شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719596
در خطبه‌های نماز جمعه مازندران مطرح شد؛

مسئولان شعار سال را جدی بگیرند/فرمایشات رهبری فصل‌الخطاب برای برداشتن تحریم‌هاست

مسئولان شعار سال را جدی بگیرند/فرمایشات رهبری فصل‌الخطاب برای برداشتن تحریم‌هاست
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به اینکه مسئولان شعار سال را جدی بگیرند، گفت: امیدواریم مسئولان در حوزه توجه بیشتر به تولیدکنندگان توجه ویژه‌تری داشته باشند و موانع پیش روی سرمایه‌گذاری و تولید باید رفع شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نخستین خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران در سال جدید در مصلای جمعه ساری با تبریک نیمه شعبان، ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان و عید نوروز گفت: ان شاء الله سال جدید سال گشایش در معیشت مردم و سال گشایش کلی ظهور حضرت حجت (عج) باشد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود هوشمندانه به نکات مهم و راهبردی اشاره داشتند و شعار سال را تولید،  پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامیدند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه مسئولان شعار سال را جدی بگیرند، تصریح کرد: در مورد برجام هم همه یکصدا و همان صدای رهبری را داشته باشیم.

محمدی لائینی ضمن دعوت مومنان به تقوای الهی، گفت: گام نخست تقوا این است که منبعد گناه نکنیم و دروغ و نفاق را از زندگی خود دور کنیم.

وی با بیان اینکه سال 1400 به نام مبارک امام عصر (عج) متبرک شده است و امیدواریم امسال سال ظهور مهدی موعود (عج) قلمداد شود، افزود: روز نیمه شعبان که مصادف با ولادت سراسر سعادت امام عصر بوده را باید به نحو شایسته و ویژه برگزار کنیم. در فضای مجازی و حقیقی و آذین بندی خیابان‌ها باید جشن نیمه شعبان را ویژه تر از سالهای قبل برگزار کنیم.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه هر روز سال را باید ترویج فرهنگ مهدویت بنامیم و ضمن دستگیری به نیازمندان، یاد سربازان گمنام امام زمان (عج) را گرامی بداریم، گفت: امیدواریم مشاهده صورت امام عصر و ظهور ایشان نصیب ما گردد ولی باید تا قبل از ظهور وظیفه خود را در برابر حضرت بدانیم و احکام شرعی و دینی را اجرایی کنیم.

این مسئول با تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، افزود: امام راحل به جوانان اعتماد داشته و مقام معظم رهبری نیز بارها در بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان سخن گفته و شعار دولت جوان انقلابی را داده و ما را به ایجاد چنین دولتی فراخوان داده و امید ایشان و ما به نسل جوان، مومن، انقلابی و حزب اللهی است. بنابراین باید به جوانان بها دهیم و مشکلات اشتغال و معیشت جوانان را رفع کنیم.

محمدی لائینی با بیان اینکه 12 فروردین روز جمهوری اسلامی روز مهمی برای ملت ایران بوده چون تصمیم مهم ملت در آن روز مبنی بر تشکیل نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران محقق شده است، گفت: بزرگ ترین انتخاب ملت ایران در 12 فروردین متجلی شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز به درجات عالی توسعه ای در حوزه علم و فناوری رسیده است، افزود: مقام معظم رهبری در پیام نوروی خود با نامگذاری امسال در حوزه شعار سال به مقوله تولید و مانع زدایی‌ها بیاناتی داشتند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه تحریم‌ها باید برداشته شود و راستی آزمایی شود و صرفا در حد بیان نباشد و باید در کاغذ نوشته شود، گفت: فرمایشات رهبری فصل‌الخطاب برای برداشتن تحریم‌هاست و با برداشتن برجام، دولت ایران نیز به تعهدات خود خواهد رسید.

محمدی لائینی با اشاره به اینکه امیدواریم مسئولان در حوزه توجه بیشتر به تولیدکنندگان توجه ویژه‌تری داشته باشند، افزود: موانع پیش روی سرمایه‌گذاری و تولید باید رفع شود.


مسئولان نگاه عملی در حمایت از تولید داشته باشند

امام‌جمعه زیراب سوادکوه نیز گفت: مسئولین باید دست در دست هم دهند تا موانع جهش تولید را از بین ببرند و نگاه عملی باید در حمایت از تولید داشته و گام‌های موثری برداریم.

حجت الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه های نماز جمعه شهر زیراب با بیان اینکه در ارزیابی سخنان رهبر معظم انقلاب در سال ۹۹ از دیدگاه مردمی، سه نکته مهم مورد توجه مردم بوده که مقام معظم رهبری تاکید بیشتری داشته‌اند، خاطرنشان کرد:مطلب اول اینکه رهبری فرمودند در انتخابات ۱۴۰۰ برای رفع و علاج مشکلات کشور نیازمند دولت جوان، کارآمد، توانمند و حزب‌الهی هستیم، البته فرمودند منظور سن نیست، اگر سردار بودند همچنان کارآمد و توانمند بودند.

وی ادامه داد: دوم اینکه نگاه مسئولین به داخل کشور باشد و اقتصاد ایران را به برجام و غیربرجام گره نزنند، در فرمایشات نوروزی هم راه برون رفت از مشکلات کشور را برداشتن قوانینی دانستند که مانع جهش و رشد تولید هستند.

خطیب نمازجمعه زیراب سوادکوه، تصریح کرد: می‌بینیم که علت اصلی پس‌رفت ما در بحث اقتصادی و مشکلات به‌خصوص در مازندران، موانعی است که از طرف مسئولین، براساس قانون ایجاد می‌شود. مسئولین باید دست در دست هم دهند تا موانع جهش تولید را از بین ببرند و نگاه عملی باید در حمایت از تولید داشته و گام‌های موثری برداریم.

رضایی خاطرنشان کرد: نکته سوم اینکه رهبری فرمودند: گرانی و وضعیت معیشت، غصه سنگینی برای ما است.

امام‌جمعه زیراب سوادکوه با توجه به سخن برخی درمورد اختیارات رئیس‌جمهور در ایران، تصریح کرد:برخی گفته‌اند رئیس‌جمهور ایران اختیاراتی ندارد درصورتی که اختیارات بیشتر از دیگران است.وقتی تمام اختیارات کشور در اختیار اوست، حق ندارد چنین حرفی بزند.۲۰ سال پیش هم چنین حرفی زده شد.سوالم این است اگر اختیار ندارید چرا دوباره نامزد انتخابات می‌شوید؟اگر چنین است چرا بعد ۴سال اول دوباره حضور یافتید؟

رضایی قداست نظام جمهوری اسلامی را در قداست خون شهدا دانست و اظهار داشت:یکی از دلایلی که می‌گوییم نظام مقدس جمهوری اسلامی، این است کسانی برای حفظ حیات آن رفته‌اند که مثل شهید برسنجی مقدس بوده‌اند.

خطیب نمازجمعه زیراب سوادکوه با یادآوری یکی از خلبانان عراقی که توسط صدام اعدام شد، خاطرنشان کرد: خلبان "آیدن مصطفی خطیب زاده" خلبان عراقی بود که صدام به او دستور بمباران حلبچه را داده بود ولی او این کار را انجام نداد و صدام اعدامش کرد. در موقع اعدام گفت آیا مردم ایران و کُرد از من یاد خواهند کرد؟ درود خدا بر او و طلب رحمت برایش می کنیم.

رضایی ضمن تشکر و قدردانی از مردم و تمام کسانی که در برگزاری مراسم شهید برسنجی تلاش داشته‌اند، بیان کرد: از همه مردم سوادکوه، مازندران، نماینده ولی فقیه در استان، سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس که باوجود مشغله تشریف آوردند، شهرداری و شورا، هلال‌احمر، سپاه پاسداران، پایگاه مقاومت بسیج سرخکلا، اداره برق، قرارگاه جهادی شهید برسنجی که قبلا ام‌البنین بود، همه آحاد مردم، مسئولین، هئیت ابوالفضل و مردم سرخکلا تشکر می‌کنم.

رضایی با انتقاد نسبت به کسانی که می‌گویند جنگ‌طلب هستیم، تصریح کرد: کسانی که می‌گویند جنگ‌طلب هستیم و بر طبل جنگ می‌کوبیم، مگر جنگ‌های معاصر جهان را مسلمانان شروع کردند؟ جنگ‌های منطقه، سوریه، لبنان، یمن ، مصر ، لیبی، فلسطین از کجاست؟ ما ترور می‌شویم، همچنان شهید داریم، ندای ما صلح‌آمیز است.آمریکا از برجام خارج شد و اتحادیه اروپا می‌گوید ایران باید به مفاد پایبند باشد. چقدر وقیح هستند.

رضایی تصریح کرد: دنیا بداند، آن زمانی که با حرکت دادن ناو انگلیسی همه مسئولان جا می‌زدند، گذشته است. امروز شما باید تابع ملت ایران باشید.امروز مردم ما حاضرند جانشان را دهند و آرزوی شهادت دارند این چنین فرهنگی در جامعه ما وجود دارد همه ما آماده جان‌فشانی تحت فرمان ولی فقیه زمان امام خامنه‌ای هستیم‌.

 

*هشت شاخص‌ و ویژگی انتخابات در تراز نظام جمهوری اسلامی


امام جمعه امیرکلا در خطبه های نمازجمعه شهر امیرکلا نیز گفت: امنیت انتخابات از بعد داخلی و بین المللی، مشارکت در انتخابات مساوی با قوی شدن ایران، انتقاد از رها بودن فضای مجازی، آشنا شدن داوطلبان ریاست جمهوری به مشکلات اصلی کشور، انتقاد از عدم استفاده ازظرفیت‌های( سرزمینی، انسانی، و زیرساخت های مهم کشور)، همدلی برای رفع مشکلات موجود، راه حل مقابله با تحریم خنثی سازی تحریم است،عدم گره زدن اقتصاد کشور به تحریم، لغو تحریم و راستی‌آزمایی، سیاست قطعی ایران در برجام، از  بیانات مهم امام خامنه ای در پیام نوروزی ۱۴۰۰ بوده است.

حجت‌الاسلام عباس بابائیان مهمترین عوامل کاهنده مشارکت سیاسی و حداکثری در انتخابات پیشرو را ناآگاهی، بی اعتمادی و نارضایتی دانست که باید برای مقابله با این موانع سیاست های سه گانه، آگاه سازی، اعتمادسازی، ایجاد رضایتمندی، توسط نهادهای مسئول و دلسوز انقلاب به صورت گسترده انجام شود.

وی بیان کرد: مردم ما قطعاً به هشت مؤلفه و شاخص‌ها و ویژگیهای انتخابات در تراز نظام جمهوری اسلامی توجه لازم را خواهند داشت. که مهمترین آنها  مشارکت حداکثری در انتخابات، آرامش در انتخابات، سلامت انتخابات،  قانونگرایی، رقابتی بودن انتخابات، فراگیری انتخابات، اخلاقی بودن انتخابات  و اصلح گزینی است.

امام‌جمعه شهر امیرکلا ادامه داد: بعضی از مسئولین می‌گویند اجازه بدهید تا چند ماه باقیمانده مشکلات مردم را حل کنی،م هشت سال آزگار وعده هایی دروغی که به مردم دادید و بر اساس آن از مردم رای گرفتید. نتوانستید وعدهای خود را عملی کنید! و الان که آفتاب عمرتان لب بوم است می خواهید چه کنید؟! کاری کردید که هرگز از خاطره مردم بیرون نرود غربزدگی یعنی دلار ۳۰ هزار تومانی، وادادگی یعنی پراید ۱۴۰ میلیونی، مذاکره یعنی، صف مرغ و گوشت و روغن، و اعتماد به دشمن یعنی تورم بالای ۵۰ درصد! همین که در چند ماه باقیمانده از مسئولیتان همه اینها افزایش چند برابر پیدا نکند باید خدا را شکر کنیم.

این مسئول بیان کرد: داشتن ایمان، دارای مدیریت و کفایت، مردمی بودن، عدالتخواه، ضد فساد، معتقدبه جوانان، امیدوار به آینده، توانمندی برای مدیریت مشکلات، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخل، هفت شاخصه مهم یک رئیس جمهور از نظر امام خامنه ای است که ملت عزیز در انتخابات ۱۴۰۰ به این ویژگی ها توجه خاص خواهند نمود.

بابائیان گفت: ملت ایران برای ساماندهی وضع  موجود کشور دولتی را می خواهد که به افزایش زمان اجرای طرحهای عمرانی از ۱۰ سال به ۱۶ سال، رشد ۵/۵ درصدی نقدینگی در طول ۸ سال، کاهش تسهیلات تولید در بخش های مختلف، رشد اقتصادی صفر درصدی، رشد ۷۰۰ درصدی قیمت دلار، ریزش۵۰ درصدی شاخص سهام دربورس، تورم و رکود شدید در ۲۵ سال اخیر، کاهش شدید قدرت خرید مردم و رشد ۶۵۰ درصدی قیمت مسکن، را سر و سامان بخشد.

این مسئول اظهار کرد: ۱۲ فروردین، ترجمان  لااله الاالله ، روز نخستین، حکومت الله، از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی، روز استقرار حکومت مستضعفین بر مستکبرین، عصاره و محصول ۲۲ بهمن، روز تولد تمدن اسلامی و حرکت به سمت ساختار سازی و مردم سازی ساختار حکومت، و ریل گذاری برای صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام، ۲۲ بهمن نماد لا اله الا الله ، و نفی طاغوت و ۱۲ فروردین تجلی استقرار نظام دینی و سمبل الله است.

امام‌جمعه شهر امیرکلا گفت: برخی  تضمین و اعتباری می‌گویند ۱۴۰۰ سال برداشتن تحریم است چرا وقتی کشور آماده و مهیای خنثی سازی تحریم‌ها و جهش تولید می شود به بهانه برداشته شدن تحریم،  دستگاه‌های اجرایی راتعطیل می‌کنند؟! سال بدون تحریم هرگز اتفاق نخواهد افتاد. بیش از ۴۰ سال است که تحریم آمریکا هستیم بنابر این باید با تولید، پشتیبانی ها، و مانع زدایی‌ها، به سوی قوی‌تر شدن به پیش برویم. اصلی ترین مانع تولید جریان نفاقی است که باید در خرداد ۱۴۰۰ از درون نظام بیرون انداخته شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719596
ارسال نظر
نظرات