شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 17:02 منتشر شده در مورخ: 1400/01/06 شناسه خبر: 1719631
در خطبه‌های نماز جمعه خراسان رضوی مطرح شد؛

شعار امسال راهبرد عملیاتی دارد/ انتخاب و حضور مردم در انتخابات باید امام زمانی باشد

شعار امسال راهبرد عملیاتی دارد/ انتخاب و حضور مردم در انتخابات باید امام زمانی باشد
در خطبه‌های اولین نماز جمعه در سال ۱۴۰۰ شهرستان‌های خراسان رضوی نکاتی در خصوص شناسایی عوامل تحکیم بنیان خانواده و تحقق «شعار سال» و وحدت و یکپارچگی مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ اولین نمازجمعه سال جدید این هفته در برخی شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار شد.

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد: 

تمام آحاد جامعه و مسئولان در برطرف‌کردن موانع موجود جامعه نقش دارد

حجت‌الاسلام ناهیدی گفت: زدودن موانع و مشکلات پیش رو تنها برعهده مسئولان نیست و تمام آحاد مردم نیز در برطرف‌کردن این موانع نقش دارد.

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت مسائل مربوط به اقتصادی، اظهار داشت: سال ۹۸ سال رونق تولید، سال ۹۹ جهش تولید و سال ۱۴۰۰ تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام‌گذاری شده و این نشان از اهمیت مسائل اقتصادی به‌خصوص در زمینه تولید است.

وی با بیان اینکه کشور در بخش‌هایی با کمبودهایی مواجه است و اقداماتی که در راستای جهش تولید انجام شده خیلی تاثیرگذار در زندگی مردم نبوده و باید بیشتر در این زمینه کار شود، خاطرنشان کرد: زدودن موانع و مشکلات پیش رو تنها برعهده مسئولان نیست و تمام آحاد مردم نیز در برطرف‌کردن این موانع نقش دارد.

امام جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اهتمام رهبری در اصل مشارکت مردم در انتخابات بسیار حائز اهمیت است که باید به دور از شعارزدگی باشد، تصریح کرد: نقش مردم در انتخابات مختلف به‌خصوص ریاست‌جمهوری بسیار مهم است چون انتخابات ریاست‌جمهوری مختصات منحصر به فردی دارد که مهم آن اختیارات ریاست‌جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند رئیس‌جمهور از اختیارات لازم برخوردار نیست و این قابل‌قبول نیست، بیشترین اختیارات در قانون اساسی مربوط به ریاست‌جمهوری است، اذعان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران باید فرمایشات مقام معظم رهبری را پیگیری کنند تا سال ۱۴۰۰ توفیقات خوبی را به دست بیاوریم.

ناهیدی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج)، عنوان کرد: امام زمان (عج) آخرین ذخیره الهی است که حق زیادی بر گردن انسان‌ها نظیر حق وجود و هستی، حق بقاء در دنیا دارد و بهترین امور در زمان غیبت امام زمان (عج)، انتظار و دعا برای فرج آن حضرت است.

وی همچنین تشریح کرد: شیعیان وظایف فراوانی در زمان غیبت دارند که بخشی از آن در بحث نمازهای مختلف در زمان‌های متفاوت، دعاهای هر ماه و... است.
انتهای پیام/

 

 

امام‌جمعه کوهسرخ:

۷۶ درصد معادن ترشیز در کوهسرخ است / باید از خام فروشی محصولات معادن کوهسرخ پرهیز کرد

کوهسرخ- حجت الاسلام رضایی تولایی درصد معادن کوهسرخ در ترشیز است، عنوان کرد: از این ۲۶ معدن تنها ۴ معدن آن فعال است و آنها هم به صورت خام فروشی کار می کنند و هیچ فرآوری در این معادن صورت نمی گیرد، چرا نباید تولیدی های کوچک و صنایع خرد در این شهرستان شکل بگیرد؟

حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: انتخابات پیش رو یک انتخابات بسیار مهمی است و این انتهای در ابتدای قرن، ویژه است.

وی با بیان اینکه در ابتدای قرن گذشته انتخاباتی در رژیم پهلوی نبود، خاطرنشان کرد: انتخابات باید با مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای همراه باشد.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه امروزه پروژه نفوذ و نا امید کردن مردم وجود دارد، تصریح کرد: انتخابات چه در بحث ریاست جمهوری و چه در بحث شوراهای اسلامی می تواند مدیران خوبی را وارد عرضه کارگزار کند و توطئه های دشمنان را خنثی کند.

وی با بیان اینکه نظارت بر بازار امروزه بخصوص در تعطیلات و ابتدای سال بسیار حائز اهمیت است، اذعان کرد: اگر مرغ قرار است با قیمت مصوب توزیع شود نباید گزارش برسد که در مغازه ای با دو هزار تومان گران تر به فروش می رسد.

رضایی تولایی با اشاره به اینکه ۷۶ درصد معادن کوهسرخ در ترشیز است، عنوان کرد: از این ۲۶ معدن تنها ۴ معدن آن فعال است و آنها هم به صورت خام فروشی کار می کنند و هیچ فرآوری در این معادن صورت نمی گیرد، چرا نباید تولیدی های کوچک و صنایع خرد در این شهرستان شکل بگیرد؟

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: وزارت صنعت و معدن باید در این عرصه ورود کند و با راه اندازی صنایع فرآوری کوچک و بزرگ در کوهسرخ برای جوانان این شهرستان اشتغال بیشتری ایجاد کند.

وی با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج)، بیان کرد: باید سلوک خود را شبیه اهل بیت کنیم و این نشانه ای از محبت نسبت به اهل بیت است و جشن نیمه شعبان را باید حتما با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنیم.

 

امام‌جمعه سرخس:

شعار امسال راهبرد عملیاتی دارد/ انتخاب و حضور مردم در انتخابات باید امام زمانی باشد

سرخس- حجت‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه «تولید» برای حیات اقتصادی کشور ما مهم است، گفت: در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» راهبرد کاملا عملیاتی است.

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه امسال را مقام معظم رهبری به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند، اظهار کرد: ۱۰ سال است که رهبر معظم انقلاب شعار اقتصادی برای سال‌ها می‌گذارند و سه سال است که مستقیما به مسئله تولید اشاره می‌کنند.

امام جمعه سرخس افزود: تولید برای حیات اقتصادی کشور ما مهم است؛ اگر معیشت ما دچار مشکل شده چون به شعار سال بی‌توجهی می‌شود.

وی بیان کرد: اگر ۱۰۰ درصد به شعار سال توجه شود، مشکلات کمرشکن معیشتی و اقتصادی مردم را گرفتار نمی‌کند.

حجت‌‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه با شعار امسال، راهبرد عملیاتی شده است، عنوان کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها راهبرد کاملا عملیاتی است و این راهبرد باید از از سوی مساجد ما پیگیری شود و مردم و مسئولان پای‌کار بیایند.

خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها سرمایه‌های خرد نباید راهی بانک‌ها شود و این سرمایه‌ها باید به سمت پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از تولید سوق داده شود.

امام جمعه سرخس بیان کرد: هر مانعی از جمله رانت‌خواری و فساد اقتصادی باید از سر راه تولید امسال برداشته شود.

وی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره و تصریح کرد: راهبرد دشمن در انتخابات این است که اولا انتخابات را تحریم کند و دوما اگر برگزار شد، مردم حضور کم‌رنگی داشته باشند.

حجت‌الاسلام بختیاری خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب، برای تثبیت نظام اسلامی شرکت گسترده و انتخاب درست ملت ایران در انتخابات مهم است.

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: به امید خدا و به مدد امام زمان (عج) مردم در انتخابات امام زمانی شرکت می‌کنند و انتخابشان هم امام زمانی خواهد بود.

امام جمعه سرخس بیان کرد: دولت جوان حزب اللهی می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند، همان طور که در عرصه‌های دفاعی و نظامی با دست خالی به همت جوانان انقلابی به خودکفایی رسیدیم و امروز دشمن جرات تجاوز به ایران اسلامی را ندارد.

وی در پایان گفت: دولت، مجلس و قوه قضاییه انقلابی می‌تواند کمر دشمن را در تمامی عرصه‌ها بشکند و نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کند.
 

امام جمعه موقت درگز؛

انتخاب فرد اصلح در انتخابات، نقشه های دشمن را نقش بر آب می کند

درگز- حجت الاسلام عیدی گفت: همه باید تلاش کنیم تا با انتخاب فرد اصلح در انتخابات، هم به بهبود وضعیت آینده کشور کمک کرده و هم نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه 6 فروردین، ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: هیچ کس نمی میرد مگر اینکه رزق او به طور کامل داده شده، پس تقوای الهی پیشه کنید و در روزی خود زیاده طلبی نکنید.

وی با تبریک پیشاپیش ولادت امام زمان (عج) عنوان کرد: ائمه معصومین علی الخصوص امام زمان (عج) ارکان زمین بوده و باعث هدایت انسانها هستند. به برکت اهل بیت (ع) درختان ثمر داده و رودها جاری می شوند، لذا شیعیان وظیفه دارند در دوران غیبت نسبت به اهداف امام زمان (عج) علم پیدا کنند تا گرفتار فتنه های آخرالزمان نشوند.

امام جمعه موقت درگز با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری، تبیین کرد: انتخابات 1400 مقوله بسیار مهمی است که در وضعیت حال و آینده کشور تاثیر بسزایی دارد. استکبار جهانی تلاش دارد با استفاده از حربه های متهم کردن شورای نگهبان و برگزار کنندگان انتخابات و القای از پیش تعیین شده بودن رییس جمهور آینده، رای مردم را بی اثر دانسته و انتخابات که مظهر اقتدار ملی است را مورد تخریب قرار دهد.

حجت الاسلام عیدی تاکید کرد: اگر در کشور این مطالبه عمومی ایجاد شود که افرادی پای کار بیایند که در طراز کاندیدای انقلابی باشند. آنوقت دیگر تن مردم برای انتخاب و عواقب بعد از آن به لرزه نخواهد افتاد و چیزی که مردم انتظار دارند محقق می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته انتخابات در بعد داخلی باعث نوسازی مدیریتی در کشور شده و از بعد خارجی باعث عزت و افتخار و اقتدار نظام است، لذا همه باید تلاش کنیم تا با انتخاب فرد اصلح در انتخابات، هم به بهبود وضعیت آینده کشور کمک کرده و هم نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

کارآفرینان و سرمایه گذاران فرماندهان و مجاهدان جنگ اقتصادی هستند

تربت حیدریه_حجت الاسلام عصمتی گفت: سرمایه دارانی که برای تولید و کارآفرینی و خدمت به جامعه سرمایه گذاری می کنند مجاهدان و فرماندهان جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید آنان را تشویق و ترعیب کرد.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های این هفته نماز اظهار کرد: توحید جلوه ها و مظاهر مختلفی دارد و یکی از مظاهر ویژه آن، توحید در اطاعت و حاکمیت است و اگر به قرآن بنگریم این مطلب آشکار می شود که توحید در حاکمیت مسئله مهمی است که اسلام به آن توجه خاص دارد.

وی تصریح کرد: یکی از جلوه های توحید در جامعه اسلامی نه گفتن به حاکمیت طاغوت و اری گفتن به اسلام و ارزشهای انسانی و اسلامی است و مردم ایران در سال ۵۷ طاغوت را از جامعه خود بیرون کردند و در ۱۲ فروردین ۵۸ آن را در یک انتخابات با رای به نظام حمهوری اسلامی به حاکمیت اسلام رای ۹۸ درصدی دادند‌.

عصمتی بیان کرد: نظام اسلامی با مردم سالاری دینی انتخابات متعددی را پشت سر گذاشت و موفقیت مهمی را بدست اورده، هر چند تا رسیدن به قله سعادت هنوز فاصله داریم اما با توکل به خدا و ائمه اطهار علیه السلام این راه پر افتخار با حاکمیت اسلام را ادامه خواهیم داد.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است در شعار سال مباحث اقتصادی را مطرح می کنند و این نشان از ان دارد که جهاد امروز در عرصه اقتصادی است و باید همه مردم در این عرصه مقابله با دشمن حضور پیدا کنند تا امت اسلامی همچنان پیروز و موفق باشد.

وی افزود: بی شک برخی از پشتیبانی ها در زمینه تولید باید توسط مسوولان انجام شود تا مانع ها برطرف شود اما همه پشتیبانی ها به مسوولان مرتبط نمی شود بلکه همه مردم اعم از کسانی که در عرصه های مختلف کار فرهنگی می کند را شامل می شود و باید در این عرصه پشتیبانی و مانع زدایی حضور پیدا کنند.

خطیب جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: باید برای مردم فرهنگ سازی شود که افتصاد مفاومتی و سبک زندگی اسلامی و تولید چگونه است تا همه در این عرصه حصور پیدا کنند، لذا سرمایه دارانی که برای تولید و کارآفرینی و خدمت به جامعه سرمایه گذاری می کنند مجاهدان و فرماندهان جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید آنان را تشویق و ترعیب کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719631
ارسال نظر
نظرات