شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719700
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی مطرح کرد

فعالیت ۸۰ گروه جهادی استان مرکزی در مناطق محروم در ایام نوروز

فعالیت ۸۰ گروه جهادی استان مرکزی در مناطق محروم در ایام نوروز
محترمی گفت: در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ در سراسر استان مرکزی بیش از ۸۰ گروه جهادی در مناطق محروم برای ساخت ۲۵ مسکن نیازمندان مشغول به خدمت رسانی هستند که این گروه ها عمدتا از دانشجویان و طلاب بسیجی هستند و علاوه بر خدمات عمرانی اقدامات فرهنگی نیز انجام می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی امروز در بازدید دکتر زرگر رئیس اداره جهاد فرهنگی معاونت فرهنگی سپاه پاسداران از اردوهای جهادی نوروزی در سطح استان مرکزی گفت: ‌ایام نوروز و تعطیلات فرصت بسیار مناسبی برای جوانان و دانشجویان است که با استفاده از این فرصت می توانند در گروه های جهادی شرکت کنند و خوشبختانه در طی سال های اخیر شاهد استقبال چشمگیر جوانان و نوجوانان از اردوهای جهادی هستیم.

وی افزود: امسال علیرغم وجود محدودیت های کرونا برنامه ریزی های خوبی برای حضور گروه های جهادی در مناطق محروم هدف گذاری شده هستیم که جوانان با حضور در این اردوها علاوه بر خدمت رسانی دوره عمیق تربیت جهادی را می گذرانند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار کرد: جهادگران بسیج سازندگی در عرصه های مختلف با تاسی از روحیه رزمندگان دفاع مقدس بدون هیچگونه چشم داشتی علاوه بر اینکه تمام قد در میدان خدمت رسانی حضور پیدا می کنند اندک دارایی های خود را برای نیازمندان روی هم می گذارند تا اقدامی موثر برای رفع مشکلات نیازمندان بردارند.

وی با بیان اینکه یکی از مطالبات اخیری که مقام معظم رهبری از همه مردم و خصوصا جوانان داشتند بحث امید آفرینی است،گفت: خوشبختانه گروه های جهادی در مسئله تقویت امید در جامعه و خصوصا مناطق کم برخوردار پیشتاز هستند.

محترمی افزود: در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ در سراسر استان مرکزی بیش از ۸۰ گروه جهادی در مناطق محروم برای ساخت ۲۵ مسکن نیازمندان مشغول به خدمت رسانی هستند که این گروه ها عمدتا از دانشجویان و طلاب بسیجی هستند و علاوه بر خدمات عمرانی اقدامات فرهنگی نیز انجام می دهند.

وی اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در شهرستان سی سخت استان کهگیلویه و بویر احمد ناشی از زلزله ایجاد شده گروه های جهادی استان مرکزی از همان ابتدا آمادگی خود را برای خدمت به مردم عزیز این شهرستان اعلام کردند که هم اکنون ۲ گروه جهادی تخصصی در مناطق سی سخت خدمت رسانی می کنند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: همچنین با توجه به احساس نیازی که در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان وجود دارد گروه های جهادی شهرستان اراک نیز در مناطق محروم این استان خدمت رسانی می کنند.

وی افزود: بیش از یک سال که از شیوع بیماری منحوس کرونا می گذرد گروه های جهادی با تخصص های مختلف در کنار مدافعان سلامت در راستای مقابله و کاهش آسیب های این بیماری پای کار هستند که فعالیت گروه های جهادی در قالب قرارگاه کمک مومنانه و طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی است و بیش از ۷۰۰ گروه جهادی در این راستا مشغول هستند.

محترمی اضافه کرد: یکی از نیازهایی که در برخی از مناطق روستایی شناسایی شده بهداشت دام و طیور و سایر فعالیت های مربوط به دام و دامداران است که بیش از ۱۲ گروه جهادی در سطح استان در این قالب خدمت رسانی می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی ها و استقبالی که از اردوهای جهادی شده پیش بینی می شود تا پایان نوروز بیش از ۱۲۰۰ جهادگر با ارائه بیش از ۱۰ هزار نفر روز خدمت در مناطق محروم، فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1719700
ارسال نظر
نظرات