت و سایر دستگاههای اجرایی بایستی بر اساس شعار سال حرکت کنند و باید بگوییم بخش عمده ای از عقب افتادگی ها مربوط به غیر چابک بودن دستگاهها و نهادها است وگرنه اگر مسئولان و دستگاههای مختلف با باور عمیق و اقدام و عمل به دستورات و فرمایشات رهبر انقلاب عمل می کردند و لبیک گویان امامشان را همراهی می کردند کارها بهتر و سریعتر پیش می رفت.

 امام‌جمعه بخش مانه در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری به سه نکته اشاره داشتند: اول اینکه وظایف و اختیارات قوه مجریه را بایستی بشناسد تا بعدها و در صورت انتخاب دست به فرافکنی های غیر منصفانه و بهانه جویی غیر عاقلانه درباره اختیارات ریاست جمهوری نزند.

وی ادامه داد: دوم اینکه در اختیارات تأمل کنند و کار کنند و با توان برداشتن این بار سنگین و مسئولیت خطیر پا به این عرصه بگذارند نکند طالب جایگاهی شوند که اهلیت آن را ندارند.

و همچنین گفت: سوم اینکه هم مشکلات را بدرستی و خوبی بشناسد و هم برای آن راه علاج داشته باشد

حجت الاسلام رحمانی گفت: گویا برخی از مسئولان سخنان صریح و قاطع رهبری انقلاب را به عنوان سیاست قطعی نظام جدی نگرفته اند و دائما با سخنرانی های گاه و بیگاه و نامه نگارهای عجیب نگاه دیگری به برجام دارند در حالی سخنان ایشان روشن و صریح است :اول اینکه آمریکا باید تمام تحریم ها را یکجا لغو کند،دوم اینکه ما آن را در میدان عمل راستی آزمایی کنیم  و آنچه رهبر انقلاب در این رابطه فرمودند ریل گذاری برای نحوه عمل این دولت و دولت آینده نیز هست.

امام جمعه بخش مانه در پایان،گفت: این اولین بار بود که رهبر انقلاب از یلگی و ولنگاری در فضای مجازی اینگونه صریح و روشن گلایه کردند؛ چرا دولتمردان ما در برابر کنترل فضای مجازی و تکمیل پروژه شبکه ملی اطلاعات اینقدر سستی به خرج می دهند و با بد اخلاقی تمام نشانی غلط و انحرافی می دهند و این امر عقلانی را خلاف آزادی های اجتماعی جلوه داده و از آن سوء استفاده تبلیغاتی و انتخاباتی کرده و می کنند.

 

با بصیرت بالا از آرمان‌های انقلاب و منویات راهگشای مقام معظم رهبری حمایت کنیم

 حجت الاسلام  شریعتی نژاد امام جمعه بخش سملقان، در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: هر آنکه که آرزوی حکومت عدل گستر صالحان واقعی را در قلب و دل می پروراند باید به نظام مقدس اسلامی ایران و وفادار باشد و در تحقق اهداف جمهوری اسلامی و ارزش های دین و آرزوی شهدا درنگ نکند امروز که دشمنان با رسانه های ماهواره ای و مجازی ولایت فقیه را نشانه گرفته‌اند دیده می‌شود که منافقان و خط خوردن و مرفه هان بی درد و اشراف زدگان مست هوسران علیه اسلام  همنوا و همصدا شدند وظیفه جوانان مومن انقلابی در همه عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و علمی سنگین‌تر می‌شود.

امام جمعه بخش سملقان افزود: برای اینکه بتوانیم دست نااهلان را از معیشت مردم قطع کنیم و موانع را از سر راه نظام برداریم و تک تک مردم مومن و دلسوز انقلابی واجب است که با بینش و بصیرت بالا از آرمان‌های انقلاب و منویات راهگشای مقام معظم رهبری حمایت کنیم

وی گفت: یکی از مواردی که انقلاب نیاز به حمایت دارد موضوع مهم انتخابات است که باید آحاد مردم ایران به عنوان وظیفه عبادی و شرعی و عقلانی با حضور چشمگیر پای صندوق  انتخابات چشم فتنه‌گران را کور کند و توطئه دشمنان را نقش بر آب نماید.

حجت الاسلام شریعتی نژاد در پایان، گفت: بصیرت و عقل می گوید علارغم فشارهای روحی و روانی و اقتصادی و تحریمی دشمن و تبلیغات دشمنان برای عدم حضور مردم در انتخابات بر آحاد مردم انقلابی واجب است که به عنوان دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها و منویات انقلاب با سلاح رای وارد میدان شوند و  با انتخاب کاندیدای اصلح تمام توطئه‌های آن ها را خنثی کنیم و دشمنان را فلج نموده  تا آرزوهای شان را به گور ببرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719583
ارسال نظر
نظرات