شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719663
بر اثر طوفان در اردبیل صورت گرفت؛

غرق کشتی تفریحی آنداک در طوفان دریاچه شورابیل +عکس

غرق کشتی تفریحی آنداک در طوفان دریاچه شورابیل +عکس
کشتی تفریحی آنداک که سالیان متمادی پذیرای گردشگران دریاچه شورابیل در اردبیل بود بر اثر طوفان سهمگین روز گذشته برای همیشه در اعماق این دریاچه آرام گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان ما ، کشتی تفریحی آنداک که به عنوان جاذبه گردشگری و تفریحی سالیان متمادی پذیرای  گردشگران دریاچه شورابیل در اردبیل بود بر اثر طوفان سهمگین روز گذشته اردبیل برای همیشه در اعماق این دریاچه آرام گرفت.

دریاچه شورابیل یکی از جاذبه‌های طبیعی اردبیل است. مطالعات زمین‌شناختی نشان می‌دهد که قدمت این دریاچه قدیمی‌تر از دریاچه ارومیه است.

 شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می‌باشد. این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده‌است، ولی امروزه با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده به‌طوری‌که نوعی ماهی قزل آلا در آن پرورش داده می‌شود و گستردگی آن به ۱۸۰ هکتار افزایش یافته‌است.

 

 

 

این دریاچه دارای امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله می‌توان به امکانات قایق‌رانی، پیست دو و میدانی، پیست دوچرخه سواری، باغ پرندگان، تعدادی هتل (مجتمع توریستی کوثر و هتل شورابیل)، یک شهربازی روباز و یک شهربازی سرپوشیده اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719663
ارسال نظر
نظرات