شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 16:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719586
در خطبه‌های نماز جمعه آذربایجان غربی مطرح شد؛

مسوولان اعتماد به جوانان را در راس امور قرار دهند/ باید از تولید و سرمایه‌گذاری پشتیبانی و مانع زدایی شود

مسوولان اعتماد به جوانان را در راس امور قرار دهند/ باید از تولید و سرمایه‌گذاری پشتیبانی و مانع زدایی شود
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

مسوولان اعتماد به جوانان را در راس امور قرار دهند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: باید تلاش شود موانع تولید در کشور و استان رفع شود زیرا یکی از نقاط آسیب‌پذیر کشور موضوع اقتصاد است و باید با تکیه بر جوانان این مسائل حل و فصل شود.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم باید فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اهمیت فضای مجازی و دغدغه‌های حاکم بر این فضا طی سال‌های اخیر در بیانات رهبر انقلاب بارها شنیده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: بنابراین مسئولان باید نظارت کافی بر فضای مجازی داشته باشند و نباید این وسیله را در اختیار دشمن گذاشت که بتواند علیه کشور و ملت توطئه کند.

وی با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان، ادامه داد: جشن‌ ولادت امام زمان (عج) با همراهی مردم و دستگاه‌ها و ادارات باید به صورت شایسته برگزار شود.

وی گفت: بنابراین به لحاظ اهمیت این مناسبت همه دستگاه‌ها باید سهمی شایسته در برگزاری این مناسبت داشته باشند.

مسئولان باید از تولید و سرمایه‌گذاری پشتیبانی و مانع زدایی کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته میاندوآب با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها”، اظهار کرد: همه مردم و مسئولان وظیفه دارند در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری قدم بردارند.

امام جمعه میاندوآب افزود: در سالهای گذشته نیز رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سالها بر امر تولید تاکید داشتند و تاکید بر تولید در نام‌گذاری امسال نشان می دهد که آن‌طور که باید جهش تولید عملیاتی و محقق نشده و از تولید پشتیبانی و مانع زدایی نشده است.

وی با تاکید بر حمایت از تولید در سطح شهرستان، استان و کشور، گفت: باید کسانی که وظیفه دارند از تولید و سرمایه‌گذاری پشتیبانی و مانع زدایی کنند و این موضوع نیز در سطح شهرستان انجام گیرد تا میاندوآب به جایگاه واقعی اش دست یابد.

حسن زاده با اشاره به برخی شبهه ها در فضای مجازی در آستانه انتخابات، افزود: کسانی که می گویند رئیس جمهور اختیارات ندارد و تدارکاتچی است، چرا برای ریاست جمهوری سر و کله می شکنند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ریاست جمهوری، شخص دوم کشور بوده و پرمشغله ترین و پر مسئولیت ترین جایگاه در کشور است، تصریح کرد: تقریبا همه مراکز مدیریتی، پرمسئولیت ترین و پرمشغله ترین و دستگاههای اجرایی همه در اختیار و زیرمجموعه ریاست جمهوری بوده و دخل و خرج کشور در دست دولت است.

وی تصریح کرد: به دلیل نقص و ضعف دولت های مختلف در ۴۲ سال گذشته بوده که دیگران وارد میدان شده و کاستی ها را جبران کرده اند.

حسن زاده با تاکید بر بصیرت و هوشیاری مردم و لزوم توجه به معیارهای انتخاب اصلح، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خویش بیان کردند، هرکس به دنبال سعادت کشور است باید رئیس‌جمهوری، با کفایت، با ایمان، عدالت خواه و فسادستیز، عملکرد انقلابی و جهادی، درون گرا، مردمی، معتقد به جوانان و امیدوار به آینده انتخاب کند.

وی با اشاره به سالروز ولادت باسعادت امام زمان(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، گفت: امنیت و اقتدار ما به برکت رشادت ها و ایثارگری های نیروهای امنیتی و مسلح است.

حسن زاده با بیان اینکه دشمنان با توطئه نفوذ و … هر روز به دنبال ضربه زدن به مردم و نظام اسلامی هستند، تصریح کرد: ایران اسلامی به برکت ایثارگری ها و رشادت های نیروهای مسلح و سربازان گمنام زمان(عج) در درون دریایی از آتش در نهایت امنیت و آرامش است.

تحقق شعار سال نیاز به حمایت واقعی از تولیدکنندگان دارد

امام جمعه مهاباد امروز در نخستین نماز جمعه سال جدید افزود: تمام شعارهای چند سال گذشته نشان دهنده توجه ویژه مقام معظم رهبری به موضوع شکوفایی اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت و رفاه جامعه دارد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید تنها راه مقاومت در برابر تحریم و فشارهای اقتصادی است، اضافه کرد: با شناخت ظرفیت‌های موجود و الگوبرداری از کشورهایی که با برنامه ریزی طولانی مدت هم اکنون به قطب‌های اقتصادی دنیا تبدیل شده اند، می تواند به این شکوفایی رسید.

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه هنوز برخی از مسوولان با فرهنگ تولید و اشغالزایی بیگانه هستند، اظهار داشت: مدیران تولیدی و کسانیکه خواهان سرمایه گذاری در جهت تولید و ایجاد اشتغالزایی برای جوانان هستند، در پیچ‌وخم کارهای زاید اداری مستهلک شده و کار را به صورت نیمه رها می کنند.

ماموستا امامی بااشاره به غیرفعال بودن بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: رونق اقتصادی نیاز به افراد لایق و دلسوز دارد و استفاده از لابی و رانت برای دسترسی به منابع کشور و استفاده از بیت المال در جهت منافع شغلی چیزی را عوض نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا به تعداد بیکاران در سراسر جهان اضافه کرده است گفت: در شرایط اقتصادی موجود عمل به توصیه های رهبری و تلاش همه جانبه برای حرکت در مسیر شعار سال و تحقق آن ضامن بهبود شرایط فعلی و رفاه بیشتر مردم خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا اضافه کرد: در روزهای گذشته تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در کشور افزایش یافته است بنابراین باید این ویروس منحوس را جدی گرفته و با رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی از شیوع مجدد ان جلوگیری کنیم.

حضور در میدان، پشتیبانى از تولید و زدودن موانع بر همه واجب است

امام جمعه پلدشت گفت: حضور در میدان پشتیبانى از تولید و زدودن موانع فقط کار مسؤولان نیست و آحاد مردم در آن نقش دارند.

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی افزود: از سخنان رهبر معظم انقلاب برمى آید که حضور در میدان پشتیبانى از تولید و زدودن موانع فقط کار مسؤولان نیست. آحاد مردم در آن نقش دارند. لازم است در اینجا به خودمان نیز انتقاد کنیم، آیا غیر از این است که بسیارى از این پشتیبانى‌ها و مانع‌زدایى نیاز به فرهنگ‌سازى و کار فرهنگى دارد؟ ما در این سه سال در این‌باره چه کرده‌ایم؟

وی  با تاکید بر اولویتهای پشتیبانی و مانع زدایی ازتولید تصریح کرد: باید توجه داشت که ایجاد فرصتى براى یک صنف تولیدى نباید منجر به حذف فرصت سایر صنوف و صنایع بالادستى یا پایین‌دستى آن در زنجیره ارزش بشود

وی در خصوص توصیه رهبر انقلاب به مردم برای انتخابات 1400 اظهار کرد: فرد انتخابی باید دارای مدیریت و کفایت مدیریتی، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، مردمی، امیدوار بوده و به توانمندی های داخلی معتقد باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719586
ارسال نظر
نظرات