شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719623
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است/ بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند

تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است/ بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند
دری نجف آبادی با تأکید بر اینکه باید امکانات تولید فراهم شود افزود: بانک‌ها به‌جای بندوبست‌های غلط حمایت کنند، انشاالله همت کنیم و کارشناسان گره تولید را باز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اراک گفت: مقام معظم رهبری امسال مجدداً تأکید فرمودند بر تولید و الزامات و امکانات و حمایت‌هایی که برای تولید لازم است، تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است و کشور با تولید آباد می‌شود.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه باید امکانات تولید فراهم شود افزود: بانک‌ها به‌جای بندوبست‌های غلط حمایت کنند، انشاالله همت کنیم و کارشناسان گره تولید را باز کنند، ستادهای حمایت از تولید باید این گره‌های تولید را بگشایند و تسهیلات برای تولید واقعی در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: رفع موانع و مشکلات تولید از دیگر مواردی است که مقام معظم رهبری فرمودند؛ مشکل‌آفرینی نکنیم و گره نزنیم و سخت‌گیری‌های بی‌مورد نکنیم، دولت حامی باشد و سنگ‌اندازی نکند همه باید حمایت واقعی داشته باشیم.

امام جمعه اراک اظهار کرد: ظرفیت‌های استان مرکزی هم خوب است و درباره برخی واحدها اگر خوب عمل می‌کردند معجزه می‌شد اما باید دست‌به‌دست هم بدهیم و در استان مرکزی که پایتخت صنعتی کشور است باید بیش از همه ندای رهبری را لبیک بگوییم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: انسان‌های بزرگ با همت هستند، ما مرد جبهه و جهاد شهادت و خدمت هستیم و بزرگ‌ترین عامل موفقیت ما همین است، اینکه ما نباید نگاه بکنیم آمریکایی‌ها چه موقع به برجام برمی‌گردند یا برنمی‌گردند ما می‌توانیم خودمان روی پای خودمان بیاستیم.

وی ادامه داد: اگر این شیر نفت هم از ابتدا نبود وضع ما الآن خیلی هم بهتر بود، باید عادت‌های غلط را کنار بگذاریم؛ اسراف، مصرف‌زدگی و هزینه‌های بی‌رویه را کنار بگذاریم و دست‌به‌دست هم بدهیم تا جوانان ما فعال شوند و خودشان طراحی کنند، ما هر جا از امکانات خودمان استفاده کرده‌ایم موفق بودیم.

دری نجف‌آبادی ضمن تبریک عید نیمه شعبان گفت: این حکمت بالغه الهی است و اگر غیرازاین بود کار خلقت ناقص بود دانشگاه اهل‌بیت و دانشگاه اسلام و قران دانشگاه کمال بشریت تا قیام قیامت است، این دانشگاه بر پایه توحید در کل عالم و بر پایه فطرت پاک انسان‌ها است.

امام‌جمعه اراک افزود: خداوند در گوهر وجود ما فطرتی قرار داده است که آن فطرت در برابر حق و عدل و ایمان پایدار و ثابت است.

وی ضمن تبریک روز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان ادامه داد: بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان و انسان‌های سخت‌کوش و فداکار هستند و برای خانواده هم بزرگ‌ترین سرمایه هر پدر و مادر فرزندان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: جوانان ازدواج خود را به تأخیر نیندازند، سخت‌گیری‌ها را کنار بگذاریم و بر خدا توکل کنیم و مأیوس نشویم، البته باید تلاش کرد و مجاهدت داشت، میدان برای کار هم هست و باید بیشتر همت کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719623
ارسال نظر
نظرات